Spis treści
- System i funkcjonalność
- Podsumowanie i ocena
- Specyfikacja Galaxy S6
- Specyfikacja Galaxy S6 Edge
Podsumowanie i ocena
Po długim okresie testowania obu modeli dochodzę do wniosku, że Samsung Galaxy S6 ma pełne predyspozycje, żeby stać się hitem. I pewnego rodzaju klasykiem. Producent na świeżo podszedł do tematu flagowego smartfona i wsłuchał się w wołania konsumentów, wśród których ostatnimi czasy nazbierało się więcej skarg, niż pochwał. Gustowny, bardzo dobre wykonany i funkcjonalny — tak w kilku słowach można streścić główne zalety tego modelu. I jeśli coś miałoby mnie powstrzymać przed jego kupnem to byłaby to zapewne jego cena. Podkreślam jednak, że mówię tu o klasycznym Samsungu Galaxy S6.
Za to Samsung Galaxy S6 Edge to dla mnie nieporozumienie. To sprzęt wręcz pretensjonalny i dostępny za niedorzecznie wysoką sumę, a tak naprawdę niewnoszący wiele nowego do świata smartfonów. Nie rozumiem, jaki jest sens inwestowania w technologię, aby potem miała skończyć jako element do powiadomień systemowych i skrótu kontaktów. Tutaj bliższa mi chyba ideologia Apple’a, któremu nie spieszno z innowacją, ale już wprowadzając nowe rozwiązania ma nie konkretny pomysł. Edge pokazuje tylko, że w głębi Samsung zawsze zostanie Samsungiem — producentem przepadającym za blichtrem i efekciarstwem. Byle więcej, byle do przodu.
Oczywiście nie ma co popadać w przesadny krytycyzm, bo mamy powody do tego, żeby cenić Samsunga — za innowacyjność i chęć starania się, bo widać pracę włożoną w nowe flagowce. Efektem działań są dwa modele wyposażone w kapitalne ekrany sAMOLED, świetny system i wydajne podzespoły. Tych urządzeń jeszcze długo nie zawstydzi konkurencja. I powtórzę: Koreańczycy nigdy nie był tak bliski trafienia w gusta nawet najbardziej wybrednych konsumentów. Samsung Galaxy S6 to klejnot wśród smartfonów opartych o Androida. Drogi klejnot, ale cóż, kto z nas nie przepada za odrobiną luksusu?
Samsung Galaxy S6 — ocena końcowa
- Aparat9,3
- Bateria6,8
- Ekran10,0
- Jakość10,0
- Wydajność w grach10,0
ZALETY
|
WADY
|
Alternatywna propozycja
Alternatywy dla Samsunga Galaxy S6 będziemy szukać wśród propozycji, które należą do tej samej półki cenowej:
- Sony Xperia Z3 — wodoodporny flagowiec z ekranem Full HD, pojemną baterią, Snapdragonem 801 i 3 GB pamięci operacyjnej, frontowymi głośnikami stereo i 20,1-megapikselowym aparatem. To jedna z najlepszych pozycji, a przy tym tańsza alternatywa dla S6.
- Samsung Galaxy Note 4 — biznesowy fablet, który posiada większy ekran (5,7") pracujący w tej samej rozdzielczości, z którą się spotykam w S6. Rdzenne funkcje i możliwości obu smartfonów są do siebie zbliżone, przy czym Note 4 będzie wygodniejszy korzystania z wielozadaniowości. Jego system został też znacznie rozbudowany pod kątem obsługi rysika S-Pen.
Samsung Galaxy S6 Edge — ocena końcowa
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- APARAT9,3
- BATERIA7,0
- EKRAN10,0
- JAKOŚĆ10,0
- WYDAJNOŚĆ W GRACH10,0
ZALETY
|
WADY
|
Alternatywna propozycja
Na rynku są obecnie dostępne trzy inne modele z wygiętym ekranem: Samsung Galaxy Note 4 Edge, LG G Flex i LG G Flex 2, przy czym te dwa ostatnie mają wyświetlacz wygięty jak w telewizorach — w kształcie banana, aby poprawić wrażenia płynące z multimediów.
Czas odpowiedzieć na Wasze pytania!
