Przejdźmy do meritum – co dokładnie zapowiedziano w Londynie przed kilkoma dniami. Otóż potwierdzono tam, iż współpraca Nokii i Microsoftu będzie zakrojona na bardzo szeroką skalę i obejmie swym zasięgiem wiele sektorów obu firm.
W skrócie główne założenia umowy wyglądają tak:
Jak widać plany współpracy wyglądają dość poważnie i bardzo ambitnie. Na tym jednak nie koniec rewolucji w Nokii. Przedstawiciele firmy poinformowali także o restrukturyzacji koncernu. Od 1 kwietnia działać będą w nim dwa główne oddziały – Smart Devices oraz Mobile Phones. Pierwszy odpowiedzialny będzie za rozwój smartfonów z systemami WP7, Symbian i MeeGo, a na jego czele stanie Jo Harlow. Zadaniem drugiego oddziału będzie praca nad telefonami dla rynków rozwijających się. Jednym z głównych zadań tej gałęzi firmy będzie podłączenie do Internetu miliarda nowych użytkowników. Nad tym karkołomnym zadaniem czuwać ma Mary McDowell. W firmie nadal istnieć będzie oczywiście kilka innych sektorów, wśród których należy wymienić:
W trakcie konferencji Nokii i Microsoftu, Stephen Elop poinformował o konieczności znaczącej redukcji etatów w fińskiej firmie.
Przeżywamy ciężkie czasy, w których głębokie zmiany są wymogiem dalszego rozwoju
– to jeden z komentarzy Elopa.
Nie podał dokładnej liczby pracowników, którzy trafią na bruk, ale zwolnienia mogą objąć wszystkie oddziały firmy. Wielu z nich nie musi się jednak martwić o swoją przyszłość, ponieważ chęć ich zatrudnienia zgłosiło już Google (chodzi zwłaszcza o programistów Nokii).
Zaraz po tym, gdy potwierdziły się plotki o współpracy dwóch gigantów, światło dzienne ujrzała kolejna ciekawa informacja. Otóż okazało się, iż szefem amerykańskiego oddziału fińskiej korporacji został Chris Weber. Do niedawna człowiek ten pracował, podobnie jak Stephen Elop w Microsofcie (spędził w tej firmie aż 16 lat). A czym dokładnie zajmował się w firmie z Redmond ? Zarządzał działem sprzedaży na rynku północnoamerykańskim. Teraz, jako President of Nokia Inc. (US) oraz Head of Markets, North America będzie musiał wykorzystać swoje doświadczenie, wiedzę i umiejętności w pracy na rynku amerykańskim i kanadyjskim, by w najbliższym czasie poprawić sytuację Nokii na tym kontynencie. Stephen Elop szybko chciał wyjść naprzeciw komentarzom, mówiącym, iż skandynawska firma jest amerykanizowana i zapewnił, że Nokia nadal będzie fińskim koncernem. Z tą różnicą, iż od tej pory będzie ona walczyć o silną pozycję w USA. Należy pamiętać, że największy na świecie producent telefonów, jakim nadal jest Nokia, posiada na rynku amerykańskim niewielkie wpływy.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…