Spis treści
- Wstęp
- Wygląd i obudowa
- Ekran i bateria
- System i interfejs
System
Smartfon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 2.2 (Froyo) i raczej nie ma co robić sobie nadziei na 2.3 (Gingerbread), choć jedna rzecz bardzo zastanawia… Telefon jest wyposażony w kamerkę internetową, której nie da się używać! Sam byłem bardzo zdziwiony, ale egzemplarz testowy który otrzymałem nie posiada nigdzie opcji wideorozmów. Postanowiłem zatem zainstalować zewnętrzną aplikację Fring aby ten ciekawy temat wyjaśnić i cóż… Kamera jest wykrywana, ale pojawia się komunikat, że system ją zablokował. Właśnie dlatego HTC dostaje na starcie duży minus – wiele osób długo czekało aż europejskie Androidy od HTC dostaną kamerę i taki obrót wydarzeń jest bardzo nie w porządku.
Plusem systemu jest z pewnością możliwość przekształcenia telefonu w hot spot sieci bezprzewodowej. Inna rzecz, która bardzo mnie ucieszyła, to rozwiązanie problemu, z którym od dawien dawna borykali użytkownicy Androida. System Google znany jest bowiem z tego, że potrzebuje połączenia z Internetem do działania i stale łączy się z siecią za pomocą sieci komórkowej, jednocześnie uszczuplając zasoby naszego portfela. Gratia dysponuje jednakże możliwością całkowitego zablokowania tej przypadłości z poziomu menu telefonu. Wystarczy nakazać telefonowi synchronizację wyłącznie, gdy jest w zasięgu sieci Wi-Fi.
Interfejs
Jeśli chodzi o interfejs, tajwański producent jak zawsze wykonał dobrą robotę. Nakładka HTC Sense bijąca konkurencję na głowę jest bardzo przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Wprawdzie nie mamy w tym przypadku do czynienia z najnowszą jej wersją (która dotychczas jest obecna w dwóch high-endowych modelach Desire HD oraz Desire Z) i co za tym idzie nie możemy korzystać z usług serwisu htcsense.com. Mimo to, interfejs Gratii zasługuje na pochwałę.
Spis treści
- Wstęp
- Wygląd i obudowa
- Ekran i bateria
- System i interfejs
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.