>
Kategorie: Android Newsy Telefony ZTE

ZTE Star 2 z funkcją sterowania głosem niebawem w Europie

Na targach CeBIT w Hanowerze, które rozpoczynają się szesnastego marca bieżącego roku, ZTE wprowadzi oficjalnie na europejski rynek kolejny smartfon. Tym razem będzie to ZTE Star 2, który może pochwalić się wyświetlaczem o przekątnej pięciu cali, 4-rdzeniową jednostką dostarczoną przez amerykański koncern Qualcomm, a także systemem rozpoznawania głosu. Smartfon oferowany będzie za około 350 euro na niemieckim rynku.

ZTE Star 2 został wyposażony w wyświetlacz charakteryzujący się przekątną 5.0″ i rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli). Matryca wykonana została w technologii OGS (One Glass Solution) i pokryta taflą Gorilla Glass 3. Nad wydajnością czuwa 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974-AC) o częstotliwości taktowania 2.5 GHz z układem graficznym Adreno 330 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei pamięć, jaką producent przeznaczył na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje użytkownika wynosi 16 GB.

Smartfon posiada również dwa aparaty – główny o matrycy 13 Mpx (dostarczony przez Sony) z podwójną diodą doświetlającą LED oraz frontowy o matrycy pięciu megapikseli (szerokokątny), za pośrednictwem którego możliwe jest wykonywanie połączeń wideo. Konfigurację ZTE Star 2 dopełniają: standardowe rozwiązania komunikacyjne oraz modem LTE. Za energię odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 2500 mAh. Nad wszystkim kontrolę sprawuje Android 4.4 KitKat z interfejsem MiFavor 3.0.

Co ciekawe, ZTE Star 2 posiada głośnik główny ulokowany na lewym obrzeżu oraz rozbudowane oprogramowanie o komendy głosowe, dzięki któremu możliwa jest niemal bezdotykowa obsługa urządzenia. System obsługi głosowej jest podobno na tyle inteligentny, że jest w stanie zidentyfikować różne rodzaje głosów, takie jak teksty piosenki czy też polecenia wydawane podczas jazdy samochodem, a czas reakcji wynosi 1.2 sekundy.

źródło: tabtech


CeBIT 2015 - raport techManiaK.pl

Targi CeBIT w Hanoverze 16-20 marca 2015.
Bądź na bieżąco dzięki naszemu raportowi z CeBIT 2015.

Paweł Gajkowski

Najnowsze artykuły

  • Artykuł sponsorowany

iPhone 16 Pro Max: przyszłość technologii mobilnej

Apple ponownie udowodniło, że wiodący status w branży smartfonów jest zasłużony, prezentując swój najnowszy flagowy…

1 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Flagowy Pixel na pierwszych zdjęciach. Ma być tańszy, ale kopiuj wklej trwa w najlepsze

Google Pixel 10 Pro Fold pozuje pierwszych grafikach. Ma być tańszy od poprzednika – a…

1 kwietnia 2025
  • Promocje

Klon Bloodborne do kupienia w promocji na Steam. To zaskakująco dobra oferta

Klon Bloodborne – Thymesia, czyli brutalna gra akcji RPG trafiła na ciekawą 60% zniżkę. Ta…

1 kwietnia 2025
  • Apple
  • iOS
  • Newsy

Mamy Apple Intelligence w domu. Ogromna aktualizacja iOS 18.4 w Polsce

Nareszcie doczekaliśmy się Apple Intelligence także w Europie, czyli również w Polsce. Apple udostępnia swoje…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Chciałbym powiedzieć Wam, że mieliście rację, a ja się myliłem. Niestety, ale nie w przypadku tych Samsungów

Samsung Galaxy Tab S10 FE i S10 FE+ zadebiutowały oficjalnie. To najmniej opłacalne Samsungi, jakie…

1 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Vivo

50 MP z OIS, 5600 mAh, IP69, a cena to tylko 1100 złotych. Fajny telefon w dobrej cenie

vivo V50e niedługo będzie mieć swoją premierę i został już zapowiedziany przez producenta. Dobry aparat…

1 kwietnia 2025