Spis treści
- Wstęp i specyfikacja
- Obudowa i wygląd
- Ekran i bateria
- System i interfejs
- Kontakty i aplikacje
Spis treści
Ekran
Jedną z głównych cech charakterystycznych HTC Desire HD jest 4,3-calowy ekran. Obsługujący 16 milionów kolorów oraz oferujący rozdzielczość 480 na 800 pikseli wyświetlacz faktycznie robi wrażenie, ale niestety jest to „tylko” wyświetlacz Super LCD. Jakość przedstawianego obrazu nie jest jednak zła, choć w porównaniu do innych telefonów tej klasy (mówię tutaj głównie o wyposażonym w AMOLED’a Samsungu Galaxy S) wypada kiepsko.
Ekran jest oczywiście wykonany w technologii pojemnościowej. Wrażenia podczas korzystania z niego są rewelacyjne. Reakcja na dotyk jest błyskawiczna i bardzo precyzyjna. Szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie telefonu, który by lepiej radził sobie w tej materii – zastanawiam się czy nawet powszechnie chwalony iPhone jest aby na pewno lepszy.
Wielu gsmManiaków miało (słuszne z resztą) obawy czy tak duży ekran nie uczyni korzystania z klawiatury ekranowej niewygodnym. Sam się tego obawiałem przed zakupem i mogę teraz z największą przyjemnością stwierdzić, że pisanie w trybie poziomym to prawdziwa przyjemność, a tryb pionowy naprawdę niewiele mu ustępuje i trzymając telefon jedną ręką, wiadomości można pisać bez większego trudu. Chyba nadszedł ten czas, kiedy klawiatury fizyczne odchodzą do lamusa.
Bateria
Pojemność baterii HTC Desire HD jest atakowana ze wszystkich stron. Z jednej strony jest w tym wiele racji, bo 1230mAh to zdecydowanie za mało na tak prądożerny ekran. Mówi się, że smartfon trzeba ładować codziennie. Ja osobiście nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem. Oczywiście – jeśli będziemy telefon ”piłować”, a nie używać to faktycznie nie ma szans, by bateria wytrzymała od rana do wieczora. Przecież zwyczajny laptop czy netbook nie wytrzymałby dwóch czy trzech filmów z rzędu, więc nie miejmy kosmicznych wymagań wobec telefonu komórkowego… Nie ukrywam, że na początku sam musiałem ładować telefon co noc (albo i częściej momentami), ale z czasem gdy zdążyłem się już nieco ”wybawić” problem może nie tyle zniknął, co nabrał naprawdę niewielkich rozmiarów. Mogę śmiało powiedzieć, że ograniczając się do rozmów telefonicznych, smsów i słuchania muzyki i sporadycznego korzystania z Wi-Fi, HTC Desire HD wytrzymuje do 2, a nawet 3 dni jeśli odpuścimy sobie to ostatnie. Mimo to, bateria powinna być pojemniejsza.
HTC Sense to także nowa opcja Fast Boot. Jak wiadomo, smartfony nie mogą pochwalić się szybkością uruchamiania. W tego typu urządzeniach proces ten potrafi trwać nawet kilka minut. W Desire HD rozwiązano ten problem. Wyłączenie telefonu jest tak naprawdę równoznaczne z wprowadzeniem go w stan hibernacji, z którego wybudzenie się zajmuje urządzeniu zaledwie kilka sekund! Możemy oczywiście zresetować telefon i dzięki temu wyczyścić pamięć. Jednakże w tym wypadku, a także po wyjęciu baterii ponowne włączanie odbywa się normalnie i trwa odpowiednio dłużej.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.