>
Kategorie: Android Newsy Sony Telefony

Sony Xperia E1 II (Xperia E4) dostrzeżona w sieci

Aktualizacja 09/02/2015

Dosłownie przed chwilą do sieci przedostały się pierwsze rendery Sony Xperia E1 II, która jak się okazuje zadebiutuje jako Xperia E4, a jej moc obliczeniową zapewni MediaTek MT6582 z dwurdzeniowym układem graficznym Mali-400MP2. Obraz ma natomiast prezentowany być na 5-calowym ekranie.

Zamieszanie wokół specyfikacji jest zatem spore, i nie pozostaje nic innego jak czekać na bardziej szczegółowe informacje.

źródło: Digi-wo via xperiablog

Wcześniejsze informacje

Hiszpański sklep internetowy z elektroniką użytkową – phonehouse – posiada w swojej ofercie smartfon Sony Xperia E1 II, który jest udoskonaloną wersją modelu zaprezentowanego w styczniu ubiegłego roku.

Sony Xperia E1 II wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej czterech cali, na którym system Google Android w wersji 4.4 KitKat prezentowany jest w rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli). Względem pierwszej generacji rozdzielczość prezentowanego obrazu wzrosła z WVGA (800 x 480 pikseli). Dwurdzeniowa jednostka centralna o częstotliwości taktowania 1.2 GHz została wymieniona na cztery rdzenie o taktowaniu 1.3 GHz (lub 1.4 GHz).

Procesor otrzymał wsparcie ze strony 1-gigabajtowej pamięci operacyjnej RAM, zaś na wszelkiego rodzaju dane oraz aplikacje zarezerwowane zostało 8 GB wewnętrznej pamięci. Od teraz zdjęcia będzie można wykonać 5-megapikselowym aparatem głównym (pierwsza generacja posiada 3 Mpx), zaś połączeniom wideo dedykowana została kamera o matrycy dwóch megapikseli.

Premiera następcy Sony Xperia E1 nastąpi najprawdopodobniej podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, które rozpoczną się już na początku marca 2015 roku.

źródło: phonehouse via gsmarena

MWC Barcelona 2015 - oKiem techManiaK.pl

Targi MWC odbywają się w Barcelonie 2-5 marca 2015.
Bądź na bieżąco dzięki naszemu raportowi z MWC 2015.

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

SD8Elite, 4x 50 MP, 6000 mAh i 16 GB RAM. To nie flagowiec, a cudeńko nastwione na fotografię

OPPO Find X8 Ultra może namieszać na rynku flagowców podobnie jak OPPO Find N5. Najmocniejszy…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Takie telefony najchętniej kupuje Niemiec, Włoch, Francuz, Hiszpan i Anglik. Zaskoczony?

Sprzedaż smartfonów w Europie nareszcie idzie w górę. Przy okazji możemy zobaczyć, jakie telefony najchętniej…

21 lutego 2025
  • Promocje

Gdybym miał kupić smartwatch z WearOS, to tylko ten z genialną baterią. I tylko w tej promocji za 580 złotych

OnePlus Watch 2R za 580 złotych w promocji to najlepszy smartwatch z WearOS, jaki możesz…

21 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

Takich niedrogich średniaczków z 6500 mAh i AMOLED 120 Hz chciałbym więcej w Polsce

vivo powróciło do Polski, dlatego warto śledzić poczynania tego producenta. Jego najnowszy smartfon vivo V50…

21 lutego 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

YouTube Premium Lite to najbardziej bezużyteczna usługa od czasów paszportu Polsatu

YouTube Premium Lite jest dowodem na to, że cykl życia telewizji w internecie się zakończył.…

21 lutego 2025
  • Redmi
  • Telefony
  • Testy
  • Wiadomość dnia
  • Xiaomi

Czy nowy średniak Xiaomi to pogromca flagowców?! Test Redmi Note 14 Pro+ 5G bez ściem

Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G łączy najnowsze technologie z flagowym wykonaniem. Smartfon Xiaomi posiada…

21 lutego 2025