Spis treści
- Wydajność / Funkcjonalność
- Podsumowanie / Ocena
- « Poprzedni
- 5/5
- Następny »
Spis treści
PODSUMOWANIE I OCENA
Podobieństwo pomiędzy LG G3s a G3 jest uderzające, co niektórzy operatorzy skrzętnie wykorzystują. To jednak pozór, ponieważ w gruncie rzeczy to zupełnie dwa różne telefony.
LG G3s pożycza od droższego odpowiednika wzornictwo, ale niższa cena nie bierze się znikąd. Słuchawka bazuje na słabszych podzespołach, posiada mniejszy ekran pracujący w znacznie niższej rozdzielczości. Czy to oznacza, że tańsza wersja telefonu jest zła? Niezupełnie.
LG G3s posiada atuty, które czynią go mocnym reprezentantem średniej półki: dobrze podświetlony ekran o bardzo dobrych kątach widzenia, pojemną baterię pozwalającą na niezłe przebiegi, a przy tym działa w oparciu o system wzbogacony o solidną nakładkę producenta. Nie możemy przymknąć oka na lekkie braki: w teście wspominam o trzeszczących guzikach umieszczonych na tylnym panelu i lekkich spowolnieniach systemu. Sa to jednak drobiazgi, które moim zdaniem nie rzucają dużego cienia na ten model.
- Aparat5,3
- Bateria6,6
- Ekran8,6
- Jakość8,0
- Wydajność w grach5,6
ZALETY
|
WADY
|
Alternatywna propozycja
Można doszukać się kilku alternatyw wśród dotychczas przetestowanych przez nas telefonów. Jeśli ekran LG G3s wydaje ci się za duży, warto zajrzeć do testu Sony Xperii E3. Telefon posiada 4,5-calowy wyświetlacz, bazuje na tym samym układzie i jest tańszy. Szczególną zaletą tego modelu są długie pracy na baterii (także dzięki dodatkowym trybom oszczędzania energii). Niestety, Xperia E3 posiada tylko 4 GB pamięci wewnętrznej, więc nie jest to pozycja dla chcących grać w gry wymagające dużej przestrzeni dyskowej.
Dla użytkowników szukających telefonu z dobrym odtwarzaczem muzycznym i obsługą dwóch kart SIM mogę polecić Nokię Lumię 630.
Jeśli jednak 5 cali to odpowiednia wielkość ekranu, ale LG G3s cię nie przekonuje, warto rozważyć zakup któregoś z przetestowanych przez nas ASUS-ów Zenfone 5 lub Nokię Lumię 735. Każdy z tych modeli cechuje zbliżona wydajność sprzętowa, przy czym Zenfone 5 charakteryzuje się rozbudowaną nakładką systemową, a Lumia 735 posiada świetny ekran AMOLED. Niebawem na łamach naszego portalu ukaże się także test Sony Xperii M2 — smartfonu z 4,8-calowym ekranem i zbliżoną do G3s specyfikacją. Także może okazać się ciekawą alternatywą.
Pytania czytelniKów
kokop:Czy jest tryb horyzontalny? W LG G2 i G2 mini na glownym ekranie można położyć na bok i wtedy ekran się obróci.
Próbowałem, ale nie udało mi się zrobić tak, aby ekran główny uległ obróceniu. Nie znalazłem też żadnej dodatkowej opcji w ustawieniach . Autoobracanie nie dotyczy więc ekranu głównego.
DanSlenders:Czy jest na tyle lepszy od G2 Mini, by do niego dopłacać te dwie, trzy stówki?
Zgadzam się z stugestią innego czytelniKa – dzięki megane – nie warto dopłacać, ponieważ oba telefony bazują na tym samym układzie oraz oferują podobny pakiet funkcji i możliwości, w tym łączność 4G. G2 mini posiada przy tym mniejszy, 4,8-calowy ekran. Wybór należy do ciebie. 🙂
Raskol :Jak sprawuje się laserowy autofocus w porównaniu z G3?
W teście nie kryję rozczarowania, ponieważ czasami zdjęcia nie są poprawnie wyostrzone, o czym nie było mowy w przypadku LG G3.
gadowsk :Najlepsze będzie tu porównanie tego telefonu do najnowszej Moto G. Z Moto G proszę o porównanie takich rzeczy jak bateria, aparat, szybkość przeglądania stron www, komfort użytkowania interfejsu i optymalizację systemu. Dziękuję.
Jesteśmy w trakcie testowania Motoroli Moto 2 gen. — wkrótce będę mógł się wypowiedzieć na ten temat. Na pierwszy rzut oka, pod względem specyfikacji, oba telefony powinny zachowywać się mniej więcej tak samo. Moto G 2 gen. posiada frontowe głośniki stereofoniczne, czego brakowało mi w G3s. 🙂
- « Poprzedni
- 5/5
- Następny »
Spis treści
- Wydajność / Funkcjonalność
- Podsumowanie / Ocena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.