Wspomniałem, że pulpity przystrajamy widżetami albo skrótami. W tym miejscu postaram się pokrótce omówić te najważniejsze.
Spośród widżetów na szczególną uwagę zasługuje Friendstream. Jest to prawdziwa gratka dla fanów portali społecznościowych. Aplikację możemy zsynchronizować ze stronami Facebook, Twitter oraz Flickr. Program będzie zbierał wszystkie aktualizacje, wpisy oraz nowości na profilach naszych znajomych. Sprawdza się to bardzo dobrze i na bieżąco zbiera wszystkie dane.
Kolejny to zakładki. Jak sama nazwa wskazuje, są to skróty do ulubionych stron internetowych. Wyświetlają się w postaci miniaturek, co jest bardzo wygodne i efektowne.
Świetnie sprawdza się również widżet „kontakty„. W charakterystycznym okienku wyświetlą się kontakty przypisane do jakiejś konkretnej grupy.
Lista widżetów jest całkiem pokaźna i nie ma sensu abym rozpisywał się nad każdym. Najlepiej będzie jeżeli przetestujecie je na własnej skórze, albo jeszcze lepiej – własnym Wildfire. Warto również wspomnieć, iż prawie każdy widżet ma co najmniej dwie wersje wyglądu. Możemy zatem wybrać taką, która najbardziej nam odpowiada.
Na pulpity wrzucamy także skróty do aplikacji, czyli po prostu wszystkiego co tylko znajdziecie w telefonie. Są to: gry, programy użytkowe (playery), mapy itd. itd.
W menu znajdziecie przeglądarkę plików PDF, Quickoffice, latarkę z trzystopniowym trybem świecenia (wykorzystującą lampę aparatu) oraz komunikator Talk.
Ten element został rozwiązany w doskonały sposób. Osoby mogą być wyświetlane w standardowy sposób, poprzez grupy kontaktów (które samodzielnie tworzymy według interesującego nas kryterium) lub po portalach społecznościowych. Po wybraniu danej osoby pojawia się okno z wizytówką. Z tego poziomu mamy dostęp do wykonania połączenia, napisania SMSa, maila, zobaczenia nowych wpisów na portalu Facebook (jeżeli dana osoba jest na nim zalogowana i mamy ją w znajomych), zdjęć – również z portali Facebook czy Flickr oraz historii połączeń.
W Wildfire korzystamy z poczty zasadniczo w dwojaki sposób. Pierwszy to aplikacja przygotowana przez HTC, natomiast druga to aplikacja Gmail.
Pierwsza jest uniwersalna i umożliwia skonfigurowanie z dowolnym kontem pocztowym. Jej wygląd, układ jest bardzo przejrzy. Korzysta się z niej przyjemnie, maile otwierane są w całości – nie jako nagłówek, a kompletna wiadomość. Bez problemu odbywa się także obsługa załączników.
Aplikacja Gmail to kolejny udany wynalazek. Daje nam dostęp do wszystkich etykiet, a ich układ jest przejrzysty. Posiadacze konta pocztowego Google będą musieli zdecydować pomiędzy opisanymi aplikacjami.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…