Spis treści
- Wideo recenzja / Obudowa
- Ekran / Bateria
- Aparat / Rozmowy
Spis treści
EKRAN
Znakiem rozpoznawczym LG G3 stał się ekran, którego parametry były czymś niespotykanym do tej pory. Koreański producent zaproponował telefon z wyświetlaczem pracującym w wysokiej rozdzielczości: 1440 X 2560 pikseli. Jednakże tańsza wersja flagowca jest wyłącznie jego imitacją, sprytnie wpisaną w trendy panujące wśród słuchawek średniej klasy. Otrzymujemy 5-calową matrycę IPS pracującą w rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, a to daje nam obraz o gęstości 294 ppi.
Matryca o takiej wielkości stoi pomiędzy mniejszymi smartfonami i phabletami. 5 cali to optymalna przekątna, umożliwiająca wygodną obsługę telefonów jedną ręką (w wypadku osób o mniejszych dłoniach nie będzie już tak różowo). Ekran jest przy tym na tyle duży, że bez problemu posłuży do wyświetlania wszelkiego rodzaju multimediów. Producent podszedł racjonalnie do sprawy i za to należy mu się duża pochwała.
Matryca IPS charakteryzuje się wzorowym odwzorowaniem barw, nie ma przy tym znaczenia, pod jakim kątem będziemy patrzeć na wyświetlacz. Chciałbym też zauważyć, że panel został skalibrowany wyraźnie w stronę barw chłodnych, dzięki czemu – w mojej opinii – wyświetlane multimedia zyskują na jakości. Jedyną irytującą cechą jest sztuczne wyostrzenie obrazu, które po jakimś czasie zaczyna rzucać się w oczy.
W moim odczuciu to bardzo dobry ekran – także pomiary intensywności podświetlenia przemawiają na jego korzyść. Maksymalne natężenie luminacji wynosi ponad 420 cd/m2, co zapewni bezproblemową czytelność wyświetlacza w warunkach dużego nasłonecznienia. W testach minimalnego podświetlenia zanotowaliśmy wartość równą 9 cd/m2. Korzystanie z telefonu po zmroku jest więc bardzo komfortowe z uwagi na niewielkie światło emitowane przez ekran. Dodam jeszcze, że panel jest bardzo czuły i obsługuje do 5 punktów dotyku jednocześnie.
AKUMULATOR
Telefon posiada wymienialny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2540 mAh, który przetestowaliśmy po zredukowaniu jasności ekranu do 120 cd/m2. Energii wystarczyło na ponad 6 godzin surfowania po Sieci z wykorzystaniem Wi-Fi i godzinę mniej przy korzystaniu z połączenia 4G. Znacznie dłuższy czas zanotowaliśmy w teście odtwarzania wideo, bo aż 9 godzin. Przeważnie nie będziecie mieć kłopotu z tym, żeby telefon przetrwał cały dzień bez potrzeby doładowywania.
Na tle konkurencyjnych urzadzeń, LG G3s nie prezentuje się wyjątkowo dobrze. W większości testów zanotowane wyniki są adekwatne do tego, co proponuje konkurencja w tym progu cenowym — choćby Nokia 735, ASUS Zenfone 5 A500KL czy Kruger&Matz Live 2 LTE.
Spis treści
- Wideo recenzja / Obudowa
- Ekran / Bateria
- Aparat / Rozmowy
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.