>
Kategorie: Android Honor Huawei Telefony Testy

Honor 6 Plus – test telefonu

JAKOŚĆ ROZMÓW

Honor 6 Plus / fot. gsmManiaK.pl

Jakość rozmów jest bardzo dobra – zarówno ja, jak i mój rozmówca nie mieliśmy powodów do narzekań. Hałas i szumy z otoczenia nie dawały się nam we znaki. Aplikacja dialera jest bardzo intuicyjna, a przy tym prezentuje się naprawdę dobrze. Podobnie wygląda to w przypadku aplikacji SMS. Dodatkowo słownik podpowiadający wyrazy jest bardzo bogato wyposażony.

Większość smartfonów wyposażonych w opcję Dual SIM nie posiada modułu aktywnego. Inaczej jest w przypadku 6 Plus, gdzie bez problemu możemy wykonywać dwie różne czynności na różnych kartach. Podczas rozmowy miałem możliwość wybrania i dzwonienia na inny numer – wtedy pierwsza rozmowa była zawieszona, aż do końca tej aktualnie rozpoczętej. Poza swobodnym przełączaniem pomiędzy rozmowami, podczas konwersacji możemy również jednocześnie przeglądać zasoby Internetu (telefon obsługuje karty Aero2).

AKUMULATOR

Akumulator kryjący się w obudowie telefonu jest – jak na smartfon tej klasy – bardzo pojemny. 3450 mAh może robić wrażenie. Stąd też wnikliwie sprawdziliśmy jego możliwości, po wcześniejszym ustawieniu jasności ekranu na standardowy dla naszych testów poziom 120 cd/m2.

Na jednym ładowaniu akumulatora mogliśmy oglądać filmy przez ponad 9 godzin, przeglądać Internet przy użyciu WiFi przez niemal 8 godzin, a przechodząc w tryb transmisji danych czas ten skracał się o około 40 minut. Ładowanie baterii od zera do maksymalnego poziomu trwało nieco ponad 2 godziny. Dla porównania możemy przywołać ASUSa ZenFone 2, który przy tej samej przekątnej ekranu wyposażony jest w mniej pojemną baterię – widać różnice, choć o przepaści raczej ciężko mówić.

Po tak pojemnej baterii spodziewałem się lepszych wyników. W codziennym użytkowaniu Honor 6 Plus jedno naładowanie akumulatora wystarczało mi zwykle na 2 dni średnio intensywnej pracy (kilka połączeń nie dłuższych, niż 3 minuty, wysłanie smsów, serfowanie po Sieci w trybie 3G/LTE).

APARAT

Autorem recenzji aparatu w Honor 6 Plus jest Antoni Żółciak

Honor 6 Plus / fot. gsmManiaK.pl

Honor 6 Plus dysponuje podwójnym modułem fotograficznym – już na starcie bazuje więc na koncepcie podobnym do tego, który spotkaliśmy w HTC One (M8). W chińskiej propozycji również otrzymujemy możliwość zapisywania informacji o głębi obrazu (korzystając z opcji „Szeroka przysłona”) z opcją regulacji intensywności rozmycia tła. Od razu możemy też przejść do omówienia tej funkcji, jako że Huawei, producent urządzenia, stawia ją za jeden z najważniejszych wyróżników smartfonu.

Rozmycie tła

Uruchamiając dedykowany tryb otrzymujemy ikonę otworu względnego, którą możemy dowolnie modyfikować. Maksymalnie, Honor 6 Plus jest w stanie zaoferować nam symulację przysłony f/0,95 – a więc obiektywu wyjątkowo jasnego. Oczywiście nie otrzymamy tu bokehu charakterystycznego dla lustrzanki i dedykowanego szkła, ale zabawy z nowym, chińskim wynalazkiem jest co nie miara. Tryb działa też zauważalnie szybciej, niż we wspomnianym HTC czy w Samsungu Galaxy S5, przynajmniej od strony ergonomicznej.

Efekty, niestety, nie powalają – dużo zależy tu od szczęścia i odpowiedniej izolacji głównego tematu fotografii od tła. Co intrygujące, w przypadku zdjęć wykonywanych w nocy, szum cyfrowy widoczny jest wyłącznie w obszarze pozostającym w płaszczyźnie ostrości.

O ile w dużym powiększeniu widać, że mamy do czynienia z rozwiązaniem raczej programowym, niż fizycznym, tak obrazki wyświetlane w niższej rozdzielczości będą prezentować się całkiem naturalnie.

ISO

Badając możliwości matrycy nie sposób opublikować testu ISO. Użytkownik może ręcznie określić czułość aparatu, wprowadzając odpowiednie wartości w menu ustawień aparatu.

Lampa błyskowa

Flesz w Honor 6 Plus cechuje się dwoma diodami LED, pozwalającymi na uniknięcie charakterystycznego dla tańszych telefonów efektu – a więc zbytniego ochłodzenia lub ocieplenia barw.

