Samsung będzie sprzedawać moduły RAM DDR4 firmom Apple i LG, zapewniając dostępność dla przynajmniej 50 proc. wyprodukowanych w przyszłości urządzeń tego pierwszego.
Wszyscy wiemy, że połowa światka technologicznego działa na podzespołach Samsunga. Teraz okazuje się, że koreański gigant jeszcze bardziej rozszerzył swoje wpływy.
Raport opublikowany na łamach Korea Times sugeruje, że kości opracowane przez Samsunga jeszcze w 2013 roku trafiły już do G Flex 2, nowego flagowca LG. Z treści dokumentu dowiadujemy się również, że Samsung podobną umowę podpisał z Apple, mając dostarczyć swojemu kontrahentowi podzespołów nawet do 50 proc. wszystkich wyprodukowanych przez kalifornijską korporację urządzeń.
Samsung ma wyposażać w pamięć RAM zarówno niepokazanego jeszcze LG G4, jak i iPhone’a 6s, która lada moment ma ujrzeć światło dzienne. Kości DDR4, produkowane w procesie 20 nm, cechują się o ok. 50 proc. szybszą pracą, niż obecnie dostępne na rynku DDR3. Co istotne, pamięć potrzebuje też o 40 proc. mniej energii przy napięciu 1,1 V. Zwiększy się również przepustowość nowych chipów – mówi się nawet o 3200 Mb/s.
Źródło: Korea Times
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Strategia należąca do kultowej serii jest obecnie do kupienia za śmieszne pieniądze. Zgadza się, Tropico…
OnePlus Nord 4 to dla wielu najbardziej opłacalny telefon do 2000 złotych. Teraz nowa aktualizacja…
Xiaomi Civi 5 Pro to następca pięknego smartfona z pogranicza średniaków i flagowców. Dzięki przeciekowi…
OPPO Reno 13 Pro 5G i OPPO Reno 13 FS 5G to dwa zupełnie różne…
MediaTek Dimensity 9400e to nowy procesor dla zabójców flagowców. Jako pierwsze skorzystać mają z niego…
Sony Xperia 1 VII po dwóch rozczarowujących przeciekach nareszcie zdradza coś ciekawego. Nowy teleobiektyw i…