Damian Kucharski: Czy palcuje się tak jak w czasie oficjalnej prezentacji? I pytanie najważniejsze — Edge jest wart dopłaty 600 złotych?
Owszem, palcuje się. Jeśli posiadamy ciemny wariant kolorystyczny, to ilość śladów jest ogromna. Moim zdaniem Edge nie jest wart dopłaty. Te 600 złotych lepiej zainwestować w wariant z większą pamięcią wbudowaną, bo tej nigdy za wiele.
kmw: Porównanie czasu pracy na jednym ładowaniu baterii z Galaxy S5 albo z Note 4.
Oto porównanie:
Sssssssssss:Czym pokryty jest obiektyw aparatu? Czy jest odporny na zarysowania, gdy telefon będzie używany bez pokrowca? Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. (…)
Niestety nie znalazłem żadnej informacji, która dałaby pewność z jaką ochroną mamy tu do czynienia. Zapewne gdyby to było szkło szafirowe, wiedzielibyśmy o tym — Samsung nie przemilczałby takiej rzeczy. Ale to tylko moje domysły. 😉
Padalec:Jak duża jest różnica widzialności w słońcu do Z2. Na auto. Jak bardzo S6 Edge nie boi się wody. Czy byłby “fajny” na wędrówki z plecaczkiem (poręczność, chwytliwość).
Przyznaję, że nie miałem szansy testowania Sony Xperia Z2, ale na podstawie naszego testu mogę śmiało przypuszczać, że Samsung Galaxy S6 lepiej poradzi sobie z w dużym nasłonecznieniu. Antoni w teście Xperii Z2 pisze, że warstwa antyodblaskowa „nie jest tak skuteczna, jak warstwy polaryzacyjne Samsunga – Koreańczycy w S5 naprawdę się o to postarali”. Daje to pewny ogląd na sprawę.
S6 Edge nie jest telefonem wodoszczelny, co w praktyce może oznaczać, że przygodny kontakt z wodą nie uśmierci telefonu, ale może mieć różne konsekwencje i odbić się na jego późniejszym sposobie działania. Nie ryzykowałbym, także korzystając z niego w warunkach innych niż miejskie. Telefon pewnie leży w ręce, ale bądź co bądź jest szklany. Upadek może skończyć się katastrofą. 😉
Bartek:Czy wart jest swojej ceny. Tylko obiektywnie.
Poniekąd rozumiem politykę cenową Samsunga, lecz trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Z jednej strony cena S6 jest bardzo wysoka, z drugiej trudno wymyślić funkcję lub komponent, którego telefonowi brak. Galaxy S6 jest jednym z najbardziej wydajnych i najbogaciej wyposażonych modeli — jest to jakiś argument tłumaczący naszą ewentualną decyzję o jego zakupie. Z drugiej jednak strony trzeba myśleć przyszłościowo: za rok pojawi się może Samsung Galaxy S7, który przejmie tytuł „jednego z najbardziej wydajnych i najbogaciej wyposażonych”.
slk:Porównajcie jakość wykonania do Xperii serii Z.
Jak dla mnie oba trzymają wyrównany poziom jakości wykonania.
Artur Jędrzejewski:Audio, audio, audio, proszę o test głośnika, jakości i siły wzmacniacza i słuchawek z zestawu.
W teście podałem wszelkie dane, które mogłem zmierzyć i zbadać w ramach testu. Jest głośno, jest czysto, jest dobrze. Obawiam się jednak, że możesz być większym audiofilem ode mnie, więc najlepiej sprawdź samemu.
Synthes:Jak z jakością odtwarzanego dźwięku w porównaniu do iPhone’a 6?
Jest porównywalna; iPhone 6 emituje głębszy dźwięk, soczystszy (jeśli mogę użyć tego słowa). Głośnik Samsunga Galaxy S6 gra z pewnym jasnym blaskiem w tle, ale oba telefony niosą zbliżone — dobre — wrażenia słuchowe.
Spis treści
- System i funkcjonalność
- Podsumowanie i ocena
- Specyfikacja Galaxy S6
- Specyfikacja Galaxy S6 Edge
Ceny Samsung Galaxy S6
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.