Spis treści
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
* Wiemy, że przymiotnik „najlepszy” dla każdego ma inne znaczenie, dlatego informacje, które znajdziecie poniżej odzwierciedlają redaKcyjny punkt widzenia. Jeżeli macie inne propozycje, podzielcie się nimi w komentarzach – dzięki temu, być może uda nam się stworzyć najlepsze zestawienie w całym Internecie.
Kwintesencja doskonałości zamknięta w eleganckiej obudowie
Specyfikacja: ekran 5.2″ IPS (1920 x 1080), system Android KitKat, aparat 20.7 Mpx, bateria 3200 mAh.
Zapomnijcie na chwilę o specyfikacji technicznej i zamknijcie oczy, aby przenieść się do styczniowych targów w Las Vegas w ubiegłym roku. Jaki smartfon zapadł w waszej pamięci najbardziej? W mojej Sony Xperia Z, który dzięki konstrukcji Omni-Balance porwał mnie bezpowrotnie. Ten stan trwa do dnia dzisiejszego, gdyż jednym z najlepszych na rynku jest ostatnia generacja tegoż modelu – Sony Xperia Z2.
Japończycy może nie szokują tak jak Samsung jednak pokazują, że liczą się ze zdaniem konsumentów. Duży wyświetlacz, głośniki na froncie, konkretny aparat z przetwornikiem BIONZ for mobile, a także kilka innych dodatków to recepta na sukces. Potwierdzeniem tych słów niech będzie nasza maniaKalna recenzja.
Najlepszy phablet z Windows Phone
Specyfikacja: ekran 6″ IPS (1920 x 1080), system Windows Phone 8.1, aparat 20 Mpx, bateria 3400 mAh.
Jest duży, jest kanciasty i może być nawet żółty. Taki jest phablet Nokia Lumia 1520 powstały jeszcze za czasów niezależności firmy Nokia. Dla jednych, platforma pod kontrolą której pracuje to świetny system, dla innych – totalna porażka. Nikt jednak nie odbierze temu modelowi bardzo dobrego aparatu fotograficznego, który w rękach laików, a także bardziej doświadczonych amatorów fotografii może zdziałać cuda.
Świetnej jakości wyświetlacz, konkretny akumulator, a także płynność pracy to kolejne atuty największego urządzenia z Windows Phone na pokładzie. Kto nie miał do czynienia z tym urządzeniem, wypowiadać się na jego temat nie powinien. A zainteresowanych zakupem odsyłam do recenzji.
Choć plasterek ma na plecach, to propozycja na piątkę
Specyfikacja: ekran 5.1″ Super AMOLED (1920 x 1080), system Android KitKat, aparat 16 Mpx, bateria 2800 mAh.
Pięć lat i z roku na rok coraz lepsze wyniki sprzedaży. Tak w wielkim skrócie można by opisać flagowe produkty firmy Samsung. Tegoroczny Galaxy S5 początkowo wywoływał sprzeczne emocje, jednak koniec końców inżynierowie południowokoreańskiego koncernu udowodnili, że ich pomysł na sukces był trafny.
Herbatnik, a może plaster – bo tak określano tylny panel – jest w rzeczywistości przyjemny w dotyku, co znacznie podnosi komfort pracy z urządzeniem. Dodajmy do tego sporo nowości – wodoszczelną obudowę, czytnik linii papilarnych, konkretny aparat główny, a także czujnik tętna, a wyjdzie nam z tego niemal idealna kompozycja dla każdego fana mobilnych technologii. Nie da się ukryć, że produkty Samsunga (podobnie jak Apple) nie są dla wszystkich. Naszym zdaniem to smartfon na piątkę.
Może i termos, ale jaki gustowny
Specyfikacja: ekran 5″ Super LCD3 (1920 x 1080), system Android KitKat, aparat 4 Ultrapiksele, bateria 2600 mAh.
A niech gadają, że to termos. Niech gadają, że brzydki jest i nieporęczny. Albo, że za duży. Według nas, Tajwańczycy popisali się w tym roku i pokazali konkurencji, jak powinien wyglądać flagowy produkt. Sporo aluminium, aż dwie kamery na tylnym panelu, a na froncie dwa najdonośniejsze (to nie tylko moja opinia) głośniki na rynku – to tylko kilka atutów przemawiających za HTC One (M8).
Druga generacja smartfona jest bardziej dojrzała, przemyślana i… piękna. Tajwańczycy sprzedają urządzenia dla świadomych konsumentów – nie każdy może być zadowolony z One (M8), gdyż kombajnem multimedialnym to on nie jest, o czym szerzej piszemy w naszej recenzji.
Partner każdego biznesmena
Specyfikacja: ekran 5.7″ Super AMOLED (1920 x 1080), system Android KitKat, aparat 13 Mpx, bateria 3200 mAh.
Funkcjonalny S-Pen umożliwiający wprowadzanie odręcznych notatek, mnogość dedykowanych aplikacji, rozbudowana wielozadaniowość umożliwiająca pracę na dwóch aplikacjach jednocześnie, duży (i do tego dobrej jakości) wyświetlacz, a także biznesowy wygląd, dzięki wykorzystaniu tworzywa imitującego skórę na tylnym panelu, to tylko nieliczne zalety najlepszego phabletu pracującego pod kontrolą systemu Google Android, jakim jest oczywiście Samsung Galaxy Note 3.
Przeraża ogromem funkcji, jednak tym samym zapewnia użytkownikowi elastyczność podczas pracy i możliwość wykorzystania w pełni zaimplementowanych podzespołów. Nie bez kozery w naszym maniakalnym teście phablet otrzymał tak wysokie noty.
