Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran i jakość rozmów
- Interfejs i aplikacje
Wygląd, obudowa i wykonanie
Wspomniałem, że Zylo jest sliderem. To bez wątpienia jedna z najważniejszych cech tego modelu. W komentarzach użytkowników pojawiają się negatywne zdania na temat spasowania elementów i jakości taśmy, która odpowiada za ich przesuwanie względem siebie. Zacznę od tego, iż nie zauważyłem większych luzów. Oba elementy są dobrze spasowane, a całość sprawia solidne wrażenie.
Pod ekranem znajduje się wiele przycisków. Dwa z nich to zielona i czerwona słuchawka, których funkcji nie muszę chyba opisywać. Oprócz nich znajdziecie kolejne cztery przyciski – dwa z nich służą do nawigacji, kolejnego używamy do kasowania znaków przy pisaniu wiadomości tekstowych, a ostatni otwiera podręczne menu ze skrótami do najczęściej używanych funkcji.
Na samym środku znajduje się okrągły przycisk nawigacyjny, w środku którego tkwi kolejny. Ten ostatni to typowy „OK”, który przy okazji otwiera menu. Ważną funkcję spełnia również podczas słuchania muzyki.
Pora poświęcić kilka słów klawiaturze alfanumerycznej. Od razu zaznaczę, że korzysta się z niej bardzo przyjemnie. Ważne jest również to, że pierwszy rząd przycisków znajduje się w niewielkim oddaleniu od brzegu górnej części slidera. Dzięki temu pisanie SMS-ów jest bardziej komfortowe – nie uderzamy o nim palcami, jak to miało miejsce w Nokii 6600 slide.
Popatrzcie co takiego znajduje się na brzegach telefonu. Górny pozbawiony jest jakichkolwiek przycisków. Znajdziecie tam jedynie niewielką szparkę, która pomaga w otwarciu tylnej klapki chroniącej baterię. Jej zdejmowanie nie sprawia żadnych problemów i jest dobrze spasowana z resztą obudowy.
Na prawym brzegu ulokowano dwa ważne przyciski. Jeden z nich odpowiada za regulację głośności, podczas gdy drugi otwiera odtwarzacz muzyki – szybciej już się nie da! Ów element ma jeszcze jedną funkcję – kiedy włączymy aparat, staje się przyciskiem spustu migawki, który znacznie ułatwia robienie zdjęć.
Dolny brzeg pozostawiono w spokoju. Lewa strona jest miejscem, w którym tkwi wyjście ładowarki. Jak przystało na SE, jest ono dosyć spore. Szkoda, że producent nie zdecydował się na zakrycie go zaślepką lub czymś w tym rodzaju. Na błyszczącym elemencie wygrawerowano również napis Walkman.
Obudowę wykonano z plastiku. Tworzywo jest jednak dobrej jakości i sprawia pozytywne wrażenie. Telefon jest niewielkich rozmiarów – niezbyt gruby i dobrze leży w dłoni. Młodszym odbiorcom jego wygląd powinien przypaść do gustu.
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran i jakość rozmów
- Interfejs i aplikacje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.