Mając tysiąc złotych w kieszeni możemy stać się wybrednymi klientami i przebierać w telefonach ze średniej półki cenowej. Jest tego naprawdę sporo, a każdy zainteresowany znaleźć powinien coś dla siebie. Aby ułatwić Wam szukanie, przygotowaliśmy zestawieniu dziesięciu, naszym zdaniem godnych polecenia modeli, które obecnie możecie kupić w polskich sklepach. Jak zawsze czekamy na Wasze opinie.
Aktualizacja 28.01.2015
Uwaga. Rynek i dostępne modele, które poleca redaKcja techManiaK.pl cały czas się zmieniają. Od publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu, dlatego też zachęcam Cię do zobaczenia naszego najnowszego zestawienia:
Spis treści
Kazam Tornado 348
Specyfikacja: 4.8-calowa matryca AMOLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 8-rdzeniowy MediaTek MT6592 o taktowaniu 1.7 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 2050 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Jest to urządzenie niemal bezbłędne, a przy tym rewelacyjnie wygląda. Poddane naszym najsurowszym testom, w mojej ocenie z każdego wyzwania wyszło obronną ręką.
– fragment maniaKalnej recenzji
Kazam Tornado 348 to najlżejszy oraz najcieńszy smartfon w naszym styczniowym zestawieniu, gdyż waży zaledwie 98 gramów przy grubości 5.15 milimetra. Smartfon jest tak lekki, że można zapomnieć o jego obecności w kieszeni. Sprzęt warto pochwalić też za jakość wykonania, która stoi na najwyższym poziomie – do produkcji obudowy wykorzystano szkło (na obu panelach) oraz aluminiową ramkę. Choć jest to B-Band to laury zbiera właśnie brytyjski Kazam, a nie Gionee.
Konfiguracja sprzętowa gwarantuje wysoką wydajność nawet podczas zabawy z najbardziej wymagającymi grami dostępnymi w Google Play, a spowolnienia w działaniu zdarzają się sporadycznie, co należy uznać za bardzo duży sukces – tym bardziej, że oprogramowanie zostało wzbogacone o autorski interfejs graficzny. Ponarzekać można na brak czytnika kart pamięci, ale ten osłabiłby konstrukcję. Mimo wszystko pretensje można mieć tylko do Gionee. 🙂
ASUS ZenFone 5 LTE (A500KL)
Specyfikacja: 5.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 1/2 GB RAM, pamięć wbudowana 8/16/32GB, akumulator o pojemności 2110 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
ASUS ZenFone 5 jest telefonem wartym uwagi. Ma niespotykanie dobry stosunek wyposażenia do ceny. Nie cierpi przy tym jednocześnie ani strona wizualna, ani jakość wykonania.
– fragment maniaKalnej recenzji
ASUSa ZenFone 5 raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. To smartfon o jednej twarzy, ale wielu obliczach. Każda wersja jest godna polecenia i została przemyślanie zaprojektowana pod kątem wymagań stawianych przez konsumentów poszukujących urządzenia na każdą kieszeń, bez kompromisów. Do wyboru mamy model z pojedynczym lub podwójnym slotem na kartę SIM, a także wariant oferujący szybką transmisję danych w standardzie LTE, który polecamy w tym zestawieniu.
ASUS wszedł na salony z wielkim przytupem i po prezentacji drugiej generacji modeli ZenFone wiem, że ze sceny nie zejdzie pokonanym. Producent przyjął bardzo proste założenie, które trudno się realizuje – zaoferować mocny smartfon na każdą kieszeń. ZenFone 5 LTE cechuje się dobrym aparatem fotograficznym o bogatych funkcjach, przyjaznym dla oka interfejsem graficznym, a także eleganckim wzornictwem, nie zapominając o ponadprzeciętnej ilości pamięci RAM.
BlackBerry Z10
Specyfikacja: 4.2-calowa matryca o rozdzielczości HD (768 x 1280 pikseli), dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAM, pamięć wbudowana 16GB, akumulator o pojemności 1800 mAh, BlackBerry OS.
Kanadyjska firma zrobiła jakiś czas temu skok w bok, czego efektem jest BlackBerry Z10 – smartfon pozbawiony znaku rozpoznawczego firmy, a mianowicie fizycznej klawiatury QWERTY. Okazuje się, że odchylenie od normy nie zawsze popłaca, ale z pewnością się opłaca (o klientach oczywiście tutaj mowa).
