AKUMULATOR
Bateria o pojemności 2700 mAh jest jednym z podzespołów, które mogłyby zwrócić uwagę potencjalnych klientów na model Elephone P6000. Stąd też wnikliwie sprawdziliśmy jej możliwości, po wcześniejszym ustawieniu jasności ekranu na standardowy dla naszych testów poziom 120 cd/m2.
Z naszych pomiarów wynika, że na jednym ładowaniu bez problemu można oglądać filmy przez około 6,5 godziny, rozmawiać przez Skype’a około 5,5 godziny używając w tym celu połączenia z siecią WiFi lub surfować po Internecie przy pomocy 3G przez niespełna 4 godziny. Po całkowitym rozładowaniu baterii, energia do 100% została uzupełniona w 143 minuty.
W codziennym, normalnym użytkowaniu telefonu, bateria wytrzymuje średnio od rana do wieczora – wieczorne podpięcie ładowarki będzie prawdopodobnie koniecznością. Czas pracy na akumulatorze najlepiej oddaje ocena „przeciętny” – telefon nie odstaje od konkurencji ale także nie wnosi nic ponad standard w tym segmencie cenowym.
APARAT
Elephone P6000 został wyposażony w 13-megapikselowy aparat z lampą błyskową. Pomimo niezłych parametrów „na papierze”, zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia – obraz nie oddaje pełni kolorów, a kształty bywają nieostre. Na plus jednak można zaliczyć to, jak telefon sprawuje się w warunkach ograniczonej jasności czy przy sztucznym świetle – choć rejestrowane w takich warunkach fotografie nadal cierpią z uwagi na utratę szczegółowości czy szwankujący AF, to mimo wszystko ich jakość bywa lepsza, niż w konkurencyjnych urządzeniach.
Przykładowe zdjęcia – tylny aparat
Także filmy nagrywane za pomocą aparatu głównego nie zachwycają, ale daleki jestem od twierdzenia, aby były bardzo słabe. Obraz cierpi z tytułu słabej szczegółowości, bywa również nieostry. Warto zwrócić uwagę na różnicę w ilości rejestrowanych klatek na sekundę przy nagrywaniu za dnia i w nocy – urządzenie ma widoczne problemy z płynnością nagrywania po zmroku.
Przykładowy film nocą
Przykładowy film w ciągu dnia
Przedni aparat uzbrojony w 2 megapiksele również nie zachwyci miłośników Instagrama, jednak podobnie jak w przypadku głównego modelu, dobrze radzi sobie ze zdjęciami w sztucznym świetle czy też przy ograniczonej ilości światła.
JAKOŚĆ ROZMÓW
Dodając kolejne usprawnienia do telefonów producenci skupiają się na coraz lepszych podzespołach, czasami zapominając o tym, co w telefonie jest szczególnie ważne – jakości rozmów. Elephone P6000 na szczęście nie jest tego przykładem. Słyszałem swojego rozmówcę bardzo wyraźnie i czysto, także z drugiej strony nie było powodów do narzekań – nawet, kiedy przejeżdżały obok mnie głośne samochody, mój partner w konwersacji stwierdził, że nie słyszał żadnych szumów.
Dialer, w który został wyposażony Elephone P6000 jest bardzo estetyczny i przyjemnie się z niego korzysta. To samo można powiedzieć o przejrzystej i intuicyjnej książce kontaktów. Aplikacja służąca do wysyłania wiadomości tekstowych sprawia wrażenie równie eleganckiej, jednak minusem jest bardzo ubogi słownik, rzadko podpowiadający poprawne słowa.
W zapowiedzi recenzji pojawiło się wiele pytań dotyczących funkcjonowania Dual SIM. Obydwie karty świetnie ze sobą współgrają, pomimo tego, że nie mogą działać w jednym momencie. Podczas przeglądania Internetu na jednej karcie, przy pomocy drugiej mogłem odebrać telefon, co jednak uniemożliwiało mi dalsze surfowanie w trakcie rozmowy – natychmiast po zakończeniu konwersacji dalej miałem możliwość przeglądania zasobów sieci.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.