Tak jak w zeszłym tygodniu, w ramach naszego przeglądu ofert polskich operatorów wybierzemy się na poszukiwania pierwszego telefonu dla dziecka. Nie będę prawił Wam o zaletach i wadach posiadana takiego urządzenia, jednak postaram się wskazać interesujące propozycje, które zakupić można w ramach oferty Mix (pozwalają najlepiej kontrolować wydatki pociechy), a także w zobowiązaniach miesięcznych. Tym razem prześwietlimy internetowy sklep sieci Plus.
Spis treści
Plus Kazam 4
Plus Kazam 4 dostępny jest niemal we wszystkich ofertach abonamentowych oraz Mix za trzy złote w ramach opłaty początkowej.
System Google Android 4.2 Jelly Bean w Plus Kazam 4 prezentowany jest na 4-calowym wyświetlaczu TFT w rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli). Na dane oraz multimedia producent zarezerwował 4 GB wewnętrznej pamięci z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie slotu kart micro SD (do 32 GB), natomiast dwurdzeniową jednostkę centralną o częstotliwości taktowania 1.0 GHz, wspiera 512-megabajtowa pamięć operacyjna RAM.
Na wyposażeniu nie zabrakło miejsca dla 5-megapikselowego aparatu głównego, kamery frontowej o rozdzielczości VGA, podwójnego slotu kart SIM (jeden bez blokady SIM lock), karty sieciowej pracującej w standardzie N, Bluetooth, odbiornika GPS, a także akumulatora o pojemności 1550 mAh. Podzespoły zamknięto w obudowie o wymiarach 125 x 63.7 x 12.5 milimetra.
Samsung Galaxy Trend Plus
Decydując się na zakup Samsunga Galaxy Trend Plus trzeba liczyć się z wydatkiem od trzech złotych w ramach abonamentu do 279 złotych w przypadku ofert Plus Mix.
Samsung Galaxy Trend Plus wyposażony został w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony 768-megabajtowej pamięci operacyjnej RAM i 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie slotu microSD, obsługującego karty o pojemności do 64 GB.
Specyfikacja techniczna obejmuje również 5-megapikselowy aparat główny z diodą doświetlająca LED, przednią kamerę o rozdzielczości VGA, a także akumulator o pojemności 1500 mAh. Podzespoły zamknięte zostały w obudowie o wadze 118 gramów i wymiarach 121,5 x 63,1 x 10,57 mm.
Sony Xperia E1
Sony Xperia E1 dostępna jest w sieci Plus od trzech złotych na start w ramach oferty Plus MIx z minimalną kwotą doładowania ustaloną na 60 złotych, a także w ofercie abonamentowej z miesięcznym zobowiązaniem w wysokości 59.99 złotych.
Sony Xperia E1 to interesująca propozycja, której atutem jest duży głośnik umożliwiający odtwarzanie muzyki na poziomie 100 decybeli. Moc obliczeniową dostarcza dwurdzeniowa jednostka Qualcomm MSM8210 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz z układem graficznym Adreno 302, który otrzymał wsparcie ze strony 512-megabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Na dane oraz aplikacje Sony zarezerwowało 4 GB wewnętrznej pamięci z możliwością dalszej rozbudowy przy wykorzystaniu slot na karty micro SD.
Smartfon został wyposażony również w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), na którym prezentowany jest system Google Android 4.3 Jelly Bean, 3.2-megapikselowy aparat główny, kamerę dedykowaną wideo połączeniom w jakości VGA, a także akumulator o pojemności 1700 mAh,.
Huawei Ascend Y530
Huawei Ascend Y530 w sieci komórkowej Plus zakupić można z opłatą początkową ustaloną na „symboliczne” trzy złote zarówno w ofercie na kartę, jak i abonament.
Za wydajność w Huawei Ascend Y530 odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 200 (MSM8210), wyposażony w dwa rdzenie Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 1.2 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony zaledwie 512-megabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Obraz prezentowany jest na 4.5-calowym wyświetlaczu w rozdzielczości FWVGA (854 x 480 pikseli). Dane oraz multimedia gromadzone będą w pamięci urządzenia, o wielkości czterech gigabajtów, którą można zwiększyć poprzez wykorzystanie slotu micro SD obsługującego karty o maksymalnej pojemności do 32 GB, dzięki czemu bez trudu będzie można pomieścić zdjęcia wykonane przy użyciu 5-megapikselowego przetwornika z sensorem BSI oraz diodą doświetlającą LED.
Pozostała specyfikacja techniczna obejmuje kamerę frontową dedykowaną wideo połączeniom o matrycy 0.3 Mpx, a także akumulator o pojemności 1750 mAh, który ma zapewnić do 612 godzin pracy w trybie czuwania w sieci 3G. Podzespoły zamknięto w obudowie o wymiarach 132.5 x 67 x 9.3 mm i wadze 145 gramów.
Nokia Lumia 520
Nokia Lumia 520, od trzech złotych na start, w ramach oferty abonamentowej oraz Plus Mix .
Nokia Lumia 520 została wyposażona w dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 Plus o taktowaniu 1 GHz, któremu towarzyszy 512 MB pamięci operacyjnej RAM, 8-gigabajtowa pamięć wewnętrzna z możliwością rozbudowy poprzez slot microSD o maksymalnie 64 GB oraz 5-megapikselowy przetwornik główny (bez diody doświetlającej), który umożliwia rejestrowanie materiałów wideo w jakości HD 720p.
Konfigurację dopełniają: moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi pracujący w standardzie 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS z A-GPS i GLONASS oraz akumulator o pojemności 1430 mAh, którego zadaniem jest zapewnienie do 9.6 godzin rozmów w zasięgu sieci 3G. Całością zarządza Windows Phone 8, który prezentowany jest w rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), na 4-calowej matrycy wykonanej w technologii IPS.