>
Kategorie: Apple BlackBerry HTC LG Motorola Newsy Nokia RIM Samsung Telefony

Liderzy rynku smartphonów w 2011 roku

Na początku grudnia poinformowaliśmy Was o wielkich zmianach w Motorolijuż jutro przestanie istnieć Motorola, Inc., a w jej miejsce powstaną Motorola Solutions i Motorola Mobility. Dzięki tym zabiegom firma ma odbić się od dna i zacząć przynosić konkretne zyski. O lepszej przyszłości myślą zwłaszcza pracownicy Motorola Mobility – koncernu, który ma się zająć rozwojem telefonów komórkowych, smartphonów i tabletów. Może się jednak okazać, że o zmianach pomyślano zbyt późno i korporacja zostanie zmarginalizowana na rynku. Tak przynajmniej wynika z doniesień płynących z Tajwanu.

Producenci urządzeń mobilnych i komponentów do ich budowy poinformowali właśnie, że zestawienia zamówień na rok 2011 wskazują, iż w pierwszym kwartale bieżącego roku ponad 50% smartphonów, które trafią na rynek będzie pochodzić od trzech firmApple, RIM i HTC. Producenci ci w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2011 roku powinni dostarczyć na rynek odpowiednio 19-20 mln, 14-15 mln i 8-9 mln smartphonów.

Liderem w tym rankingu pozostanie Nokia, do której należeć będzie aż 30% rynku. Apple z udziałem ponad 20% ma zająć miejsce drugie (wyprzedzając tym samym obecnego wicelidera – firmę RIM). Z kolei HTC i Samsung mogą uszczknąć po 10 % ze smartphonowego tortu. A jest o co walczyć – do kwietnia na świecie ma trafić do odbiorców ponad 80 mln tych urządzeń. Część analityków nie zgadza się jednak z wyliczeniami dotyczącymi udziału wymienionych firm w światowym rynku, bowiem z przedstawionych danych wynika, że 5 korporacji dotrze do 90% klientów, co wydaje się mało prawdopodobne. Zwłaszcza, że prawdziwą ofensywę zapowiedziały władze LG.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż dzisiejszego lidera na rynku słuchawek – Nokię – zamierza w ciągu trzech lat zdetronizować firma Samsung. Przedstawiciele południowokoreańskiego giganta poinformowali, że zamierzają zostać największym na świecie producentem telefonów komórkowych, a kluczowy w tym planie ma być właśnie rok 2011. Koncern notuje ciągły wzrost popytu na swoje urządzenia mobilne, w związku z czym podjęto decyzję o zwiększeniu produkcji w Chinach i Wietnamie. 60% urządzeń mobilnych marki Samsung ma w tym roku powstać w Państwie Środka, 15% w Wietnamie, 14% w Korei południowej, 6% w Brazylii, a 5% w Indiach.


Źródło: onliner, mnovosti

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Wyłudzają kody BLIK oraz dane karty płatniczej

Polacy oszukiwani w najgorszy możliwy sposób. Ryzyko pojawiło się wraz ze zbliżającym się terminem rozliczenia…

2 kwietnia 2025
  • Promocje

Dzięki aktualizacji ten tani Amazfit stał się dużo lepszy, a promocja obniża jego cenę do niespotykanego wcześniej w Polsce poziomu

Amazfit Active 2 nie tylko mocno staniał w promocji, ale dzięki aktualizacji stał się też…

2 kwietnia 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Świeżak od Amazfita z aktualizacją. Za około 400 złotych jeden z najlepszych smartwatchy na rynku

Wygląda na to, że właściciele całkiem świeżego smartwatcha, jakim jest Amazfit Active 2, mogą mieć…

2 kwietnia 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Wearables

Wyciekły zdjęcia prototypu Apple Watch. Pomiar cukru i ciśnienia już w nowym modelu?

Testowy prototyp modelu Apple Watch 10 wyciekł właśnie do sieci. Wyposażono go w tajemnicze czujniki,…

2 kwietnia 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony
  • Wiadomość dnia

To będzie najchętniej kupowany telefon przez Polaków. OLED 120 Hz, IP69 i dobra cena to klucz do sukcesu

Motorola edge 60 fusion zadebiutowała w Polsce jako mocna kandydatka do tytułu ulubionego telefonu Polaków.…

2 kwietnia 2025
  • Artykuł sponsorowany

iPhone 16 Pro Max: przyszłość technologii mobilnej

Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…

1 kwietnia 2025