Zdjęcie bez lampy

Zdjęcie z lampą 

Zdjęcia nocne

Honor 6 Plus może albo – po prostu – zapisywać zdjęcia wykonywane po zmroku, albo korzystać z trybu „Super Noc”, gdzie kadry rejestrowane są z dłuższą ekspozycją. Smartfon samodzielnie mierzy wszystkie parametry ekspozycji, przedłużając jedynie czas naświetlania. Do efektywnego korzystania z tej funkcji konieczne będzie ustabilizowanie urządzenia – działa ona bowiem dokładnie tak, jak w przypadku konwencjonalnych aparatów. Jeśli nie podeprzemy smartfonu w żaden sposób, w efekcie otrzymamy poruszoną fotografię

Muszę podkreślić, że to właśnie „Super Noc” jest najbardziej zaskakującą składową 6 Plusa.

Zdjęcie nocne wykonane w trybie automatycznym

Zdjęcia nocne wykonane w trybie Super Noc (telefon na statywie)

Zdjęcie nocne wykonane w trybie Super Noc (telefon trzymany w ręce)

HDR

Tryb HDR w Honorze działa naprawdę przyzwoicie; rozjaśnia cienie bez zbytniego prześwietlania pozostałej części obrazu. Zauważycie to poniżej – rozszerzony zakres dynamiczny aplikowany jest w bardzo rozsądnych proporcjach.

HDR wyłączony

HDR włączony

W tej sekcji przyda się również małe post scriptum. Korzystając z Honora uważajcie na to, gdzie spoczywa Wasz palec. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że całkiem udane zdjęcie musiałem odrzucać właśnie przez palucha przysłaniającego jeden z obiektywów; ulokowane są one blisko krawędzi urządzenia.

Wbudowane aplikacje i filtry

Aplikacja fotograficzna jest prosta, czytelna i zupełnie niewymagająca żadnej wiedzy od użytkownika. Najbardziej przypomina mi interfejs iPhone’a – poszczególne tryby możemy bowiem zmieniać wykonując gest przesunięcia ekranu (jak w sprzęcie Apple’a), a i stylistyka całości nawiązuje do dokonań z Cupertino. Słowem – trudno do czegoś się przyczepić.

Z poziomu okna startowego mamy do dyspozycji podgląd wykonanych zdjęć, opcję wykonania nowego czy uruchomienia całej masy filtrów efektowych. Jest tu również ikonka lampy błyskowej i trzy poziome paski, za pomocą których dostaniemy się do menu ustawień.

Tam, z kolei, znajdziemy takie funkcje, jak „Makijaż cyfrowy” (korekty cery), „Panoramę” (przykład poniżej), „HDR”, „Notatkę audio”, opcje zapisania najlepszego ujęcia z serii, dodania znaku wodnego czy aktywacji trybu „Super noc”.

Po przejściu do bardziej zaawansowanych ustawień odkryjemy możliwość wyboru rozdzielczości zdjęcia, balansu bieli, korekty nasycenia, jasności czy kontrastu.

Filtry artystyczne

Honor daje nam dostęp do kilkunastu, zróżnicowanych filtrów artystycznych. Więcej przykładów znajdziecie w naszym albumie na Flickrze.

Efekty w Honor 6 Plus / fot. gsmManiaK.pl

Honor 6 Plus – zdjęcia testowe

 

Honor 6 Plus – filmy testowe

Od strony filmowej Honor 6 Plus pochwalić się może trybem Full HD (1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę). Jakość klipów jest wystarczająca, o ile tylko nie kręcimy przy kompletnym braku oświetlenia zastanego – wówczas intensywność zaszumienia obrazu wyrasta ponad przeciętną. Z drugiej strony, producent zdaje się nie ograniczać możliwości matrycy oprogramowaniem, dzięki czemu obraz pozostaje ostry.

 
 

Matt

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Cienki jak brzytwa, mocny jak tur. Taki będzie Mini flagowiec, którego kupisz w Polsce

Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Ulefone

1″ aparat, 16 GB RAM, 1 TB, 120 Hz ekran i 120W ładowanie we flagowcu z 2 ekranami i baterią 10600 mAh. Po co Ci droższy smartfon?

Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Samsung jest 100 lat za Chińczykami. Liczby pokazują dominację Huawei, vivo i Honora

Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…

22 lutego 2025
  • Promocje

Najbardziej opłacalny Samsung w Polsce staniał tak bardzo, że niedługo zaczną dodawać go do płatków

Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…

22 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Air znów zawodzi. Nie będzie taki, jakbyśmy chcieli

Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…

22 lutego 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowa Motorola już na horyzoncie. Producent spieszy się z premierą

Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…

22 lutego 2025