Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Specyfikacja: 4.7-calowa matryca IPS o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 200, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 1750 mAh, Windows Phone 8.1.
SOUL 2 to pełnowartościowa i ciekawa alternatywa dla debiutującej wkrótce Lumii 535 oraz pozostałych urządzeń z tej serii – sprzęt, który bez kompleksów może stawać z nimi w szranki.
– fragment maniaKalnej recenzji
SOUL 2 to najnowsza, a zarazem pierwsza w asortymencie marki propozycja pracująca pod kontrolą mobilnej platformy Microsoftu. Smartfon wyróżnia się smukłą obudową, niską wagą, a także przyzwoitą specyfikacją techniczną, która gwarantuje stabilność pracy Windows Phone 8.1. Jasny wyświetlacz o kompaktowym rozmiarze oraz technologia wykonania to kolejne atuty polskiej marki z obco brzmiącą nazwą.
Odchudzenie obudowy ma jednak swoje minusy – przede wszystkim zmniejszenie pojemności akumulatora. Co za tym idzie, bez ładowarki lepiej z domu nie wychodzić (no chyba, że na kilka godzin). Za to niska cena, atrakcyjny wygląd oraz podwójny slot kart SIM zdają się rekompensować braki SOUL 2, o czym szerzej przeczytacie w recenzji na łamach gsmManiaKa.
Specyfikacja: 4.3-calowa matryca IPS o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 4 GB, akumulator o pojemności 1980 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Motorola pokazała, jak powinno robić się tanie smartfony z Androidem na pokładzie
Choć w kuluarach słyszy się o rychłej premierze następcy, to Motorola Moto E nadal jest modelem, który w naszym zestawieniu znaleźć się musiał. Producent pokazał, że nawet do niskobudżetowych propozycji wykorzystać można dobrej jakości komponenty, a także (w momencie premiery) najnowszą wersję systemu Google. Wzmocniony wyświetlacz oraz akumulator, który pozwoli beztrosko korzystać z urządzenia to niewątpliwe atuty jednego z najtańszych modeli (niegdyś) amerykańskiej legendy.
Do zakupu zachęcić może również odporna na zachlapania obudowa w barwnych kolorach. Ponarzekać możemy za to na sporą wagę, która wskazuje na wykorzystanie co najmniej matrycy o przekątnej pięciu cali (rekompensuje to jednak wspomniany akumulator), skromną pamięć wbudowaną dla użytkownika, którą uszczupla jeszcze system, a także zestaw sprzedażowy, w którym znajdziemy jedynie smartfon z kablem USB.
Specyfikacja: 4.5-calowa matryca IPS o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2520, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 1600 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
ASUS Zenfone 4 jest telefonem, który w wielu aspektach pokazuje siebie i producenta od bardzo dobrej strony. Owszem, wzornictwo wymaga jeszcze odrobiny dopracowania, ale już teraz telefon powinien zyskać spore grono sympatyków.
– fragment maniaKalnej recenzji
Niesamowicie rozbudowane oprogramowanie ZenUI pozwoli świeżo upieczonemu nabywcy na spędzenie wielu godzin z urządzeniem. Nakładka na system posiada sporo przydatnych udogodnień, jak chociażby możliwość tworzenia skrótów na ekranie blokady do wybranych aplikacji, czy też szybki dostęp z poziomu paska powiadomień. Połączenie jednostki centralnej z pamięcią RAM, przekłada się na wysoką kulturę pracy, bo nie ilość rdzeni świadczy o wydajności.
Testowany przez nas ASUS ZenFone 4 to również stylowe urządzenie (do produkcji wykorzystano tworzywo sztuczne oraz aluminium) z rozbudowanym aparatem z autorską technologią i bogatym wachlarzem funkcji, wykraczającym ponad możliwości konkurencji w tym przedziale cenowym.
Specyfikacja: 6-calowa matryca IPS o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Broadcom BCM23550, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 4 GB, akumulator o pojemności 2800 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
GOCLEVER Quantum 600 to udany telefon, który stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, oklepanych modeli Samsunga, LG czy Sony.
