Telefon pod tylną klapką skrywa duże ogniwo litowo-polimerowe o pojemności 3500 mAh. Niestety, mimo możliwości prostego zdjęcia tylnej części obudowy, nie mamy dostępu bezpośrednio do baterii. W związku z tym jej łatwa wymiana na własną rękę nie jest możliwa.
Wydajność energetyczna na szczęście nie daje powodów do narzekań. W naszych testach można mieć jedynie zarzuty wobec wyników testu rozmów, który jak na parametry telefonu wypadł miernie. Wszystkie pomiary zarejestrowaliśmy przy luminacji sprowadzonej do poziomu 120 cd/m2. Ładowanie telefonu do pełna, za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki trwa nieco ponad 3 godziny.
W normalnym użyciu, telefon wytrzymuje do 2 dni bez ładowania i nie jest to okupione mocno zredukowaną jasnością ekranu czy dezaktywacją sieci 4G. Po wprowadzeniu oszczędniejszych ustawień i powstrzymaniu się od niepotrzebnych aktywności czas ten można wydłużyć nawet do 3 lub 4 dni. Z drugiej strony, przechodząc kilka misji w Modern Combat 5 z włączonym LTE i muzyką w tle, można bez problemu rozładować smartfon w ciągu 4 lub 5 godzin. W ustawieniach znajdziemy co prawda tryb ekstremalnego oszczędzania energii, jednak on praktycznie bezużyteczny ze względu na wyskakujący co chwilę błąd.
Flagowy phablet Allview został wyposażony w aparat o imponujących parametrach, jak na obecne, smartfonowe standardy. Jak podaje producent, mamy tutaj do czynienia z matrycą marki OmniVision, a dokładniej modelem OV23850. Warto zwrócić także uwagę na obecność fizycznego spustu migawki, co nie jest częstym zjawiskiem wśród urządzeń mobilnych.
Najważniejsze elementy specyfikacji aparatu
Do fotografowania służy aplikacja zmodyfikowana względem tej, którą znamy z czystego Androida. Zmieniono nie tylko oprawę graficzną, ale także funkcjonalność. Program jest bardzo podobny do tego, z Allview X2 Soul Pro. Oferuje szereg ciekawych funkcji z opcją manualnego dostosowywania parametrów. Oto tryby, spośród których możemy wybierać:
Praktycznie niezależnie od sytuacji da się telefonem wykonać ładną i ostrą fotografię. W warunkach studyjnych lub nie odbiegających znacznie od normy jeśli chodzi o oświetlenie fotografowanej scenerii, nie ma żadnych problemów z ostrością, ani tonacją. Kolory domyślnie są nieco podkręcone względem rzeczywistych, jednak w granicach rozsądku.
Kiedy światła zastanego jest mniej, pojawiają się szumy, jednak widoczne są głównie przy oglądaniu zdjęcia w pełnym rozmiarze. Na ekranie telefonu są niemal niewidoczne. Nieco gorzej aparat radzi sobie z nadmiarem światła albo mocno kontrastową scenerią. Wówczas, w trybie automatycznym zdjęcia często wychodzą prześwietlone i mało wyraźne. Tutaj przydaje się możliwość ręcznego ustawienia ekspozycji czy zredukowania ISO.
W trybach możemy znaleźć funkcję o nazwie Ultra piksele. Dzięki technologii wielokrotnej ekspozycji pozwala ona na rejestrowanie zdjęć o rozdzielczości aż 120 Mpix. W praktyce, nie są one jednak wiele ostrzejsze od „zwykłych” 24-megapikselowych. Co więcej, jeśli chcemy aby fotografia była szczegółowa, ze względu na długi czas naświetlania musimy użyć statywu albo innego fizycznego stabilizatora.
Zdjęcie zrobione w trybie Ultra piksele (120 Mpix)
Przykładowe sample
Filmowanie za pomocą X2 Xtreme to czysta przyjemność. W ustawieniach mamy możliwość wyboru kilku rozdzielczości, z czego najwyższa to 3840×2176, zwana też potocznie 4K. Niżej znajdziemy 1080p, czyli Full HD. W obu wypadkach płynność będzie wynosiła 30 kl./s, ale istnieje również opcja zredukowania rozdzielczości do 720p, aby uzyskać płynność 60 kl./s.
Jakość samego materiału jest dobra. Obraz jest szczegółowy i wystarczająco płynny. Podczas nagrywania możemy łatwo i szybko zmieniać punkt ostrości i zoomować. Jak widać na filmie testowym, nawet w warunkach nocnych, przy znikomym oświetleniu filmowana sceneria jest dobrze widoczna, a obiekty ruchome poruszają się w miarę płynnie.
Do robienia zdjęć autoportretowych służy układ o oznaczeniu OV8865. 8-megapikselowa matryca jest w stanie zarejestrować świetnej jakości zdjęcie. Jeśli myśleliście o wykorzystaniu przedniego aparatu bardziej ambitnie, na przykład w celu prowadzenia wideokonferencji – również nie będziecie rozczarowani. Wideo w jakości 720p i 30 kl./s powinno spokojnie wystarczyć do takiego zastosowania.
HONOR 300 na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. To będzie wyjątkowo cienka brzytwa, która nie przekroczy…
Oto oficjalny wygląd nowego Xiaomi, którego będziemy często polecać. Nazywa się Redmi K80, choć do…
Apple iPhone SE 4 będzie miał premierę w Polsce jeszcze wcześniej, niż oczekiwałem. Smartfon zadebiutuje…
Zadebiutował OPPO Find X8 Pro: superflagowiec stworzony z myślą o Europie, a co za tym…
Podkręcony Snapdragon 8 Gen 3 w połączeniu z 7000 mAh to marzenie niejednego ManiaKa. Sam…
Z zakupem telefon do zdjęć czekasz do premiery Huawei Mate 70? Możesz mieć rację, bo…