Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację. Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność i technologie chmurowe.
powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft
O przejęciu działu Nokia Devices and Services przez Microsoft pisało się już od dłuższego czasu, jednak dopiero dzisiaj gigant z Redmond, wszedł w jego posiadanie oficjalnie.
Były dyrektor generalny w firmie Nokia – Stephen Elop – będzie piastował teraz stanowisko wiceprezesa w Microsoft Devices Group i będzie odpowiedzialny za nadzór w dziale urządzeń, kontrolując tym samym: smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Microsoft pozyskał również pracowników z bogatym doświadczeniem, którzy pracowali w największych fabrykach na świecie.
Dla klienta końcowego istotne jest jednak, że w ramach transakcji Microsoft będzie uznawał obecne gwarancje na istniejące urządzenia.
Informacja prasowa
Firma Microsoft Corp. poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Transakcja została zaaprobowana przez udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację.
Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację” – powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. „Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność
i technologie chmurowe.Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Do Microsoft dołączy personel o dużym doświadczeniu branżowym, pracujący w ponad 130 obiektach w 50 krajach świata, m.in. w kilku fabrykach, które projektują, rozwijają, wytwarzają i sprzedają szeroką gamę innowacyjnych urządzeń, telefonów komórkowych oraz usług. W ramach transakcji Microsoft będzie honorował wszystkie istniejące gwarancje na istniejące urządzenia.
Windows Phone to najszybciej rosnący ekosystem na rynku smartfonów, a oferta nagradzanych urządzeń z tym systemem nieustannie się powiększa. Według IDC w czwartym kwartale 2013 r. Windows Phone wzmocnił swoją pozycję w czołowej trójce systemów operacyjnych i był najszybciej rozwijającą się platformą wśród systemów mobilnych z 91-procentowym wzrostem rok do roku.1 Ponadto dzięki działowi telefonów komórkowych Nokia Microsoft będzie mógł skupić się na rynku tanich urządzeń mobilnych o łącznej potencjalnej wartości 50 mld dol. rocznie,2 dostarczając także pierwsze wrażenia mobilne następnemu miliardowi ludzi i jednocześnie prezentując swoje usługi klientom z całego świata.
Windows Phone cieszy się dużą popularnością także w Polsce, zajmując drugą pozycję wśród systemów mobilnych. Dzięki obecnym i nowym urządzeniom z serii Lumia spodziewany jest dalszy wzrost udziału systemu Windows na rynku polskim.
Microsoft będzie nadal oferował nową jakość i możliwości, pracując blisko z partnerami sprzętowymi, developerami, operatorami, dystrybutorami i detalistami, wspólnie dostarczając platformy, narzędzia, aplikacje i usługi, które umożliwią tworzenie wyjątkowych urządzeń. Lepsze zrozumienie zależności między sprzętem a oprogramowaniem wzmocni firmę i zwiększy ogólny popyt na urządzenia Windows.
Więcej informacji o rozszerzonej rodzinie urządzeń i usług firmy Microsoft można znaleźć tutaj.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.