Bezkonkurencyjny smartfon z ekranem 4”
Specyfikacja: ekran 4″ (1136 x 640), system iOS, aparat 8 Mpx, bateria 1570 mAh.
Apple płynie pod prąd, niczym pstrąg podczas tarła. Choć najbliższe miesiące przyniosą nam „ogromne” smartfony z iOS to w dalszym ciągu najlepszym urządzeniem z ekranem o przekątnej czterech cali jest i prawdopodobnie będzie Apple iPhone 5S.
Niezwykle kompaktowe urządzenie podbija serca milionów osób na całym świecie. Choć nie jest to produkt dla wszystkich, to zawsze godny uwagi ze względu na jeden z lepszych aparatów (nie liczba pikseli jest ważna), elegancki design, a także wysoką wydajność, co zawdzięcza zamkniętemu systemowi iOS, który niedawno stał się jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika. Koniecznie przed podjęciem decyzji zerknijcie do naszej recenzji.
Najlepsze co wydarzyło się w Nokii
Ten model jest świetnym podsumowaniem wkładu włożonego przez Finów w smartfony z Windows Phone na pokładzie. Ostatnim, a zarazem najlepszym urządzeniem stworzonym samodzielnie przez firmę Nokia. Lumia 930 śmiało może konkurować z czołówką tegoż zestawienia. Bogaty wachlarz aplikacji fotograficznych, świetna optyka firmy ZEISS, optyczna stabilizacja obrazu, wydajne podzespoły, a także stylowa konstrukcja z metalowym korpusem. Czegoż chcieć więcej? Więcej na temat wykorzystanych technologii i funkcji przeczytacie w osobnym wpisie.
W cieniu Samsunga
Specyfikacja: ekran 5.5″ IPS (2560 x 1440), system Android KitKat, aparat 13 Mpx, bateria 3000 mAh.
Zwykle drugi, zwykle mniej lubiany i zwykle częściej wytykanym palcami za potknięcia – stojący nieco w cieniu Samsunga i prezentujący produkty, które kuszą ponad przeciętną specyfikacją techniczną, za relatywnie nieduże pieniądze. Taki jest właśnie LG i jego najnowszy sprzęt – model, który jest pierwszym na świecie urządzeniem wykorzystującym innowacyjny system laserowego autofocusa.
To również jedno z pierwszych urządzeń z wyświetlaczem WQHD. LG ciężko pracowało przez ostatni rok, aby udoskonalić oprogramowanie i dopieścić wygląd LG G3. Koniec końców firma osiągnęła zamierzony cel i oferuje produkt z dużym ekranem zamknięty w małej obudowie i dobrej cenie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.
W tym wypadku rozmiar ma znaczenie
Specyfikacja: ekran 4.3″ (1280 x 720), system Android KitKat, aparat 20.7 Mpx, bateria 2300 mAh.
Mały nie zawsze znaczy słaby. Tak w jednym krótkim zdaniu można określić najwydajniejszy smartfon z wyświetlaczem o przekątnej 4.3” z logo Sony na obudowie. Do tej pory nikt nie zdecydował się na wykorzystanie tak wydajnych podzespołów, w urządzeniu o tej wielkości.
Fenomenalny aparat główny w połączeniu z dedykowanym spustem migawki pozwalają zapomnieć o istnieniu tradycyjnych kompaktów, a wodoszczelna obudowa, to kwintesencja Sony Xperia Z1 Compact. Stylistyka zachowana w konwencji Omni-Balance, a także niezły czas pracy akumulatora, to kolejne atuty tego „maluszka”. Potwierdzeniem tych słów niech będzie nasza recenzja telefonu.
Stary, ale jary
Specyfikacja: ekran 5.2″ IPS (1920 x 1080), system Android KitKat, aparat 13 Mpx, bateria 3000 mAh.
Pomimo długiego stażu na rynku to w dalszym ciągu interesująca propozycja z konkretnymi podzespołami, a do tego w przystępnej cenie. Przyciski na tylnym panelu przeniesienie z boku obudowy, towarzyszące aparatowi z optyczną stabilizacją obrazu, to sensowne rozwiązanie pozwalające uszczuplić całą konstrukcję i kilka milimetrów.
Zastosowane podzespoły, a także rozbudowane oprogramowanie, to zalety przemawiające za zakupem LG G2. Do bólu plastikowa konstrukcja, to paradoksalnie kolejny atut, gdyż przekłada się na niską wagę urządzenia, przy jednoczesnym wykorzystaniu pojemnego akumulatora. Więcej na temat LG G2 przeczytacie w teście telefonu.
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Oto najlepsze smartfony 2020 roku! Te flagowce warto kupić |
Samsung uchyla rąbka tajemnicy i zdradza kolejne nowości w One UI 7 i Galaxy AI,…
Xiaomi Redmi Note 14 to nowy model chińskiego giganta rynku elektronicznego. Na salony razem z…
Mroczny RTS na premierę objęty został rewelacyjnym 65% rabatem. Teraz każdy z was może zgarnąć…
Składany Huawei Mate X6 zdradza cenę na polskim rynku. To pozytywne zaskoczenie – tak tanio…
Do premiery przygotowuje się wytrzymały tablet Samsunga, który otrzyma standard MIL-STD-810H oraz IP68. Niejaki Samsung…
Eurocert padł ofiarą ogromnego ataku hakerskiego. O zgrozo, firma zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo naszych…