Kilka tygodni temu, Microsoft na konferencji Windows 10:The Next Chapter, po raz pierwszy zaprezentował wersję tego systemu przeznaczoną na smartfony i urządzenia mobilne z ekranem mniejszym niż 8 cali. Wciąż nie wiadomo kiedy oficjalnie trafi ona do użytkowników, wciąż czekamy także na wersję testową dla członków programu Windows Insider, jednak niedawno testerami stali się pracownicy giganta z Redmond, którzy otrzymali tę aktualizację na swoje urządzenia. Dzięki nim, w sieci pojawiło się kilka nowych zrzutów ekranu, które pozwalają odkryć nowe funkcje.
Oprócz tych nowości, które poznaliśmy w trakcie konferencji, takich jak możliwość ustawienia własnego tła za kafelkami, dodanie ostatnio zainstalowanych programów na szczyt listy aplikacji czy możliwość dyktowania poleceń głosowych, możemy też zobaczyć wygląd niektórych nowych opcji – np. rozbudowane ustawienia klawiatury, pozwalające przesuwać ją po całym ekranie lub przysunąć tylko do jednej części ekranu oraz np. ekran ustawień tła – chociaż akurat ten zrzut wygląda mi na fałszywy.
Prawdę mówiąc, przynajmniej częściowo powątpiewam w prawdziwość tych zrzutów ekranu – nie chcę mi się wierzyć, że Microsoft wypuściłby soft wyświetlajacy komunikaty w dwóch językach na raz (widać to na niektórych screenach) oraz tak fatalnie opracowany graficznie (aplikacje otwierane w „oknach”) – z drugiej strony, po wspomnianej przeze mnie konferencji, niewiele mnie zdziwi. Miejmy nadzieje, że sami będziemy mogli zweryfikować prawdziwość wspomnianych zrzutów już wkrótce.
Źródło:PhoneArena via IThome
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Tani RTS łączący w sobie elementy RPG jest do kupienia obecnie w zdecydowanie niższej cenie…
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G to solidny wybór w średniej półce cenowej, oferujący ekran…
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…