Motorola Droid Turbo to najnowszy smartfon marki Motorola, który wyposażony został w akumulator o pojemności aż 3900 mAh. Według producenta, urządzenie jest w stanie pracować nieprzerwanie przez około 48 godzin. Tak wydajność akumulatora przedstawia się na papierze, a jak jest w rzeczywistości przekonacie się w dalszej części wpisu.
Motorola Droid Turbo – krótka charakterystyka
Motorola Droid Turbo wyposażona została w wyświetlacz o przekątnej 5.2″ . Obraz prezentowany jest w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Matryca w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi została zabezpieczona taflą Corning Gorilla Glass 3. Moc obliczeniową oraz sprawną pracę systemu Google Android w wersji 4.4.4 KitKat zapewnia 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 805 o częstotliwości taktowania 2.7 GHz z układem graficznym Adreno 420. Procesor otrzymał wsparcie ze strony 3-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM. Energię dostarcza wspomniany akumulator o pojemności 3900 mAh. Więcej na temat tego modelu przeczytacie w odrębnym wpisie.
Zanim przejdziemy dalej warto dodać, że piątego listopada bieżącego roku zadebiutować powinien międzynarodowy wariant Droid Turbo, który oferowany będzie pod nazwą Motorola Moto Maxx.
Żywotność akumulatora
Czas pracy akumulatora na pojedynczym ładowaniu w Motoroli Droid Turbo, w testach przeglądarki internetowej został porównany z najlepszymi urządzeniami mobilnymi, które zadebiutowały w ostatnim czasie. Na liście znajduje się: Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S5, HTC One M8, LG G3, Motorola Moto X (2014), Apple iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.
Oczywiście nie powinno dla nikogo być zaskoczeniem, że Motorola Droid Turbo wyprzedziła wszystkich konkurentów i stanęła na podium. Smartfon w testach pracował nieprzerwanie przez dziesięć godzin i czterdzieści dwie minuty. Na drugim miejscu uplasował się japoński przedstawiciel – Sony Xperia Z3, którego akumulator o pojemności 3100 mAh pozwolił na pracę przez niespełna dziewięć i pół godziny (9h 29 min.). Ostatnie miejsce na podium należy do Samsunga Galaxy Note czwartej generacji. Phablet koreańskiego koncernu w testach uzyskał niezły wynik – osiem godzin i czterdzieści trzy minuty.
Tabelę zamyka Apple iPhone 6, który w teście przeglądarki przeprowadzonym specjalnym skryptem, wytrzymał niespełna pięć godzin i trzydzieści minut (5h 22 min.). Nieco rozczarowuje również Motorola Moto X drugiej generacji, która od wspomnianego iPhone 6, była lepsza o zaledwie dwadzieścia trzy minuty.
Czas ładowania akumulatora
Czas ładowania akumulatora jest równie ważny, co jego żywotność, a zatem warto sprawdzić, który z wymienionych wcześniej smartfonów oraz phabletów jest w stanie naładować się najszybciej, a któremu zajmuje to sporo czasu.
Zacznijmy od tego, że Motorola Droid Turbo znalazła się poza podium. Smartfon znalazł się na czwartym miejscu z wynikiem 126 minut. Wyprzedził go nieznacznie Samsung Galaxy S5 z akumulatorem o pojemności 2800 mAh, którego naładowanie zajmuje 122 minuty. Pierwsze miejsce należy do Samsunga Galaxy Note 4 (3220 mAh), którego akumulator do pełna ładuje się w zaledwie 95 minut.
Najdłużej ładuje się akumulator zaimplementowany w Sony Xperia Z3 – 235 minut. Niemal cztery godziny, to zdecydowanie za długo, jak na akumulator o pojemności 3100 mAh. Niestety niewiele lepiej wypada HTC One M8, który na naładowanie potrzebuje 207 minut.
Podsumowanie
Okazuje się, że Motorola stworzyła niemal idealny smartfon, mając na uwadze wyłącznie akumulator, a bardziej uściślając jego czas pracy i czas ładowania. Pogratulować należy również Samsungowi, który pozwala na naładowanie pojemnego akumulatora w Galaxy Note 4 w około półtorej godziny. Sony natomiast powinno się uczyć od najlepszych, gdyż o ile czas pracy jest bardzo dobry, o tyle czas ładowania jest totalną porażką.
źródło: phonearena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.