Spis treści
- Wydajność / Funkcjonalność
- Podsumowanie / Ocena
WYPOSAŻENIE
myPhone Hammer sprawdza się doskonale podczas prowadzenia rozmów. Głośnik jest donośny, a mikrofon we współpracy z drugą jednostką wyłapującą szumy wykonuje swoją pracę jak należy. Aplikacja dialera nie jest w żadnym stopniu zmodyfikowana przez producenta, a więc oferuje przyzwoitą ilość opcji i dobrą funkcjonalność.
Urządzenie posiada dwa gniazda na karty mini SIM. Działają one w trybie stand-by, czyli kiedy korzystamy z jednej, druga jest chwilowo nieaktywna. Oba gniazda obsługują łączność 3G, za co należy się duży plus. Za wadę należy uznać brak obsługi kart Aero 2.
WiFi działa w standardzie b/g/n i pozwala utrzymać stabilne połączenie w każdym z naszych testowych scenariuszy. W telefonie nie znalazłem jakiejkolwiek opcji strumieniowania obrazu na inny wyświetlacz czy usługi Miracast. Jest natomiast Bluetooth w wersji 4.0, który umożliwia połączenie z zewnętrznymi akcesoriami do odtwarzania dźwięku lub prowadzenia rozmów.
Moduł GPS (z obsługą A-GPS) szybko łapie sygnał i nie gubi go, ale niestety jest bardzo niedokładny, co możecie zobaczyć na poniższym obrazku. Linia czerwona to trasa zapamiętana przez telefon, a zielona – prawdziwa droga jaką przebyłem. Jak widać, są zupełnie różne ścieżki. Szkoda, bo w telefonie o takim przeznaczeniu moduł GPS dobrej jakości mógłby się przydać. Zawsze możecie jednak uaktywnić A-GPS, aby poprawić osiągi smartfona.
Monofoniczny głośnik główny umieszczony jest w górnej części tylnej ściany telefonu. Jest w stanie emitować dźwięk o maksymalnej głośności wynoszącej około 90 dB. Jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, ale donośność, szczególnie przy maksymalnym ustawieniu jest godna pochwały.
Telefon nie obsługuje funkcji USB OTG, a więc drogą przewodową nie podłączymy do niego żadnego zewnętrznego akcesorium. Hammer Iron wyposażono w pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. W praktyce, dla użytkownika zostaje nieco ponad gigabajt (1,27 GB), chcąc więc zainstalować więcej aplikacji, wgrać muzykę lub ściągnąć jakąkolwiek rozbudowaną grę będziemy musieli wyposażyć urządzenie w zewnętrzną kartę pamięci. Jak wykazały nasze testy, gniazdo telefonu obsługuje nośniki o pojemności nawet 128 GB (my testowaliśmy Kingstona 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1).
WYDAJNOŚĆ / SYSTEM
Za wydajność telefonu odpowiedzialny jest układ MediaTek MT6572, który składa się z dwóch rdzeni ARM Cortex A7 o taktowaniu 1.3 GHz. Za renderowanie grafiki odpowiada GPU Mali-400. To konfiguracja znana między innymi z GOCLEVERa Quantum 4. W wypadku Hammera podwojono jednak ilość pamięci podręcznej. Mamy tutaj więc do dyspozycji „aż” 1 GB RAMu.
Wydajność telefonu, głównie ze względu na niską rozdzielczość jest wystarczająca do codziennego użytku. Podzespoły bez problemu radzą sobie z obsługą interfejsu systemowego i nawet kilku jednocześnie otwartych aplikacji. Testując gry (min. Asphalt 8 i Dead Trigger 2) odpaliłem wszystkie tytuły, jednak płynna i w komfortowa rozgrywka była możliwa tylko po zmianie detali na średnie. W innym przypadku animacje często się przycinały.
Niezbyt zaawansowany procesor, nawet pod maksymalnym obciążeniem nie wykazywał tendencji do nagrzewania się. Maksymalna temperatura, do jakiej udało nam się rozgrzać obudowę telefonu wyniosła 38 stopni Celsjusza.
Pod kątem odtwarzania multimediów myPhone Hammer Iron wypada zgodnie z oczekiwaniami. Po zainstalowaniu najnowszych kodeków telefon jest w stanie otworzyć wideo w jakości do 720p włącznie.
– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps (brak płynności);
– mkv, 1080p, h264, 40mbps (brak płynności);
– mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (brak płynności);
– mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (brak płynności).
Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean w niemal niezmienionej przez producenta wersji. Interfejs jest praktycznie taki sam, jak natywny, zmodyfikowano jedynie kilka graficznych elementów. Najbardziej widocznym jest dodanie pod ikony w menu ozdoby przypominającej blaszkę. Zmianie uległo też kilka ikonek w ustawieniach. Producent zainstalował kilka dodatkowych aplikacji, jednak wszystkie są za darmo dostępne w Sklepie Play.
Spis treści
- Wydajność / Funkcjonalność
- Podsumowanie / Ocena
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.