HTC HD mini jest świetną alternatywą dla HD2. W końcu nie każdemu musi odpowiadać ogromny ekran o przekątnej 4,3-cala i niemożność obsługi smartfona jedną ręką. Mniejszy brat dwójki jest naprawdę kompaktowych rozmiarów. Rozmiar wyświetlacza ograniczono do 3,2-cali. Sporo zmian pojawiło się również w środku. Odchudzono między innymi ilość MHz oraz pamięci operacyjnej. Jak te zmiany wpłynęły na komfort pracy z telefonem? Na to pytanie odpowiem w teście, który już niedługo pojawi się na łamach KomórkoManiaKa. Tymczasem zapraszam na pierwsze wrażenia, czyli standardowe „kilka słów” o wszystkim oraz galerię zdjęć.
Na początek proponuję zapoznać się z dokładną specyfikacją techniczną HD mini.
Pozwólcie, że standardowo już zacznę od omówienia kwestii wyglądu oraz wykonania. HD mini prezentuje się bardzo dobrze – jest po prostu ładny. Na przednim panelu nie uświadczycie żadnego fizycznego przycisku. Jest on więc płaski i zupełnie gładki. Pod ekranem jest 5 „przycisków” ale są one dotykowe i takie same jak w przypadku HD2: zakończ/odbierz połączenie, domek (powrót do ekranu głównego), symbol Windows (otwiera menu) oraz cofnij. Wszystkie potrzebne i ułatwiające życie. Charakterystycznym elementem obudowy są tkwiące w niej wkręty. Prezentują się ciekawie i mają na celu głownie dostarczenie wrażeń estetycznych. Samo rozwiązanie kwestii ułożenia zdejmowanej części obudowy względem reszty, pozostawia wiele do życzenia. Otóż otacza ona telefon ze wszystkich stron i trzeba się bardzo namęczyć aby ją zdjąć. Kiedy już się to uda, przywita was przyjemny, żółty kolor wewnętrznych elementów.
Jak już wspomniałem we wstępie, mini został wyposażony w ekran o przekątnej 3,2-cala, wyświetlający w rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Wielkość jest wystarczająca aby komfortowo korzystać z funkcji telefonu i surfować po Internecie. Jakość obrazu jest bardzo dobra. Nie jest to AMOLED, ale na pewno nie można mieć większych zastrzeżeń. Rozdzielczość sprawia, że przy dokładnym przyjrzeniu się wyświetlanym elementom, można zauważyć piksele.
Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile 6.5. Kryje on jednak pod nakładką HTC Sense. Podczas pracy z telefonem nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w działaniu systemu. Zachowuje się stabilnie, działa szybko i płynnie. Autorski UI od HTC sprawia, że dostęp do i korzystanie z najważniejszych funkcji jest łatwe i bardzo wygodne. Wśród najważniejszych znalazły się: kalendarz, ludzie, poczta, wiadomości, Footprints, pogoda, album itd. Ich szczegółowym omówieniem zajmę się w teście. Na razie zapraszam do zapoznania się z poniższą galerią.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
W zeszłym roku globalnie zaprezentowano realme GT 7 Pro, a teraz do debiutu przygotowuje się…
Hack and Slash do kupienia w cenie 9 zł? Z tą kapitalną ofertą jest to…
Jeśli potwierdzi się, że Samsung Galaxy S26 otrzyma nową, przełomową baterię z szybkim ładowaniem 65W,…
Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…
"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…
Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…