Spis treści
- Aparat, bateria i system operacyjny
- Podsumowanie
Spis treści
Aparat
Silną stroną obu urządzeń są podobno wbudowane aparaty. Model Desire S posiada aparat 5 Mpix, a Incredible S 8 Mpix. Warto wspomnieć, iż na pokładzie Incredible S znalazła się podwójna dioda doświetlająca. Jakość zdjęć robionych w dogodnych warunkach jest bardzo dobra – zarówno pod względem ostrości, jak i nasycenia kolorów. Zdjęcia są mniej wyraźne, gdy użytkownik skorzysta z zoomu (cyfrowy). Aparaty w obu słuchawkach umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. W trybie tym można korzystać z zoomu, ale zbliżenia i oddalenia są rwane. Ogólnie rzecz ujmując – jakość nagrywania jest do zaakceptowania. Recenzenci sprzętu zwracają uwagę na prosty w obsłudze interfejs aparatu. Użytkownicy mogą bez problemu zmieniać parametry zdjęcia i stosować przeróżne efekty. Na koniec należy wspomnieć, iż oba smartfony posiadają przednie aparaty do prowadzenia wideorozmów.
Bateria
Nie ma co ukrywać, że czas pracy obu urządzeń jest poważnie ograniczony. Oczywiście częstotliwość ładowania zależy w dużej mierze od tego, w jakim stopniu będziemy korzystać ze sprzętu. Ponoć przy aktywnym korzystaniu z sieci bezprzewodowych (HSPA, WLAN) i okazjonalnym korzystaniu z multimedialnych funkcji urządzenia, słuchawki wystarczy ładować raz na 23-30 godzin. Wynik ten da się bez problemu skrócić – wystarczy często korzystać z przeglądarki, gier (zwłaszcza 3D), czy opcji nagrywania filmów. Jeśli dodamy do tego częste rozmowy i wzmożone korzystanie z multimediów, to należy się spodziewać kilkugodzinnej pracy sprzętu. Białoruscy redaktorzy podkreślają jednocześnie, iż wariant, w którym czas autonomicznej pracy sprzętu zostałby wydłużony bez poważnego okrojenia możliwości telefonów i wygody użytkowania, jest trudny do zastosowania.
System operacyjny Android oraz interfejs HTC Sense
Smartfon Desire S współpracuje z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread. Z kolei Incredible S trafi na rynek z platformą Android 2.2 Froyo. Przedstawiciele HTC zapewniają jednak, iż zostanie ona szybko zaktualizowana do wersji 2.4. Dokładne informacje na ten temat mają się pojawić w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Jak to zwykle bywa w przypadku smartfonów tajwańskiego producenta, otrzymały one interfejs Sense. Czy w wersji dla telefonów z serii S znalazły się jakieś innowacje? W głównym menu nastąpiły pewne zmiany – lista aplikacji podzielona została na kilka kolumn, co usprawniło ich przeglądanie. Inną ciekawą sprawą jest podział zainstalowanych programów na podgrupy: w pierwszej znajdziemy wszystkie klasyczne aplikacje, w drugiej te programy, z których najczęściej korzystamy, a w trzeciej aplikacje świeżo ściągnięte przez użytkownika. Warto także wspomnieć, iż usprawniono funkcję kopiuj/wklej w przeglądarce.
Wśród standardowych aplikacji znajdziemy zarówno te, które są już dobrze znane użytkownikom Sense, jak i nowe programy, które mogą wejść do stałego kanonu. Do pierwszych można zaliczyć aplikację Peep dla serwisu Twitter, programy do przeglądania prognozy pogody, kursów akcji oraz innych regularnie zmieniających się informacji, czy grę Teeter, która wykorzystuje akcelerometr. Wśród nowych aplikacji można wymienić np. Reader. Jest to czytnik ebooków zintegrowany z wirtualną księgarnią. Program posiada ponoć interfejs z pięknymi wizualizacjami. W trakcie czytania dostępne są opcje zmiany typu i rozmiaru czcionki, czy tworzenie zakładek i komentarzy.
Spis treści
- Aparat, bateria i system operacyjny
- Podsumowanie
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.