Spis treści
Parametry zastosowanego w E52 ekranu wyglądają następująco: przekątna 2,4-cala, rozdzielczość 240 x 320 pikseli oraz wyświetlane 16 milionów kolorów.
Wszystko to skutkuje bardzo dobrą jakością wyświetlanego obrazu. Kolory są jasne i żywe. Przekonacie się o tym z poniższych zdjęć.
W tej kwestii telefon spisuje się dobrze. Rozmówców słyszałem wyraźnie, chociaż mogło być odrobinę lepiej. Wzorowo działał jednak w drugą stronę.
Na pokładzie znalazł się system operacyjny Symbian w wersji 9.3. Po dwóch tygodniach użytkowania mogę stwierdzić, iż sprawuje się dobrze i nie miałem z nim żadnych problemów. Aplikacje otwierają się szybko, nie ma mowy o wyłączaniu się telefonu czy innych tego typu przypadkach.
Za przyjemnie i wygodnie korzystanie z funkcji telefonu odpowiada interfejs S60 w wersji 3.2.3. Proponuję skupić się w tym momencie na tym, co znajdziemy na ekranie głównym. Po pierwsze – górna część jest zarezerwowana dla godziny, nazwy operatora, daty oraz takich standardów jak poziom baterii i intensywność zasięgu. Poniżej mamy pasek skrótu. Są na nim: wiadomości, zegar, aparat, mapy, Internet oraz „przełącz na osobiste„.
Na tym skróty się nie kończą. Kolejna partia ułożona jest pionowo, a wśród nich znajdziemy konfigurację poczty email, pocztę, kalendarz, „szukanie” oraz konfigurację czatu. W tym miejscu warto przyjrzeć się sposobom w jaki możemy modyfikować opisany przeze mnie układ. W ustawieniach znajdziemy opcję „Tryby„. Tam mamy możliwość „przeskakiwania” pomiędzy biznesowym i osobistym. W podstawowej wersji, ten drugi posiada trochę mniej skrótów. Nie takie modyfikacje miałem jednak na myśli. Poniżej, nadal w ustawieniach w tej samej zakładce, znajdziemy możliwość wybrania najpotrzebniejszych skrótów, które znajdą się na ekranie głównym. To daje pewne możliwości personalizacji naszej E52.
Przyznam, iż opisany przeze mnie układ jest wygodny i faktycznie możemy mieć pod ręką to, co szczególnie nas interesuje. Wszystko byłoby jeszcze lepsze, gdyby nie poruszanie się pomiędzy skrótami. Za tę czynności odpowiada d-pad znajdujący się pod ekranem. Żeby z „jednego końca” listy dostać się na drugi, należy trochę poklikać. Z drugiej strony nie ma co narzekać, gdyż ekran w Nokii E52 nie jest dotykowy i wszystkie czynności jesteśmy zmuszeni wykonywać przy pomocy przycisków.
Naszedł moment aby pokrótce opowiedzieć jakie aplikacje znajdziecie na pokładzie E52. Do tej pory wspominałem już o poczcie. Korzysta się z niej bardzo przyjemnie. Maile dochodzą natychmiast, otwierają się błyskawicznie, układ jest przejrzysty, a wielkość ekranu wystarczająca aby komfortowo móc je odczytywać.
Na szczególną uwagę zasługuje również aplikacja pozwalająca na tworzenie dokumentów pakietu Office. Mamy tam do wyboru dokumenty Word, arkusz Excel oraz Power Point. Nie zabraknie również Adobe Reader, czyli możliwości przeglądania plików w formacie PDF.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Na rynek wchodzi nowy, bardzo tani smartfon, w postaci Xiaomi Redmi A5. Ma on kosztować…
RPG akcji z elementami przygodówki – Atlas Fallen: Reign Of Sand jest dostępny do kupienia…
Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Ryzyko pojawiło się wraz ze zbliżającym się terminem rozliczenia…
Amazfit Active 2 nie tylko mocno staniał w promocji, ale dzięki aktualizacji stał się też…
Wygląda na to, że właściciele całkiem świeżego smartwatcha, jakim jest Amazfit Active 2, mogą mieć…
Testowy prototyp modelu Apple Watch 10 wyciekł właśnie do sieci. Wyposażono go w tajemnicze czujniki,…