Smartfon nie rzuca na kolana specyfikacją techniczną, wyglądem również nie porywa, jak chociażby Huawei Ascend P7, czy też iPhone 6, ale ma sporo do zaoferowania, o ile potrafimy to dobrze wykorzystać. Bardzo popularny i pożądany BlackBerry Messenger to jeden z atutów tego modelu, ale nie wolno zapominać również o możliwości instalacji aplikacji dedykowanych Androidowi oraz stabilnym i dopracowanym systemie operacyjnym.
Nokia Lumia 735
Specyfikacja: 4.7-calowa matryca AMOLED o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 2200 mAh, Windows Phone 8.1.
Nokia Lumia 735 to świetny telefon, zdecydowanie wart swojej ceny. Za kwotę około 900 złotych otrzymujemy smartfon uniwersalny i pełnowartościowy, który sprawdzi się na co dzień, a do tego wygląda bardzo stylowo i nowocześnie.
– fragment maniaKalnej recenzji
Nokia Lumia 735 to jeden z ostatnich smartfonów sygnowanych logo Nokia, ale powstały już pod ścisłym nadzorem Microsoftu. To smartfon uniwersalny, który spełni oczekiwania poszukujących urządzenia zarówno do rozrywki, jak i pracy. Preinstalowany pakiet biurowy, zoptymalizowane oprogramowanie, a także aparat o przyzwoitej jakości pozwalający uwiecznić chwile, to tylko nieliczne atuty Nokia Lumia 735.
W przypadku smartfonów Finów, idealne spasowanie elementów obudowy i szkło ochraniające wyświetlacz to podstawa, ale tutaj mamy do czynienia z czymś jeszcze – wyświetlaczem generującym soczyste kolory, a to wszystko w cenie około 800 złotych.
Kruger & Matz LIVE 2 LTE
Specyfikacja: 5.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8 GB, akumulator o pojemności 2500 mAh, Google Android 4.4 KitKat.
Kruger & Matz LIVE 2 LTE to smartfon zdecydowanie godny polecenia. Elegancki, minimalistyczny design uzupełniono 5-calowym ekranem o naprawdę dobrych parametrach oraz solidną specyfikacją techniczną.
– fragment maniaKalnej recenzji
Kruger & Matz LIVE 2 LTE to jeden z niewielu reprezentantów urządzeń mobilnych na polskim rynku, który wyposażony został w moduł łączności LTE, a także podwójny slot kart SIM. To idealne połączenie w dobie bogatych ofert operatorskich, gdyż możliwe jest idealne dopasowanie oferty do swoich potrzeb. Wykorzystane podzespoły to standard w przypadku LTE, a zatem należy liczyć się ze spadkiem wydajności w bardziej wymagających tytułach dostępnych w Google Play.
Wbudowany akumulator nie porywa, ale pozwoli spokojnie przeprowadzić niemal trzygodzinną pogawędkę, zaś aparat zachowa wspomnienia w dobrej jakości, gdyż nieźle radzi sobie zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym oświetleniu.
Nokia Lumia 1320
Specyfikacja: 6.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), dwurdzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1.7 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8GB, akumulator o pojemności 3400 mAh, Windows Phone 8.1.
Producent postawił sobie wysoko poprzeczkę: duża rozdzielczość, wysoka wydajność, funkcja telefonu, a to wszystko w niewygórowanej cenie.
– fragment maniaKalnej recenzji
Zapomnijcie o niezliczonej ilości rdzeni, a także gigabajtach pamięci RAM, gdyż te do płynnej pracy systemu Windows Phone 8.1 są zbędne. Nokia Lumia 1320 jest tego świetnym przykładem, co potwierdziła Róża recenzując ten model. Do tego dorzucić należy jeszcze modem oferujący szybką transmisję danych, a także jakość wykonania na najwyższym poziomie. To po prostu dobre urządzenie za relatywnie małe pieniądze.
Nokia Lumia 1320 to niezły sprzęt, a do tego jedyny phablet z systemem Microsoftu, którego zakupić można za mniej, niż tysiąc złotych. Do tego jest to dobrze dopracowane urządzenie z nieźle rozbudowanymi funkcjami aparatu i wydajnym akumulatorem, które nie zawiedzie nawet bardziej wymagających użytkowników.
Sony Xperia T3
Specyfikacja: 5.3-calowa matryca IPS o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 4-rdzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8GB, akumulator o pojemności 2500 mAh, Google Android 4.4.2, KitKat.
