Twórcy Androida zaktualizowali na stronie ”Developers site” statystyki ukazujące udział poszczególnych wersji systemu z robocikiem w puli wszystkich urządzeń mobilnych korzystających z tego właśnie oprogramowania.
Wciąż liczny udział mają starsze edycje Androida: 1.5 (Cupcake), 1.6 (Donut) oraz 2.1 (Eclair), których łączny rezultat wynosi 47,8%. Liczba to oczywiście będzie sukcesywnie maleć jako, że nie wychodzą już urządzenia działające pod ich kontrolą, a duża część już istniejących dostaje z czasem aktualizację do 2.2 (Froyo), który właśnie wskoczył na pierwszą pozycję.
Wskutek wspomnianych aktualizacji i faktu, że obecnie dostępne urządzenia (a także wszystkie zaprezentowane na CES 2011 poza Sony Ericssonem Xperia Arc) Froyo jest obecny na 51,8% wszystkich androidowych smartfonów i tabletów. Wynik cieszy, bo wersja ta przyniosła dość sporo usprawnień.
Po raz pierwszy na diagramie pojawił się Android 2.3 (Gingerbread). Pojawił się, choć ledwo go widać, bo odsetek jego instalacji jest bardzo mały, a wynosi ledwie 0,4%. W sumie nic dziwnego skoro jedynym telefonem, który go posiada jest na chwilę obecną jest Samsung GT-i9020 znany również jako Google Nexus S. Samsung GT-i9020 Google Nexus S można znaleźć w Ceneo. Można go kupić w cenie od 499 zł (ma go tylko 1 sklep).
Źródło: intomobile
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Ile razy podpisywałeś umowę, której potem żałowałeś? Za długi okres, za mało internetu, za dużo…
To koniec wsparcia dla 7 urządzeń Xiaomi, Redmi oraz POCO. Brak aktualizacji dotknie także bardzo…
Najlepsza gra wyścigowa – Asetto Corsa jest teraz do kupienia znacznie taniej niż na Steam.…
OnePlus chce by jego smartfony były aktualizowane na bieżąco. Nikt nie prosił, ale każdy oczekiwał.…
Amazon w ostatnim czasie kusi prawdziwymi perełkami. Tym razem przyszła pora, aby opowiedzieć Wam o…
Ten smartfon ma wszystko, by mógł się stać Twoim nowym telefonem. Posiada ex-flagową wydajność, piękny…