– fragment maniaKalnej recenzji
Kiedy zawitał do maniaKalnej redakcji na testy, był jednym z najtańszych phabletów z wyświetlaczem o przekątnej sześciu cali – z założenia więc nie można było oczekiwać od niego zbyt wiele. Okazało się jednak, że GOCLEVER QUANTUM 600 to całkiem „sympatyczny” klocek, który sprawdzi się nie tylko jako urządzenie do komunikacji, ale również jako nawigacja, a nawet alternatywa dla małego tabletu – niestety, wszystko to kosztem wydajności, przez którą system potrafi się czasem zamyślić.
Winowajcą jest egzotyczny układ SoC, który w porównaniu z innymi niskobudżetowymi procesorami mobilnymi wypada słabo. Mimo to, spowolnienia oraz duże gabaryty nie przyćmiewają jasnego i czytelnego wyświetlacza, który cieszy oko oraz daje poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy w niskobudżetowy produkt.
Specyfikacja: 4.5-calowa matryca IPS o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 4 GB, akumulator o pojemności 2300 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Jeśli nie miałeś do czynienia z bardziej zaawansowanymi smartfonami, potrzebujesz urządzenia ładnego, eleganckiego i genialnego od strony gospodarki energetycznej, z Xperii E3 będziesz zadowolony.
– fragment maniaKalnej recenzji
Niedawno przez nas testowana Sony Xperia E3 to jeden z niewielu smartfonów niskobudżetowych, w którym zdecydowano się zaoferować potencjalnemu nabywcy szybką transmisję danych w standardzie LTE, a także akumulator spokojnie wystarczający na dwa dni pracy na jednym cyklu ładowania. Do tego należy mieć na uwadze wzmocnioną konstrukcję (utwardzone narożniki) oraz dobrej jakości tworzywo sztuczne, które jest przyjemne w dotyku.
Celem obniżenia kosztów produkcji, a w konsekwencji sugerowanej ceny detalicznej, Sony postanowiło nieco ograniczyć wbudowany aparat, który delikatnie ujmując nie należy do najlepszych – amatorzy fotografii mobilnej mogą czuć się nieco rozczarowani. Kolejnymi wadami Xperia E3 są mała pamięć wbudowana oraz zbyt mała czułość wbudowanego odbiornika GPS.
Specyfikacja: 4.0-calowa matryca o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 512 MB RAM, pamięć wbudowana 4 GB, akumulator o pojemności 1430 mAh, Windows Phone 8.1.
Smartfon na każdą kieszeń – i dosłownie, i w przenośni.
Nokia Lumia 530 to jeden z najtańszych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Systemu, który dzięki niskim wymaganiom oraz dobrej optymalizacji pracuje stabilnie nawet na urządzeniach typowo niskobudżetowych, w których wykorzystano skromne 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Takie rozwiązanie pociągnęło jednak za sobą pewne ograniczenia, przez które nie każdy tytuł dostępny w makiecie zostanie uruchomiony.
Nie odbierze to jednak smartfonowi Nokia Lumia 530 tytułu jednego z najtańszych, a zarazem dobrze skonstruowanych smartfonów na każdą kieszeń. Smartfon występuje zarówno w wersji z pojedynczym, jak i podwójnym slotem na kartę SIM – możliwe jest więc korzystanie z darmowego dostępu do Internetu oferowanego przez spółkę Aero2.
Specyfikacja: 4.5-calowa matryca IPS o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6582, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 1800 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Szybka transmisja danych nawet w tanich urządzeniach z Androidem.
Allview C6 Quad 4G to przeciętny smartfon, ale ma coś, co mnie w nim urzekło i zdecydowało o jego obecności w zestawieniu. Nie jest to niezwykle wydajny układ SoC, czy też ekran o wysokiej rozdzielczości, a modem LTE. To on sprawia, że C6 Quad 4G wyróżnia się na tle konkurencji i pozwoli użytkownikowi komfortowo surfować po sieci nie tylko w domowym zaciszu, ale także na łonie natury, czy też podczas podróży.
Jak już wspomniałem, Allview C6 Quad 4G do wydajnościowych potworów nie należy, jednak producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i tym samym wyposażył smartfon w niezbędne podzespoły zapewniające nie tylko płynną pracę mobilnej platformy od Google, ale również pozwalające uprzyjemnić czas podczas rozrywki przy ulubionych grach – nawet tych nieco bardziej wymagających.
