>
Kategorie: Android Elephone Telefony Testy

Elephone Pioneer P7000 – test telefonu

Spis treści

  1. Wydajność / Funkcjonalność


 
 

WYDAJNOŚĆ

Sercem Pioneer P7000 jest ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest układ Mali-T760 wspomagany przez 3 GB RAMu. Podzespoły z pewnością robią wrażenie, zważywszy na niewysoką cenę telefonu. A jak sprawują się w praktyce?

Zacznijmy od gier. Asphalt 8 Airborne działał bezbłędnie nawet na wyższych ustawieniach graficznych. Inne wymagające gry, takie jak Real Racing 3 czy Modern Combat 5 również nie sprawiały większych problemów, choć czasami konieczne było obniżenie szczegółowości grafiki. Dodajmy do tego fakt, że duży wyświetlacz pozwala na bardzo komfortową rozrywkę i otrzymamy niezłą mobilną konsolę – nieporównywalną oczywiście do sprzętu z wyższej półki, ale w tym segmencie cenowym bardzo dobrą.

Dodam jednak, że pomimo wymiany procesora na nowszy model i dołożenia 1 GB RAM, P7000 nadal oferuje w grach wydajność zbliżoną do starszego P6000 (układ graficzny się nie zmienił) – w graficznych benchmarkach natomiast wypada zauważalnie gorzej niż poprzednik i dużo gorzej, niż bazujący na podobnej specyfikacji Meizu M1 Note. Być może winę za to ponosi kiepska optymalizacja, a problem rozwiąże szykowana przez Elephone aktualizacja.

Elephone Pioneer P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Wydajność w aplikacjach nie budzi większych zastrzeżeń. Możliwe było sprawne serfowanie po Internecie nawet przy wielu otwartych kartach. Po zainstalowaniu najnowszych kodeków, telefon odtworzył również wszystkie testowane formaty wideo, łącznie z tymi najbardziej wymagającymi.

Odtwarzanie multimediów
Na czerwono zaznaczono nieobsługiwane formaty:

 

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps,;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps
– mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps;
– mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps.

OPROGRAMOWANIE / FUNKCJONALNOŚĆ

Telefon pracuje pod kontrolą Androida Lollipop, co nie powinno dziwić. Producent w końcu sam dumnie mówi, że jego sprzęt może konkurować ze sprzętami wyposażonymi w najlepsze procesory, dlatego bezcelowe byłoby stosowanie archaicznych rozwiązań. Całość działa bez zarzutów- przeglądanie menu, czy przechodzenie między aplikacjami jest płynne.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Monofoniczny głośnik znajduje się na dolnej listwie i emituje dźwięk o dobrej donośności (nasze pomiary wskazały 88 db). Sama jakość dźwięku uległa poprawie w stosunku do poprzedniego modelu. Widać, że producent stara się ulepszać swoje urządzenia w każdym aspekcie. Co nie znaczy, że telefon jest bez wad. Podczas odtwarzania muzyki daje słyszeć się szumy, a dźwięk nie jest na tyle wyrazisty, aby móc go ocenić jednoznacznie pozytywnie.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Muzyka odtwarzana na słuchawkach jest zdecydowanie lepszej jakości. Można bez trudu wyodrębnić niskie i wysokie tony, a do tego przy maksymalnej głośności słuchawki ciągle dobrze sobie radzą.

Miłośników strumieniowania obrazu ucieszy fakt, że Miracast działa bez zastrzeżeń – połączenie z telewizorem jest stabilne, nie odnotowałem też przycięć czy znacznego opóźnienia w przesyłanym obrazie. Producent dodał również czytnik linii papilarnych, dzięki któremu możemy odblokowywać ekran.

Dwuzakresowe WiFi w standardzie 802.11 b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz) wyszło obronną ręką ze wszystkich naszych testów. Nie miałem problemów ze stabilnością połączenia zarówno podczas grania, jak i oglądania filmów.

Moduł GPS sprawuje się przeciętnie – widać pewne odstępstwa od trasy, ale to zdecydowanie układ o klasę wyższy, niż ten w P6000. We znaki dawało się również bardzo długie oczekiwanie na złapanie fixa – około 4 minut pomimo słonecznego dnia podczas testu.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Urządzenie wyposażono w 16 GB pamięci użytkowej, jednak w rzeczywistości korzystać możemy z nieco ponad 11 GB. Pamięć możemy rozbudować kartami microSD do nawet 128 GB (testowaliśmy redaKcyjnego Kingstona 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1). Niestety, nie ma możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, nawet częściowo.

Podczas testowania akcesoriów OTG zadziałały jedynie pamięci flash i to tylko te w formacie FAT32. Przy podłączeniu nośnika NTFS telefon widział co prawda pamięć, jednak nie był w stanie zobaczyć jej zawartości.

 
 

Spis treści

  1. Wydajność / Funkcjonalność
Matt

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Rewelacyjny aparat, czysty Android, lata wsparcia i IP67 za 1215 zł! W tej cenie to bajeczny smartfon

Aż trudno uwierzyć, że w przedziale 1000-1500 złotych kupimy smartfon z wodoszczelnością, 5 latami aktualizacji,…

19 stycznia 2025
  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Jeden z najlepszych tanich telefonów z Androidem 15 w Polsce. Oto nowości w aktualizacji

"Marsz aktualizacyjny" producenta Nothing trwa w najlepsze. Tym razem smartfon jego submarki doczekał się najnowszego…

18 stycznia 2025
  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Sprawdź ceny Galaxy S25 (+, Ultra) przed premierą. Czy flagowce Samsung w tym roku będą droższe?

Debiut serii Samsung Galaxy S25 jest coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy nowe flagowce na…

18 stycznia 2025
  • Promocje

Kultowy RPG objęty gigantycznym 90% rabatem. Ten popularny tytuł kupisz za niecałe 20 zł

Kultowy RPG właśnie trafił na Steam z 90% rabatem. Ten pozwoli wam zaoszczędzić przy zakupie…

18 stycznia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Microsoft ostrzega przed WhatsApp. Na te kody bardzo uważaj

Microsoft ostrzega przed masowym oszustwem na WhatsApp. Tym razem chodzi o niebezpieczne kody QR. Sprawdź,…

18 stycznia 2025
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Znając tę funkcję w Revolut już zawsze rozpoznasz hakerów

Revolut przedstawia w aplikacji nowość, która zadba o bezpieczeństwo naszych danych i pieniędzy. To rozmowy…

18 stycznia 2025