W 2 kwartale tego roku Sony odniosło bardzo zadowalające wyniki, które niestety zmieniły się na niekorzyść w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.
Sony w 3 kwartale 2014 roku odnotowało 785 milionów dolarów straty w stosunku do wyników z poprzedniego roku. Jednak całą sytuację ratuje PlayStation, które znacząco poprawiło sytuację Japończyków.
Pomiędzy czerwcem a wrześniem 2014 roku Sony sprzedało 9.9 miliona smartfonów co jest spadkiem o 100 tysięcy sztuk w stosunku do zeszłego roku. Spowodowało to spadek przewidywanych wpływów z 43 na 41 milionów dolarów. W 2013 roku, Sony zarobiło 39 milionów na sprzedaży telefonów.
W segmencie TV zarobiono 2.6 miliarda dolarów, a konsole przyniosły zysk rzędu 2.8 miliarda dzięki sprzedaży 3.3 miliona PlayStation 4, co jest wzrostem aż o 83.2% w stosunku do zeszłego roku.
Podsumowując, Sony w tym momencie osiągnęło zysk rzędu 17,45 miliardów dolarów i nawet nieco gorsze notowania sprzedaży smartfonów są zastąpione świetnie sprzedającymi się konsolami.
źródło: gsmarena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy Z Flip7 choć częściowo został uratowany przez nowe przecieki o specyfikacji. Snapdragon zamiast…
Tani RTS łączący w sobie elementy RPG jest do kupienia obecnie w zdecydowanie niższej cenie…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G to solidny wybór w średniej półce cenowej, oferujący ekran…
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…