Specyfikacja: 5-calowa matryca IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6582, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 16 GB, akumulator o pojemności 1800 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
myPhone CUBE to urządzenie udane i godne polecenia.
– fragment maniaKalnej recenzji
Przyjęło się, że większość niskobudżetowych smartfonów wyposażona jest w lilipucie 4 GB pamięci wewnętrznej. myPhone widząc, że użytkownicy nie są z tego trendu zadowoleni, wypuścił na rynek model myPhone CUBE, który za sprawą 16-gigabajtowej przestrzeni na dane i aplikacje użytkownika stał się kolejną, obowiązkową pozycją w naszym maniaKalnym zestawieniu. To oczywiście nie koniec zalet urządzenia, które na chwilę obecną możecie zakupić za 599 złotych.
Na uwagę zasługuje również 8-megapikselowy aparat główny z sensorem OmniVision OV8835, za pośrednictwem którego wykonać można nie tylko bardzo dobrej jakości fotografie – o czym możecie się przekonać czytając naszą recenzję – ale również uwiecznić ważne chwile w materiale wideo i to w dodatku w Full HD 1080p. W przypadku myPhone CUBE warto również poświęcić chwilę zastosowanej przez producenta matrycy IPS, generującej odpowiednio nasycone barwy i zapewniającej szerokie kąty widzenia.
Specyfikacja: 4.5-calowa matryca IPS o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6582, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 1800 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Tani smartfon z dual SIM.
myPhone Fun 3 posiada niemal identyczną specyfikację techniczną, co opisany powyżej Allview C6 Quad 4G. Można by więc rzec, iż głównym kryterium podczas dokonywania zakupu powinien być design, no i te 50 złotych, o które propozycja od myPhone’a jest tańsza. Nic bardziej mylnego, gdyż w przypadku Fun 3 potencjalni nabywcy otrzymają do swojej dyspozycji podwójny slot kart SIM. W zamian, nie mogą liczyć na szybką transmisję danych w standardzie 4G LTE. No cóż, coś, za coś.
Warto również zatrzymać się na chwilę przy zastosowanym przez producenta akumulatorze, który w połączeniu z energooszczędnym procesorem (Cortex-A7) oraz przekątną ekranu wynoszącą 4.5”, powinien zapewnić przyzwoite czasu pracy na pojedynczym cyklu ładowania.
Specyfikacja: 5.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 1905 mAh, Windows Phone 8.1.
Pierwszy smartfon Microsoft Lumia.
Microsoft Lumia 535 do flagowców nie należy, jednak już zawsze nazywany będzie pierwszym smartfonem Microsoftu. Ten model pokazał nam kierunek rozwoju słuchawek z Windows Phone i przyjętą strategię przez giganta z Redmond – ma być tanio i solidnie. Taka właśnie jest Lumia 535 dedykowana wszystkim poszukującym telefonu z wyświetlaczem o przekątnej pięciu cali z podzespołami zapewniającymi płynność pracy w każdym momencie.
W smartfonach Lumia nie ma miejsca na kompromis, a co ważne, nie wymagają mocnej konfiguracji sprzętowej do płynnego działania. Dedykowane aplikacje fotograficzne to kolejne zalety smartfonu Lumia 535, który na polskim rynku dostępny jest za mniej niż 500 złotych.
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
Jaki telefon do 500 zł? Najlepsze tanie smartfony |
Składany flagowiec w super promocji? Motorola razr 50 Ultra po raz pierwszy doczekała się aż…
Segment tanich tabletów przeżywa rozkwit. Świeżo zaprezentowany Teclast M50 Mini dołącza właśnie do niedrogich pobratymców…
Tanie realme zdobyło kolejną certyfikację. Szykuje się globalne ogłoszenie niskobudżetowca. Niedługo realme Note 60x będzie…
Masz flagowca Apple? To przydałyby Ci się słuchawki. Jako fan marki na pewno słyszałeś o…
Nowy tablet OPPO Pad 3 zadebiutuje już jutro. Na dzień przed premierą sporo o nim…
Dzieli nas dzień od prezentacji średniaków OPPO. O nowym OPPO Reno 13 (Pro) wiemy niemalże…