>
Kategorie: Android Elephone Telefony Testy

Elephone Pioneer P7000 – test telefonu

Spis treści

  1. Wydajność / Funkcjonalność


 
 

WYDAJNOŚĆ

Sercem Pioneer P7000 jest ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz. Za grafikę odpowiedzialny jest układ Mali-T760 wspomagany przez 3 GB RAMu. Podzespoły z pewnością robią wrażenie, zważywszy na niewysoką cenę telefonu. A jak sprawują się w praktyce?

Zacznijmy od gier. Asphalt 8 Airborne działał bezbłędnie nawet na wyższych ustawieniach graficznych. Inne wymagające gry, takie jak Real Racing 3 czy Modern Combat 5 również nie sprawiały większych problemów, choć czasami konieczne było obniżenie szczegółowości grafiki. Dodajmy do tego fakt, że duży wyświetlacz pozwala na bardzo komfortową rozrywkę i otrzymamy niezłą mobilną konsolę – nieporównywalną oczywiście do sprzętu z wyższej półki, ale w tym segmencie cenowym bardzo dobrą.

Dodam jednak, że pomimo wymiany procesora na nowszy model i dołożenia 1 GB RAM, P7000 nadal oferuje w grach wydajność zbliżoną do starszego P6000 (układ graficzny się nie zmienił) – w graficznych benchmarkach natomiast wypada zauważalnie gorzej niż poprzednik i dużo gorzej, niż bazujący na podobnej specyfikacji Meizu M1 Note. Być może winę za to ponosi kiepska optymalizacja, a problem rozwiąże szykowana przez Elephone aktualizacja.

Elephone Pioneer P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Wydajność w aplikacjach nie budzi większych zastrzeżeń. Możliwe było sprawne serfowanie po Internecie nawet przy wielu otwartych kartach. Po zainstalowaniu najnowszych kodeków, telefon odtworzył również wszystkie testowane formaty wideo, łącznie z tymi najbardziej wymagającymi.

Odtwarzanie multimediów
Na czerwono zaznaczono nieobsługiwane formaty:

 

– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps,;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps
– mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps;
– mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps.

OPROGRAMOWANIE / FUNKCJONALNOŚĆ

Telefon pracuje pod kontrolą Androida Lollipop, co nie powinno dziwić. Producent w końcu sam dumnie mówi, że jego sprzęt może konkurować ze sprzętami wyposażonymi w najlepsze procesory, dlatego bezcelowe byłoby stosowanie archaicznych rozwiązań. Całość działa bez zarzutów- przeglądanie menu, czy przechodzenie między aplikacjami jest płynne.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Monofoniczny głośnik znajduje się na dolnej listwie i emituje dźwięk o dobrej donośności (nasze pomiary wskazały 88 db). Sama jakość dźwięku uległa poprawie w stosunku do poprzedniego modelu. Widać, że producent stara się ulepszać swoje urządzenia w każdym aspekcie. Co nie znaczy, że telefon jest bez wad. Podczas odtwarzania muzyki daje słyszeć się szumy, a dźwięk nie jest na tyle wyrazisty, aby móc go ocenić jednoznacznie pozytywnie.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Muzyka odtwarzana na słuchawkach jest zdecydowanie lepszej jakości. Można bez trudu wyodrębnić niskie i wysokie tony, a do tego przy maksymalnej głośności słuchawki ciągle dobrze sobie radzą.

Miłośników strumieniowania obrazu ucieszy fakt, że Miracast działa bez zastrzeżeń – połączenie z telewizorem jest stabilne, nie odnotowałem też przycięć czy znacznego opóźnienia w przesyłanym obrazie. Producent dodał również czytnik linii papilarnych, dzięki któremu możemy odblokowywać ekran.

Dwuzakresowe WiFi w standardzie 802.11 b/g/n (2,4 GHz i 5 GHz) wyszło obronną ręką ze wszystkich naszych testów. Nie miałem problemów ze stabilnością połączenia zarówno podczas grania, jak i oglądania filmów.

Moduł GPS sprawuje się przeciętnie – widać pewne odstępstwa od trasy, ale to zdecydowanie układ o klasę wyższy, niż ten w P6000. We znaki dawało się również bardzo długie oczekiwanie na złapanie fixa – około 4 minut pomimo słonecznego dnia podczas testu.

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Elephone P7000 / fot. gsmManiaK.pl

Urządzenie wyposażono w 16 GB pamięci użytkowej, jednak w rzeczywistości korzystać możemy z nieco ponad 11 GB. Pamięć możemy rozbudować kartami microSD do nawet 128 GB (testowaliśmy redaKcyjnego Kingstona 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1). Niestety, nie ma możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci, nawet częściowo.

Podczas testowania akcesoriów OTG zadziałały jedynie pamięci flash i to tylko te w formacie FAT32. Przy podłączeniu nośnika NTFS telefon widział co prawda pamięć, jednak nie był w stanie zobaczyć jej zawartości.

 
 

Spis treści

  1. Wydajność / Funkcjonalność
Matt

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Po tych 10 grafikach prosto od producenta nie mam już wątpliwości, jaki jest najpiękniejszy flagowiec 2025 roku

Na kilka dni przed premierą Xiaomi 15 Ultra w Europie do sieci trafiły materiały promocyjne…

24 lutego 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Tak bardzo, jak nienawidziłem Google Pixel 9, tak bardzo pokochałem Google Pixel 10. Ty też pokochasz flagowca za zmiany

Google Pixel 10 pojawił się na horyzoncie, a oto jego specyfikacja! Najnowszy wyciek zdradził poszczególne…

24 lutego 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Motorola osiągnęła sufit. Tego smartfona nie da się zrobić lepiej, można co najwyżej zrobić go taniej

Motorola Razr 60 Ultra zdradza design przed premierą. Smartfon wygląda bardzo podobnie do poprzednika, a…

24 lutego 2025
  • Promocje

Super głośnik w super cenie! Promocja na Soundcore Motion+, której nie możesz przegapić

Dobry głośnik bezprzewodowy w promocji. Masz teraz okazję kupić Soundcore Motion+ w wyśmienitej cenie w…

24 lutego 2025
  • Bankowość
  • Gry i aplikacje
  • Newsy

Pułapka zastawiona na klientów ING. Bank odpowiada niemal błyskawicznie

Klienci ING w opałach. Została zastawiona na nich bezlitosna pułapka, która może doprowadzić do utraty…

24 lutego 2025
  • Promocje

Za 1800 złotych w promocji kupisz teraz flagowca, który niedawno był obiektem w dyskusji o najlepszym telefonie świata

Google Pixel 8 dla wielu był najlepszym smartfonem 2023 roku. Teraz można kupić go w…

24 lutego 2025