Dwa miesiące temu do sprzedaży trafił kontrowersyjny Sharp Aquos Crystal, który wyróżniał się pięciocalowym wyświetlaczem i niesamowicie cienkimi ramkami wyświetlacza. Chociaż sprzedaż odbywa się tylko w Japonii czy Stanach Zjednoczonych, to informacje szybko dotarły do naszego kraju. Teraz przychodzi pora na kolejne urządzenie serii, poznajcie Aquos Crystal X z jeszcze większym wyświetlaczem i mocniejszymi parametrami.
Poprzedni model serii plasuje się w średnim segmencie urządzeń, natomiast parametry zapowiedzianego telefonu wpisują go w jedną półkę wyżej. Różnice dostrzegamy już w elemencie budzącym najwięcej emocji, Aquos Crystal X został wyposażony w 5,5- calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD (1920 x 1080 pikseli). Przy tak wąskim obramowaniu ekran musi robić niesamowite wrażenie.
To nie koniec zmian, na uwagę zasługuje jednostka centralna- czterordzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,3 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Producent przeznaczył na całą zawartość 16 GB pamięci wbudowanej. Zastosowany został również lepszy aparat, w zamian za 8-megapikselową matrycę została zaimplementowana 16-sto milionowa. Na pokładzie urządzenia zagości system Android Kitkat 4.4.4. Dobrych wrażeń dźwiękowych dostarczy Harman/Kardon. Całość zasili bateria o pojemności 2610 mAh.
Aquos Crystal X niewątpliwie budzi emocje, przy tak dużym wyświetlaczu osiąga kompaktowe gabaryty, których brakuje konkurencji. Dla przykładu G3 z tą samą przekątną osiąga następujące wymiary: 146,30 x 74,60 x 8,90 mm, albo Galaxy S5 z mniejszą przekątną (5,1″): 142,00 x 72,50 x 8,10 mm. Produkt Sharp’a wpisuje się w o wiele mniejsze parametry, zaledwie: 139 x 73 x 11 mm, to bardzo dobry wynik.
Urządzenie w trzech kolorach (czarny, biały, czerwony) trafi do sprzedaży jeszcze dzisiaj, niestety póki co tylko w Japonii i nic nie wskazuje na to, że będzie dostępny w Polsce. Tak czy inaczej Sharp odważnie rozpędza się z produkcją swoich smartfonów i na pewno jeszcze pokaże większe ekrany, z czasem- z jeszcze mniejszym obramowaniem.
Źródło: PhoneArena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Tani RTS łączący w sobie elementy RPG jest do kupienia obecnie w zdecydowanie niższej cenie…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G to solidny wybór w średniej półce cenowej, oferujący ekran…
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…