Akumulator ma pojemność 2550 mAh, ciężko więc spodziewać się nieziemskich wyników, szczególnie, że ekran sam w sobie nie należy do najmniejszych. Wnikliwie sprawdziliśmy jego możliwości, po wcześniejszym ustawieniu podświetlenia na standardowy dla naszych testów poziom 120 cd/m2.
Serfować po Internecie przy pomocy WiFi mogliśmy przez niespełna 4 godziny – czas ten zmniejszał się o 40 minut, kiedy korzystaliśmy z komórkowego transferu danych. Rezultaty nie zachwycają, a na domiar złego naładowanie akumulatora od zera do stu procent zajęło mi aż 151 minut.
Suche statystyki nie oddadzą jednak tego, jak w rzeczywistości wytrzymała jest bateria… A ta naprawdę mnie rozczarowała. Przy intensywnej pracy telefon rozładowywał się w nieco ponad pół dnia; włączając dodatkowe tryby oszczędzania energii i zmniejszając intensywność użytkowania, czas pracy wydłużyć mogłem maksymalnie do jednego dnia. Uważam, że jest to największa bolączka tego smartfona.
Aparat główny ma 13 megapikseli i rejestruje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 4160 x 3120 pikseli. Oceniając tryb fotograficzny nie sposób nie dostrzec pozytywnych aspektów modelu 4c, jednak w tym przypadku wydaje mi się, że wyposażony w mniejszą matrycę Honor 6 Plus był sensowniejszym narzędziem do mobilnej fotografii.
Obraz – jak widać na poniższych kadrach – jest ostry, a kolory nieźle odwzorowane. W tym przypadku raczej nikt nie powinien mieć większych zastrzeżeń.
Użytkownik samodzielnie może określić czułość ISO – tak prezentują się zdjęcia przy różnych wartościach.
W gorszych warunkach oświetleniowych telefon dość radzi sobie dość dobrze, choć utrata szczegółowości i szumy w ciemnych partiach będą raczej nieuniknione.
Aplikacja aparatu jest przejrzysta, intuicyjna i pomimo tego, że rozbudowana, żaden z użytkowników nie powinien mieć problemów z jej obsługą.
Z poziomu okna startowego mamy do dyspozycji podgląd wykonanych zdjęć, opcję wykonania nowego czy uruchomienia całej masy filtrów. Jest tu również ikonka lampy błyskowej i trzy poziome paski, za pomocą których dostaniemy się do menu ustawień.
Po przejściu do bardziej zaawansowanych ustawień odkryjemy możliwość wyboru rozdzielczości zdjęcia, balansu bieli, korekty nasycenia, jasności czy kontrastu.
Honor daje nam dostęp do kilku zróżnicowanych filtrów artystycznych. Więcej przykładów znajdziecie w naszym albumie na Flickrze.
Filmy nagrywane przy użyciu Honora 4c są niezłej jakości. Rejestrowane w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, z prędkością 29 klatek na sekundę nadawać się będą do amatorskiego użytku – w tej cenie jest to przyzwoita jakość. Jak można zauważyć, w nocy kolory są nieco zmienione, zależnie od temperatury światła lamp.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Nie tylko OPPO Find X8 Pro był gwiazdą dzisiejszej premiery. Wraz z nim debiutował OPPO…
Być może zbyt surowo oceniłem flagowce pracujące na procesorze Snapdragon 8 Elite. Są gorące, ale…
Epic Games Store znów rozdaje nową grę za darmo. Tym razem jest mrocznie i tajemniczo.…
Do globalnej premiery zmierza POCO F7 oraz POCO F7 Ultra. Certyfikacja smartfonów Xiaomi to świetna…
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…