Spis treści
- Wyposażenie / Wydajność
- Podsumowanie / ocena
- « Poprzedni
- 4/4
- Następny »
PODSUMOWANIE / OCENA
Microsoft Lumia 540 Dual SIM to propozycja dla świadomych swoich oczekiwań użytkowników. Tych, którzy wiedzą, że telefonu potrzebują do podstawowych czynności. Bo chociaż testowany model ma pełne prawo do tego, żeby go uznać za smartfon, to nieszczególnie wydajny układ może objawić się chwilowymi spadkami kultury pracy urządzenia – zwłaszcza, kiedy zaczniemy od niego wymagać szybkiego przeskakiwania między programami.
Zainstalowany w telefonie Windows Phone to i zaleta, i wada tego modelu. System chwali się za piękny i łatwy w obsłudze interfejs, bardzo wygodną (według mnie) klawiaturę ekranową, czy wreszcie za pakiet Office i nawigację off-line. Jednakże, po prawie roku od momentu, kiedy ostatnio miałem styczność z tym systemem, niewiele zmieniło się w sklepie z aplikacjami (wystarczy przywołać oficjalnego klienta Instagrama nadal opatrzonego nazwą BETA).
Mnie osobiście 540 Dual SIM bardzo przypadł do gustu i rozbudził dawną sympatię do Windows Phone’a. Wszakże to niedrogi model posiadający ładną obudowę, duży i jasny wyświetlacz, dobry aparat i wydajny akumulator. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że w perspektywie czasu niska wydajność i ograniczona dostępność do nowszych aplikacji skłoniłaby mnie do wymiany telefonu na inny. Z tego też względu zmuszony jestem pozostawić test bez jasnego werdyktu.
Alternatywna propozycja
Wśród pozycji oferujących funkcję obsługi dwóch kart SIM w cenie Lumii 540 znajdziemy np. Kruger&Matz Flow, który w przeciwieństwie do Lumii, obsługuje sieć LTE oraz oferuje nieznacznie większą wydajność sprzętową, ale za cenę stabilności systemu, która jest mierna.
Pytania CzyletniKów
thesmallest: Czy różnica między Snapdragonem 400 a 200 jest odczuwalna podczas użytkowania (interfejs, przeglądanie www)? Jak wypada aparat w porównaniu do Lumii np. 640 czy 735? Maksymalna i minimalna jasność ekranu – pozwala na komfortowe użytkowanie?
Różnica między telefonami z Windows Phone pracującymi na tych dwóch różnych układach jest odczuwalna. Jak napisałem w teście, sam system nie ma większych problemów z płynnością działania, ale da się zauważyć, że Lumia 540 potrzebuje więcej czasu na załadowanie programów niż jej wydajniejsi kuzyni. Jasność ekranu jest wystarczająca, aby zapewnić komfort użytku w miejscach, gdzie znajduje się dużo światła.
Drzewo1986:
1. Jak wypada ekran w porownaniu do L735 i L830?
2. Jak z jakością rozmów?
3. Jak bateria trzyma przy kilku minutach rozmów, kilku SMS-ach z włączonym czujnikiem Wi-FI, danymi pakietowymi i Bluetooth, kilkunastoma minutami [używania — przyp. red.] internetu mobilnego i kilkoma zrobionymi zdjęciami?
Generalnie czy sprawdzi sie jako pierwszy smartfon dla osób w wieku 50+ i niewielkim pojeciu o nowych technologiach.
1. Lumia 735 posiada ekran AMOLED, a co za tym idzie, daje obraz o lepszej jakości: większym kontraście i bardziej dopieszczonych kolorach. Szersze są także kąty widzenia. Wyświetlacz w Lumii 830 niby jest wykonany w tej samej technologii co ten, który montowany jest w Lumii 540, ale mimo wszystko daje lepsze wrażenia podczas korzystania. Może to kwestia szklanej pokrywy, która daje złudne wrażenie 2.5D.
2. Jakość rozmów nienaganna.
3. Wykonałem przez Ciebie zaproponowany scenariusz użycia telefonu i w ciągu 25 minut spadło 5% baterii.
Generalnie smartfon z Windows Phone jest świetną propozycją dla osób w wieku 50+. Sam poleciłem mojej mamie Lumię 830 i jest bardzo zadowolona. Musiała się nauczyć tego i owego (przesiadka z Androida na WP nie jest łatwa), ale chwali sobie telefon za prostotę obsługi i bardzo elegancką szatę graficzną.
grzegorz-ty:Czy Lumia 540 dostanie aktualizację do Windowsa 10?
Dostanie. 😉
- « Poprzedni
- 4/4
- Następny »
Spis treści
- Wyposażenie / Wydajność
- Podsumowanie / ocena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.