Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran i jakość rozmów
- Interfejs i aplikacje
Interfejs
Zylo nie jest smartfonem, wiec na próżno szukać w nim systemu operacyjnego. Jest za to intuicyjny i przyjemny w obsłudze interfejs.
Na ekranie głównym znajdziecie kilka standardowych elementów. W górnym prawym rogu widnieje symbol baterii, który obrazuje stopień jej rozładowania. Po lewej stronie mamy kreski zasięgu, łączność z jakiej aktualnie korzysta telefon oraz powiadomienie (dwa kwdraciki) o otwartych w tle aplikacjach (na przykład grze). Ciekawe jest jednak to, że na ekran główny możemy wstawić jeden z kilku widżetów: Facebook, Twitter, MySpace, Music Genie oraz Walk Mate.
W telefonie zamknięto akcelerometr. Orientacja wyświetlanego obrazu zmieni się np. podczas oglądania zdjęć czy podróżowania po zakamarkach menu.
Ikonki w menu mają charakterystyczny styl. Wszystkie utrzymane są w podobnej konwencji, dzięki czemu prezentują się naprawdę fajnie. W ustawieniach mamy kilka motywów do wyboru.
Każdy z nich ustawia inną, animowaną tapetę.
Aplikacje
Zylo został wyposażony w kilka interesujących dodatków. Jedna z nich to Play Now. Jest to pewnego rodzaju sklep z aplikacjami. Możecie tam zakupić gry, muzykę, dzwonki itd.
Kolejnym elementem godnym uwagi jest TrackID. W telefonach Samsunga znajdziecie dokładnie to samo, ale pod inną nazwą – „rozpoznawanie muzyki”. W sliderze SE działa bez zarzutu, ale nieco wolniej niż u konkurencji. Po rozpoznaniu danego utworu, zostajemy przeniesieni do Play Now, gdzie dany kawałek można sobie zakupić.
Znajdziecie również rejestrator dźwięku oraz Google Maps. W dziale aplikacje są ponadto: AccuWeather, Checkbook, Facebook, Music Quiz, NeoReader oraz YouTube.
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd, obudowa i wykonanie
- Ekran i jakość rozmów
- Interfejs i aplikacje
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.