>
Kategorie: Android myPhone Telefony Testy

Test | myPhone Hammer Axe 3G i Axe LTE. Pancerne smartfony za mniej, niż 1000 zł


 
 

Bateria

Axe, niezależnie od wersji posiada imponująco dużą baterię. W przypadku modelu 3G Dual SIM jest to ogniwo o pojemności 3300 mAh, a w modelu 4G aż 3700 mAh! To parametry bardzo rzadko spotykane w zwykłych telefonach.

Pod względem długości czasu pracy na jednym ładowaniu smartfony wypadają dobrze, choć nie tak rewelacyjnie, jak moglibyśmy tego oczekiwać po korzystnym stosunku przekątnej ekranu do pojemności baterii.

W codziennym, umiarkowanym użyciu, możemy liczyć na 2 dni bez ładowarki. Czas wydłużymy zmniejszając moc podświetlenia czy częstotliwość łączenia się z siecią 3G/4G. Warto wspomnieć, że trybie spoczynku energia ubywa bardzo powoli – jest to wręcz niewidocznie. Zabrakło za to trybów ekstremalnego oszczędzania baterii – dla niektórych potencjalnych użytkowników Axe może być to wada.

Wszystkie pomiary zarejestrowaliśmy przy luminacji sprowadzonej do poziomu 120 cd/m2. Ładowanie telefonów do pełna, za pomocą dołączonych do zestawu ładowarki trwa najkrócej 3 i pół godziny w przypadku wersji 3G i niecałe 5 godzin w LTE. Długo.

Aparat fotograficzny

myPhone Hammer Axe / fot.gsmManiaK.pl

Producent postanowił zróżnicować wersje także w kwestii aparatu fotograficznego. W efekcie, model LTE posiada 13-megapikselową jednostkę główną, a 3G 8-megapikselową.

Wersja 3G

  • 8 megapikseli rozdzielczości
  • obiektyw z jasnością ƒ/2.0
  • nagrywanie Full HD
  • dioda doświetlająca
  • ISO 100-1600

Wersja LTE

  • 13 megapikseli rozdzielczości
  • obiektyw z jasnością ƒ/2.0
  • nagrywanie Full HD
  • dioda doświetlająca
  • ISO 100-1600

Do wykonywania fotografii domyślnie używać będziemy standardowej, androidowej aplikacji. W wypadku obu telefonów mamy możliwość wyboru jednego z kilku trybów i regulacji szeregu podstawowych parametrów, takich jak rozmiar zdjęcia, ISO, ekspozycja, efekt kolorów, tryb scenerii, balans bieli, ostrość, barwa, nasycenie i kontrast. Program działa zadowalająco szybko i nie można mieć zastrzeżeń także co do jego stabilności.

Jakość zdjęć

Pod kątem jakości zdjęć, oba urządzenia reprezentują średnią półkę jeśli chodzi o swoje kategorie. 13-megapikselowa jednostka wersji LTE nie dorównuje najlepszym trzynastkom, ale też nie rozczarowuje. Podobnie sprawa wygląda z 8-megapikselowym modelem 3G.

W obu wypadkach dużo zależy od jakości i intensywności oświetlenia fotografowanej scenerii. Mniejsza jednostka jest zdecydowanie bardziej czuła na duże odchylenia od normy i w efekcie w słoneczny dzień zdjęcia często są prześwietlone, a wieczorem są pełne szumów i prawie nic na nich nie widać. W większej, problem ten jest mniej dotkliwy, mimo iż skala regulacji ISO jest taka sama (100-1600), a upakowanie pikseli teoretycznie mniejsze.

Wersja z LTE zdecydowanie lepiej sprawuje się także, jeśli chodzi o odwzorowanie barw. Jak sami możecie ocenić na poniższych samplach testowych, kolory są tam żywsze i bardziej nasycone.

Szczegółowość, mimo sporej różnicy w rozdzielczości nie jest tak odmienna, jak można by przypuszczać. W obu wersjach zasługuje ona na pochwałę. Telefonami nie jest trudno zrobić ostre zdjęcie, nawet nie przykładając ogromnej wagi do unieruchomienia ręki, w której trzymamy urządzenie.

myPhone Hammer Axe LTE

myPhone Hammer Axe 3G

Jakość filmów

W jednym i w drugim modelu posiadamy mniej więcej takie same możliwości w zakresie nagrywania wideo, czyli Full HD z prędkością do 30 kl./s. W praktyce, są pewne różnice w jakości filmów rejestrowanych wersją 3G i LTE. Ta ostatnia lepiej radzi sobie z łagodzeniem drgań, a także z wspomnianym przy okazji zdjęć odwzorowaniem barw i reagowaniem na zmiany oświetlenia. W obu wypadkach możemy używać autofokusa już podczas nagrywania.

Selfie

Do robienia zdjęć autoportretowych, w obu telefonach służy ta sama jednostka. 2-megapikselowy układ jest w stanie wykonać niezłej jakości zdjęcie. Aby osiągnąć taki efekt musimy się jednak postarać się o dobre warunki oświetleniowe, bo w innym wypadku widoczne będą szumy lub prześwietlenia. Gorzej z nagrywaniem filmów – tu musi wystarczyć zaledwie rozdzielczość VGA i 19 klatek na sekundę. Do okazyjnych wideorozmów wystarczy, do kręcenia materiału na wideobloga wideo absolutnie nie.

Antoni Zaborski

Najnowsze artykuły

  • Promocje

Amazon rozdaje prawdziwą petardę. To ostatnie kilka dni na odebranie RPG

Amazon uwielbia zaskakiwać graczy – swego czasu w ramach usługi Prime Gaming udostępnione zostało ​Sands…

3 kwietnia 2025
  • Promocje

Najfajniejszy tablet Xiaomi staniał w Polsce tak mocno, że obecnie nic lepszego nie kupisz

POCO Pad to dość rzadki widok w polskiej promocji. Teraz jego cena spadła do poziomu,…

3 kwietnia 2025
  • Bankowość
  • Newsy

Klienci ING zapiszcie sobie tę datę – oznacza nieprzyjemności. Lepiej się przygotujcie

Klienci ING powinni niezwłocznie zapoznać się z komunikatem wystosowanym przez popularną instytucję. Padła konkretna data,…

3 kwietnia 2025
  • Google
  • Newsy
  • Telefony

Google po pół roku popsuje Ci ładowanie w Pixelu 9a, bo w 2025 roku potrafią spartolić po prostu wszystko

Google przeszło samych siebie, prezentując funkcję ochrony baterii dla stereotypowego Amerykanina. Sęk w tym, że…

3 kwietnia 2025
  • Newsy
  • Telefony

Dajemy się nabić w butelkę. Oni mają telefony ze 120 Hz ekranami AMOLED FullHD i 5G za 470 złotych

Tanie telefony z 5G i ekranami AMOLED coraz mocniej rozpychają się na rynku, ale do…

3 kwietnia 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Telefony

Wygląda jak iPhone, jest cienki jak brzytwa (7.29mm), ma sporą baterię i nie zdziwię się, jak zaraz wygra jakąś nagrodę

Honor 400 Lite to iPhone 16 Plus z Androidem. Tak najprościej można opisać nową premierę,…

2 kwietnia 2025