Spis treści
Porządnie wykonany, lecz średnio wydajny. Taki właśnie jest Sony Xperia E4, który niewiele wnosi w stosunku do poprzedniego modelu. Owszem, producent znacznie zwiększył gabaryty telefonu i dodał do tego pokaźnej wielkości ekran, ale nic ponad to. Za zmianami nie poszła większa rozdzielczość ekranu lub choćby poszerzona pamięć użytkowa. Sony poprawiło tylko część niedociągnięć Xperii E3, lecz wiernie skopiowało pozostałe wady tego modelu.
Co może skłonić do zakupu Xperii E4? Cena, ponieważ w stosunku do jakości wykonania jest jak najbardziej adekwatna. E4 posiada dobrą baterię, wygodnie się na nim pisze SMS-y i zwyczajnie dobrze wygląda. Nie można jednak ukryć, że za tę samą cenę znajdziemy na rynku modele wyposażone w zbliżoną specyfikację, ale oferujące przy tym łączność LTE. I mowa tutaj o markowych produktach. Jeśli więc kupujesz abonament i oprócz E4 znajdzie się inny model — warto rozważyć jego zakup. W innym przypadku, Sony Xperia E4 nie będzie złą opcją.
ZALETY
|
WADY
|
Jako alternatywę dla przetestowanego modelu można rozważyć Nokię Lumię 735 (ze względu na ekran AMOLED, dobrą jakość wykonania i szybką praca systemu), LG G3 s (ładny telefon z dobrym wyświetlaczem IPS i Gorillą Glass 3, wbudowanym NFC i Androidem rozbudowanym o dobrą nakładkę) lub Motorolę Moto G 2 gen. (posiada bardzo dobry ekran i wbudowane głośniki stereo).
Wania: Który lepszy E3, czy E4 (nie chodzi o wielkość ekranu, lecz podzespoły, komfort użytkowania, szybkość systemu itp.)
Xperia E3 lepiej sprawowała się pod względem szybkości działania systemu, ale wygodniej korzystało mi się mimo wszystko z Xperii E4. To bardziej kwestia gustu. E4 dobrze się sprawdzi, jeśli korzystasz częściej z Internetu, E3 moim zdaniem głównie spełni się jako telefon z dobrym odtwarzaczem muzycznym — jest mały i bardzo poręczny.
EDMusic: Jak się sprawuje w tym smartfonie moduł GPS ? … bo jakoś MediaTek nie ma dobrej opinii jeśli chodzi właśnie o bezproblemowego działanie GPS.
Nie miałem kłopotów z GPS-em, a test wykonany z zapisem na mapce wypadł adekwatnie do średniej półki telefonów.
GHT:Jak wygląda wydajność tego Mediateka? Chodzi mi o mało wymagające gry, oraz jak sprawuje się na co dzień.
W przypadku mało wymagających gier, to nie będzie żadnego problemu, żeby takowe uruchomić. W teście dość sporo piszę o tym, że telefon niejednokrotnie dostawał zadyszki.
Adamo1139: Jak z działaniem ekranu dotykowego? Podświetlenie wyświetlacza jest równe? Jak się sprawuje główny głośnik?
Ekran sprawował się bardzo dobrze. Ewentualne opóźnienia w interpretacji wydawanych przeze mnie komend wynikały z tego, że telefon miewa problemy z płynnością działania. Głośnik główny gra głośno, ale nie jest on najlepszej klasy.
hajla:Jakieś zalety tego telefonu względem starej Moto G z 2014 roku?
Z pewnością nakładka systemowa — bardziej rozbudowana i z autorskimi aplikacjami Sony.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Jeden z najlepszych telefonów 2025 roku doczekał się nie tylko nowej aktualizacji i co za…
POCO F7 najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w przyszłym miesiącu. Telefon powinien być na radarze polskiego fana,…
Gmail doczekał się prostej, a jakże niezwykle użytecznej nowości na Androida. Pozwoli ona oszczędzić nam…
iQOO Z10x zadebiutował oficjalnie. Ponieważ to bardzo tani telefon, bateria o pojemności 6500 mAh i…
Casio AEQ120W to prawie G-Shock. Poza bardzo zbliżoną obudową ma baterię na 10 lat i…
Na polski rynek wkracza właśnie nowa linia produktowa znanego producenta - Baseus PicoGo. Mowa o…