Firma TDK jako pierwsza w branży doprowadziła do masowej realizacji organicznych elektroluminescencyjnych (Organic EL) wyświetlaczy z pasywną matrycą, których znakiem rozpoznawczym jest przezroczystość (a właściwie półprzezroczystość). Tym samym według niektórych dziennikarzy i ekspertów z branży, rozpoczynamy nowy rozdział w temacie wyświetlania obrazu.
Omawiane ekrany o przekątnej 2,4-cala (rozmiar 36,0×47,9 mm) i rozdzielczości QWGA (240×320 pikseli) odznaczają się jasnością na poziomie 150 cd/m2 i 40-procentową przezroczystością. Wyświetlacz skonstruowano w taki sposób, że nie jest możliwe oglądanie obrazu z drugiej strony urządzenia. Ma to zapewnić użytkownikom poufność informacji, które przechowują na swych urządzeniach mobilnych.
Według zapewnień producentów, półprzezroczyste ekrany znajdą zastosowanie w przeróżnych gadżetach mobilnych – np. w telefonach komórkowych, smartfonach, czy odtwarzaczach multimedialnych. Warto wspomnieć, iż nad ekranami tego typu pracują także inne firmy. Rok temu korporacja Samsung zaprezentowała panele AMOLED o przekątnej 19 cali i przeźroczystości na poziomie 30%. Waszym zdaniem technologia ta zyska na popularności i będzie nadal rozwijana, czy przepadnie z kretesem w ciągu najbliższych kilku miesięcy?
Źródło: compulenta
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Samsung Galaxy S25 Edge pozuje na wideo obok składanego Samsunga Galaxy Z Fold 6 i…
Kapitalna gra detektywistyczna od Rockstara została objęta potężnym 77% rabatem. Nie dość, że przy jej…
Klienci PKO BP zostali perfidnie wzięci na celownik. Niebezpieczeństwo nigdy do końca nie minie, można…
Nareszcie ogłoszono datę premiery serii Infinix NOTE 50. Następcy świetnych i tanich Infinix NOTE 40…
Specyfikacja Samsunga Galaxy A56, A36 i A26 5G została potwierdzona przed premierą. Znamy też konkretną…
Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…