Komisja Etyki Reklamy uznała, że reklama, wedle której osoby kupujące starter Orange miały wybrać swój własny, unikalny numer telefonu, jest niezgodna ze stanem faktycznym i podaje fałszywe informacje.
Skarga, jaka wpłynęła do komisji, zwracała uwagę na brak możliwości wybrania wszystkich cyfr wchodzących w skład numeru, a jedynie czterech z dziewięciu liczb – jedyną inną możliwością jest skorzystanie z zestawu kombinacji podanych przez Orange lub też wybranie losowego numeru. O tym, iż mamy do czynienia z pełną dowolnością wyboru miała świadczyć animacja przedstawiająca wszystkie obracające się cyfry w starterze.
Orange nie zgadzało się z tym stanowiskiem, zwracając uwagę na fakt, iż opis zamieszczony na starterze jednoznacznie wskazywał na fakt, iż mamy do wyboru trzy sposoby uzyskania numeru: wybierając ulubione cyfry, wskazując jeden z zaproponowanego zestawu lub też korzystając z losowej opcji. Ponadto w spocie zawarto informację o „tysiącach dostępnych numerów możliwych do wyboru”, co ogranicza pole manewru w tej kwestii.
Komisja Etyki Reklamy uznała jednak, iż reklama narusza zasady kodeksu etyki i nadużywa zaufanie klientów oraz brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Zgadzacie się z werdyktem KER?
źródło: Komisja Etyki Reklamy
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Wygląda na to, że niebawem zobaczymy nowy smartfon w postaci Nothing CMF Phone 2. Pierwszy…
Ulefone Armor 30 Pro ma dwa duże ekrany i wielki głośnik, 16 GB RAM i…
Premiery nie doczekały się jeszcze najmocniejsze modele z rodziny Find X8, a specyfikacja Oppo Find…
Wszyscy fani Samsunga oczekują premiery modelu Samsung Galaxy S25 Edge. Teraz przychodzę do Was ze…
Google Pixel 10 straci na jakości zdjęć, ale zyska teleobiektyw. Modele Pro wykorzystają dokładnie te…
Samsung coraz bardziej intensywnie szykuje się do premiery Samsung Galaxy Ring 2, którego chce wyposażyć…