Spis treści
- Rozmowy
- Multimedia i aparat
- Internet i nawigacja
- Podsumowanie i galeria
Spis treści
Przeglądarka
Domyślną przeglądarką HTC Desire HD jest Webkit 3.1. Obsługuje flasha i JavaScript, ale brakuje niestety pełnej obsługi HTML5 (na przykład znaczników z muzyką), która ma jednak dojść wraz z aktualizacją Androida do wersji 2.3 (Gingerbread).
Przeglądania stron internetowych na tak dużym wyświetlaczu po prostu musi być wygodne. I rzeczywiście jest. Smartfon jest w stanie otworzyć chyba każdą stronę internetową, nie unikniemy nawet denerwujących reklam pop-up. Dość nietypowy, ale jednak dowód na stopień zaawansowania tej przeglądarki.
Skoro mówimy już o flashu: HTC Desire HD w pełni go obsługuje, więc zamieszczone na stronach filmiki czy gry nie są mu straszne. Jednakże nawigowanie w tych ostatnich wymaga dość dużej precyzji, a jako, że telefon nam jej nie zapewni, możemy akurat to sobie odpuścić. Dzięki flashowi można pominąć jedno z ograniczeń aplikacji YouTube. Niektóre filmiki są bowiem zablokowane dla urządzeń mobilnych. W tej sytuacji wystarczy uruchomić przeglądarkę i obejrzeć wideo w standardowej wersji serwisu.
Rewelacyjnie działa opcja przybliżania. Po uczynieniu tego, zawartość strony jest dostosowywana tak, aby tekst nie wychodził poza aktualnie wyświetlaną przestrzeń. Strony możemy otwierać w oknach, ale i tu istnieje typowe (i nie wiedzieć czemu obecne) dla HTC ograniczenie do czterech otwartych witryn naraz.
Nawigacja
W Desire HD producent zdecydował się na sporą zmianę. Usługi nawigacyjne nie opierają się bowiem na Google Maps, a na aplikacji Locations zaprojektowanej przy współpracy z Route 66. Dzięki temu otrzymujemy mapy offline wraz z zaznaczonymi Punktami Użyteczności Publicznej (POI). Za darmo możemy wyznaczyć trasę między wybranymi punktami, a wersja premium nawigacji pozwala również na omijanie korków, świateł, wskazuje radary, oferuje nawigację głosową i wiele innych. Całość możemy przetestować w 30-dniowej wersji trial. Po jej wyczerpaniu pozostajemy z mapami i podstawowym wyznaczaniem trasy, ale za resztę musimy już zapłacić. Przykładowo – nawigacja dla całej Europy na cały cykl eksploatacji urządzenia kosztuje niecałe 50 Euro.
Niesamowicie przydatny jest Panel samochodowy. Posiada on duże przyciski, które znacznie ułatwiają korzystanie z telefonu gdy jest on zamontowany w uchwycie samochodowym. Ciekawie rozwiązana jest kwestia nadchodzących połączeń. Gdy ktoś dzwoni, nie pojawia się standardowe okienko połączenia, a nawigacja zwyczajnie zwęża się do góry, pozostawiając rozmówcy mały pasek na dole urządzenia.
Odbiornik GPS (który może być oczywiście wspierany przez A-GPS, ale wtedy musimy liczyć się z kosztami) łapie fixa szybko i podczas samej nawigacji nie 'rzuca' nami po mapie. Tą ostatnią można zintegrować z kompasem, dzięki czemu obraca się ona razem z nami. Obecna w telefonie aplikacja Footprints pozwala nam na oznaczanie i udostępnianie naszych ulubionych miejsc.
Obecność map od Route 66 nie znaczy oczywiście, że jesteśmy pozbawieni Google Maps. HTC Desire HD pozwala na pełne wykorzystywanie najnowszej ich wersji włącznie z obracaniem, czego nie mogliśmy zrobić w testowanym niedawno HTC Gratia.
Spis treści
- Rozmowy
- Multimedia i aparat
- Internet i nawigacja
- Podsumowanie i galeria
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.