Wybór właściwego wyświetlacza nigdy nie był sprawą łatwą. Każdy z nas ma własne preferencję i własny gust, różnimy się w końcu także oczekiwaniami. Ktoś, kto nie przegląda stron internetowych na telefonie i nie czyta PDF-ów, raczej nie ma wielu powodów, by sięgnąć po wielkoekranowe urządzenie – klasyczny telefon w zupełności mu wystarczy.
Kiedy w roku 2003 zaczęły wychodzić jedne z pierwszych modeli smartfonów, wyposażanych w duże wyświetlacze, prędko doczekały się krytyki ze strony użytkowników. Łatwość obsługi i czytelność przegrały z praktycznym podejściem – transport takiego telefonu był bardziej uciążliwy, a niekiedy trzeba było mieć naprawdę duże kieszenie. Ze względu na niezadowolenie klientów, producenci zdecydowali się przestawić na mniejsze modele, o przekątnej 2,8″. Rozmiar okazał się być odpowiedni, ale komfort użytkowania znacznie spadł.
W dzisiejszej dobie moda na duże ekrany wraca – użytkownicy znów chcą większych wyświetlaczy, nawet jeśli ich mobilność znacznie spadnie, a obsługa jedną ręką będzie niemożliwa. Przyjrzyjmy się zatem plusom i minusom obu konstrukcji:
Plusy:
Minusy:
Jako dodatek dołączam filmik prezentujący nam owe plusy i minusy, trochę bardziej przejrzyście.
A Wy jakie wyświetlacze preferujecie? Czy może są to giganty, które cieszą nas swoją funkcjonalnością, ale zrażają ograniczoną mobilnością, czy też wolicie postawić na minimalizm?
Źródło: pocketnow
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Składane smartfony premium na miarę 2025 roku już tu są. Motorola razr 60 (ultra) zostały…
W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat Nothing Phone 3 - tym razem…
Wielki powrót vivo do Polski to już fakt! Producent zaprezentował aż cztery smartfony, a wśród…
W sieci pojawiała się pełna lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją do HyperOS…
Jest cienki i wytrzymały, ma pojemną baterię oraz istnie flagowy element, a do tego jest…
Sony Xperia 1 VII przed premierą pojawiła się na zdjęciach na żywo. Fioletowy wariant to…