Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System operacyjny i interfejs
Wygląd, obudowa i wykonanie
Kiedy oglądałem zdjęcia promocyjne Nokii X6, myślałem sobie, że będę mieć do czynienia z ładnym, smukłym i świetnie wykonanym telefonem. Czar prysł w momencie kiedy wyjąłem go z pudełka. Słuchawka jest w rzeczywistości dwa razy grubsza niż na wspomnianych promocyjnych fotkach (poniżej znajdziecie dwa zdjęcia ukazujące subtelną różnicę)! Ma dokładnie 13,8mm grubości, czyli jest o prawie milimetr grubsza od modelu 5530 XpressMusic i o prawie 3mm grubsza od HTC HD2. Telefon jest przy tym kanciasty i mówiąc brzydko – trochę ceglasty.
Przedni panel jest symetryczny. Nad ekranem znajduje się dość spora przestrzeń zarezerwowana dla głośnika oraz obiektywu kamerki do wideorozmów. Pod ekranem mamy tej samej wielkości przestrzeń, która zajęta jest przez trzy fizyczne przyciski nawigacyjne. Taki układ nie sprawia najlepszego wrażenia.
Na górnym brzegu jest przycisk do włączania telefonu, dwa wyjścia (jedno słuchawkowe 3,5mm, drugie od ładowarki) oraz chroniony zaślepką port micro USB. To miejsce prezentuje się wyjątkowo kiepsko, co zresztą dobrze widać na zdjęciu. Błyszczący plastik, nierówne odstępy pomiędzy wymienionymi elementami oraz tylną klapką wyglądają niedbale.
Prawy brzeg telefonu jest miejscem, w który znajdziecie przycisk dedykowany aparatowi fotograficznemu, charakterystyczny przycisk blokady (znany z innych dotykowców Nokii) oraz regulację głośności.
Dół jest zarezerwowany dla mikrofonu, natomiast lewa strona dla kolejnej zaślepki chroniącej slot karty SIM. Jej wyjmowanie jest ściśle związane z koniecznością otworzenia telefonu i wyjęciem baterii. Znajdziecie pod nią charakterystyczny element, który ułatwia jej wysunięcie. Nie starajcie się znaleźć tam miejsca na włożenie karty microSD – Nokia X6 po prostu go nie posiada. Przy okazji opisywania tej części obudowy, pozwolę sobie wspomnieć o charakterystycznych głośnikach. Są one chyba jedynym elementem, który prezentuje się ciekawie, oryginalnie i po prostu fajnie.
Tylną część obudowy stanowi zdejmowana, prostokątna płytka. Wykonano ją, podobnie jak brzegi, z matowego plastiku że telefon przyjemnie trzyma się w dłoni. Znajdziecie tam obiektyw aparatu fotograficznego, opatrzony podwójną lampą błyskową.
Telefon wykonano po części z błyszczącego i matowego plastiku. Pierwszy sprawia nienajlepsze wrażenie, podczas gdy drugi wygląda dużo lepiej. Elementy obudowy nie są ze sobą idealnie spasowane, co skutkuje trzeszczeniem. Szczególnie kiepsko wypada zdejmowana część obudowy. Wygina się i przesuwa w górę i w dół. Liczne odstępy (szczególnie na przednim panelu) gromadzą mnóstwo kurzu.
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran
- System operacyjny i interfejs
Ceny Nokia X6
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.