Po raz kolejny, drodzy maniaKalni czytelnicy - wybieramy się na Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2014 do Berlina
Podsumowanie relacji - techManiaK na IFA 2014.
Zapraszamy!
Prototyp staje się rzeczywistoscią
Samsung pokazywał już różne rzeczy – prototypy wykrzywionych ekranów, prototypy elastycznych ekranów. Nigdy, do czasów właśnie Galaxy Note Edge, nie wprowadził takiego wyświetlacza do faktycznego urządzenia.
Dlatego też Edge stanowi dla Koreańczyków produkt w pewnym sensie przełomowy. Ba, nie tylko zresztą dla nich – cały świat miał okazję zobaczyć innowację, która faktycznie wejdzie do seryjnej produkcji. Dostępność dostępnością (wciąż nie wiemy, czy smartfon zadebiutuje w Europie), ale jeśli ktoś się uprze, to swój egzemplarz zdobędzie.
Co więcej, tak, jak w Galaxy Note 4, tak i tutaj „Sammy” postarał się o design wyraźnie lepszy, niż w dotychczasowej większości swoich smartfonów. Nie znajdziemy może metalowej ramki, ale każdy zauważy jej udaną imitację, wykonaną z podobną dbałością o detale.
Specyfikacja w obydwu przypadkach jest podobna
Zarówno sposób wykonania smartfonu (z paroma wyjątkami, rzecz jasna), jak i podzespoły, w oparciu o które pracuje, są zbliżone do Note’a 4. Obydwa bazują na wyświetlaczach Super AMOLED (przy czym Edge przekątną ma o 0,1 cala mniejszą) o podobnym zagęszczeniu pikseli. Różnicą, rzecz jasna, jest ten specyficzny, boczny, zakrzywiony pasek powiadomień o szerokości 160 pikseli. Na nim, właśnie, wyświetlane są dodatkowe funkcje.
Na filmie zobaczycie, jak – w dużym skrócie – działa to nietypowe rozwiązanie. Pomysł sam w sobie jest dość udany, natomiast polecać go można wyłącznie osobom praworęcznym. Po chwyceniu Edge’a do dłoni lewej, nie ma siły, by nie zahaczać opuszkami palców o zakrzywiony fragment wyświetlacza. Jest jednak na to pewien sposób…
Samsung wprowadził tryb, za pomocą którego wyświetlimy obraz do góry nogami
Niestety, w dalszym ciągu leworęczni nie otrzymają pełnej funkcjonalności. Obrócenie ekranu może i umożliwi korzystanie, ale wówczas przyciski fizyczne będą położone dokładnie odwrotnie; ponadto, wciąż musimy korzystać ze standardowego położenia, gdy zechcemy odebrać lub wykonać połączenie telefoniczne.
Dwa w jednym
Za sprawą specjalnego oprogramowania Samsungowi udało się oddzielić monitory w taki sposób, by zachowywały się niezależnie od siebie. Domyślnie, fragment po prawej stronie funkcjonuje jako pasek dostępu do kilku skrótów i aplikacji, ale jego przewinięcie pokaże nam kolejne, rozszerzone możliwości. Fajnym zastosowaniem jest również ustawienie budzika i wyświetlanie funkcji zegarka; kładąc nowego Galaxy na szafce nocnej nie musimy podnosić smartfonu, by zobaczyć aktualną godzinę.
Czy kiedykolwiek trafi do Polski?
Rozmawiałem z przedstawicielami Samsunga na temat dostępności Edge’a na terenie naszego kraju – obecnie nie wiadomo, czy pojawi się w ogóle. Będą na pewno w Korei, na pewno w Stanach Zjednoczonych – ale „sprawa polska” pozostaje jeszcze niewyjaśniona.
Po raz kolejny, drodzy maniaKalni czytelnicy - wybieramy się na Targi Elektroniki Użytkowej IFA 2014 do Berlina
Podsumowanie relacji - techManiaK na IFA 2014.
Zapraszamy!
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…