Spis treści
- Wideo recenzja / Obudowa
- Ekran / Bateria
- Aparat / Rozmowy
APARAT FOTOGRAFICZNY
Ciekawostką w przypadku LG G3s jest to, że telefon posiada laserowy autofokus – ten sam, który mogliśmy spotkać w droższym odpowiedniku. Pomaga on w szybszym i dokładniejszym łapaniu ostrości, również w trudnych warunkach oświetleniowych. W porównaniu do flagowca, G3s dysponuje znacznie słabszym wyposażeniem. Producent zastąpił 13-megapikselowy aparat droższego modelu 8-megapikselowym przetwornikiem zdolnym rejestrować materiał wideo w Full HD.
Do wykonywania zdjęć otrzymamy rozbudowaną aplikację fotograficzną. Podobnie jak cały system, tak i ona została gruntowanie przebudowana. Zaproponowany interfejs jest bardzo przejrzysty, więc z łatwością odnajdziemy szukaną przez nas pozycję. Aplikacja posiada funkcje dodatkowe: możemy włączyć wyświetlanie prowadnic, przejść do trybu HDR , a także zdeterminować komendę głosową dla zwolnienia spustu migawki. Szkoda tylko, że nie ma możliwości dostrojenia czułości ISO.
Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem demaskują jego słabości. Aparat średnio radzi sobie z odwzorowaniem naturalności barw i zauważalna jest spora ilość szumów. Paradoksalnie, nie wszystkie zdjęcia wychodzą ostre, pomimo szumnie promowanego autofokusu laserowego. Zdarza się rejestrować fotografie z trudnym do zlokalizowania punktem ostrości. W takim przypadku cały kadr jest rozmyty.
Tryb filmowania ucierpiał z dwóch powodów — telefon nie posiada funkcji stabilizacji obrazu, czego efektem jest trzęsące się wideo. Zauważyłem też, że w trakcie nagrywania, rejestrowany film zacina się, jakby telefonowi brakowało mocy obliczeniowej, aby poradzić sobie z zapisaniem pliku. Pogarsza to jakość filmów, które oprócz tego bywają niewyraźne, a w kiepskich warunkach oświetleniowych dodatkowo tracą na jakości.
Przykładowe zdjęcia
Przykładowe filmy
JAKOŚĆ ROZMÓW
LG G3s pozwala na prowadzenie rozmów w bardzo dobrej jakości. Przeznaczony do tego głośnik jest wystarczający głośny i emituje czysty oraz klarowny dźwięk. Nie miałem problemów z porozumieniem się z moim rozmówcą nawet wtedy, kiedy znajdowałem się w głośnym otoczeniu. Dodam też, że telefon nie miał żadnych problemów z zasięgiem.
Telefon powiadamia o nadchodzącym połączeniu na dwa rożne sposoby. Pierwszym jest standardowa, całoekranowa notyfikacja, która ulega zmianie, kiedy pracujemy na jakiejś aplikacji. Wówczas, jeśli ktoś do nas zadzwoni, telefon wyświetli monit w postaci niewielkiego okna, aby nie odciągać nas od wykonywanej czynności. Sprytnie!
Jak wcześniej już wspomniałem, 5-calowy ekran daje wystarczająco dużo przestrzeni, aby komfortowo pracować na telefonie. Korzystają na tym klawiatury ekranowe – i ta do wpisywania tekstu, i ta do wybierania numeru. Wpisywanie tekstu jest bardzo wygodne i intuicyjne. Do standardowego układu qwerty dodano rząd z cyframi, dodatkowo możemy także spersonalizować wielkość klawiatury, aby ułatwić sobie wpisywanie tekstu.
Spis treści
- Wideo recenzja / Obudowa
- Ekran / Bateria
- Aparat / Rozmowy
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.