Ulefone Be Touch to jeden z ciekawszych phabletów chińskiego pochodzenia. Urządzenie charakteryzuje się mocnym układem SoC, ekranem o rozdzielczości HD, czujnikiem biometrycznym, a także przetwornikiem aparatu głównego dostarczonym przez Sony. Jest zatem wszystko czego trzeba, ale firma już na dniach wprowadzi do sprzedaży następcę – Ulefone Be Touch 2, który nieznacznie będzie różnił się od pierwszej generacji.
Ulefone Be Touch 2 będzie nadal wyglądał tak samo jak pierwsza generacja, a zatem do produkcji obudowy wykorzystana zostanie metalowa ramka, a także szkło 2.5D, które zagości na frontowym panelu. Nie zabraknie także wbudowanego w przycisk Home czytnika linii papilarnych. Najprawdopodobniej producent wyszedł z założenia, że nie ma najmniejszego sensu zmieniać projektu, który wygląda dość dobrze i lepiej skupić się na wymianie niektórych podzespołów.
Wydajność w dalszym ciągu gwarantować będzie 8-rdzeniowy procesor Mediatek MT6752, którego 64-bitowe rdzenie opierają się o architekturę ARM Cortex-A53 i cechują się taktowaniem pojedynczego rdzenia na poziomie 1.7 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast dwurdzeniowy chip ARM Mali-T760MP2 (taktowanie 700 MHz) oraz 3-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM. Magazyn danych w Ulefone Be Touch 2 pełnić będzie 16 GB wewnętrznej pamięci, którą nadal będzie można rozszerzyć poprzez wykorzystanie czytnika microSD obsługującego karty o pojemności do 64GB.
Amatorom fotografii mobilnej dedykowany został 13-megapikselowy przetwornik Sony IMX214 z jasnym obiektywem F/2.0, który charakteryzuje się szybkim autofokusem (zaledwie 0.3 sekundy), możliwością rejestrowania materiałów wideo w Ultra HD, a także podwójną diodą doświetlająca LED. Kamerka do połączeń wideo to natomiast OmniVision OV5648 o matrycy pięciu mega pikseli.
Na wyposażeniu nie zabraknie podwójnego slotu na kart SIM (Dual standby) – microSIM + standardowy SIM, modułu sieci bezprzewodowej WiFi pracujący w standardzie ac, odbiornika GPS z A-GPS i GLONASS, a także modemu FDD-LTE Kategorii czwartej. A zatem co się zmieniło?
Tak naprawdę niewiele, gdyż do udoskonaleń zaliczyć należy obecność 5.5-calowego wyświetlacza, który prezentować będzie obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a taka konfiguracja przełoży się na około 401 PPI. Niestety wyższa rozdzielczość ekranu oznacza większe obciążenie układu SoC, a tym samym spadek wydajności względem Ulefone Be Touch pierwszej generacji. Zważywszy jednak na możliwości jednostki centralnej zainteresowani zakupem powinni być spokojni – decydując się na zakup Ulefone Be Touch 2 nie zaobserwują bowiem oni przycięć oraz spowolnień podczas pracy urządzenia.
Kolejną nowością jest akumulator o pojemności 3050 mAh, który względem poprzednika został zwiększony o 500 mAh, a zatem przy wyższej rozdzielczości powinien nieznacznie wydłużyć czas pracy na pojedynczym cyklu ładowania. Zanim przejdziemy do ceny warto jeszcze wspomnieć, że Ulefone Be Touch 2 po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Google Android 5.1 Lollipop.
Widzicie zatem sami, że Ulefone Be Touch 2 dedykowany jest przede wszystkim klientom niebędącym w posiadaniu phabletu pierwszej generacji, gdyż zmian jest naprawdę niewiele, a zatem przesiadka mija się z celem. Phablet wyceniony został na 179.99 dolarów.
źródło: gizmochina
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.