Sony Xperia T3 to bardzo intrygujący przedstawiciel średniej półki – do świetnej jakości wykonania dołącza duży, jasny wyświetlacz IPS, 8-megapikselowy aparat z podwójnym spustem migawki i solidna bateria.
– fragment maniaKalnej recenzji
Sony Xperia T3 to typowy przedstawiciel klasy średniej, w którym Sony postanowiło zaimplementować podzespoły zapewniające sprawną pracę systemu Google Android. Nie jest to jednak demon szybkości, a rdzenie Cortex-A7 mogą czasami wpłynąć na obniżenie wydajności w bardziej wymagających tytułach. Jest to raczej propozycja alternatywna dla nieco większego smartfonu, który sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.
Sony Xperia T3 to porządny, ładny, odpowiednio wyposażony i pracujący wystarczająco długo z daleka od gniazdka smartfon. Innymi słowy, mamy do czynienia z niezłym modelem ze średniej półki cenowej, na którego warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup urządzenia z nieco większym wyświetlaczem. Na plus zaliczyć należy również aluminiową ramkę i smukłą obudowę o grubości zaledwie siedmiu milimetrów.
ASUS ZenFone 6
Specyfikacja: 6-calowa matryca IPS+ o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), dwurdzeniowy Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2.0 GHz, 1/2 GB RAM, pamięć wbudowana 8/16/32GB, akumulator o pojemności 3000 mAh, Android 4.4 KitKat.
Zeszłoroczne propozycje ASUSa wpisały się idealnie w rynek smartfonów oraz phabletów ze średniej półki cenowej. Ich w zestawieniach zabraknąć nie może – to ponadprzeciętne i interesujące urządzenia, dobrze wykonane i dysponujące bogatym wachlarzem funkcji.
ASUS ZenFone 6 to również wysoka jakość wykonania, gdyż do produkcji obudowy wykorzystano tworzywo sztuczne oraz aluminium, nie zapominając o Gorilla Glass trzeciej generacji, które skutecznie ochotni matryce przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jedyne, co można telefonowi zarzuć to wysoka waga, ale niestety taki już przywilej dużych phabletów.
myPhone Luna
Specyfikacja: 5.5-calowa matryca o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 6-rdzeniowy MediaTek MT6591 o taktowaniu 1.5 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8GB, akumulator o pojemności 2400 mAh, Android 4.4 KitKat.
Choć podwójny slot kart SIM na polskim rynku nie jest żadną nowością, to w dalszym ciągu nie jest też standardem. Najczęściej spotkamy go w modelach niskobudżetowych i sprowadzanych z Państwa Środka, sporadycznie w urządzeniach klasy średniej, a o premium możemy jedynie pomarzyć. Na całe szczęście jest myPhone Luna, który nie dość, że oferuje obsługę dwóch kart SIM, to jeszcze jest świetnym przykładem, że można zaoferować coś dobrego i do tego w przystępnej cenie.
Luna to obecnie jeden z najbardziej interesujących phabletów w tak niskiej cenie. Z pewnością jest to zasługa braku logo cenionego producenta, ale czy każdy musi mieć w kieszeni Samsunga albo Apple? Nie, a tym bardziej jeżeli szukamy urządzenia do 1000 złotych. W oczy kuje co prawda nieduża pamięć operacyjna RAMw towarzystwie aż sześciu rdzeni układu SoC, ale nie można mieć wszystkiego. 😉
Motorola Moto G (2nd Gen.)
Specyfikacja: 5.0-calowa matryca IPS o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM, pamięć wbudowana 8GB, akumulator o pojemności 2070 mAh, Android 4.4 KitKat (dostępna aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop).
Choć specyfikacja techniczna niewiele różni się od pozostałych modeli klasy średniej, to jednak propozycja koncernu Motorola zasługuje na uwagę. To przecież ta marka była przez kilka lat w rękach Google, a zatem jak mało która potrafi dopieścić system Android i dać użytkownikowi przyjemność korzystania z urządzenia.
Do zakupu Motoroli Moto G drugiej generacji zachęcić może odporna na zachlapania obudowa, powłoka ochronna wyświetlacza dostarczona przez Corning, a także wspomniana powyżej optymalizacja. Zniechęca natomiast akumulator o małej pojemności oraz bardzo ubogi zestaw sprzedażowy, w którym oprócz papierów znajdziemy tylko kabel USB.
- Zobacz również zestawienia najlepszych telefonów do 600 zł i najlepszych tabletów do 1000 zł
Aktualizacja
Aktualne zestawienie znajdziesz tutaj:
|