Jakiś czas temu, na łamach naszego serwisu pojawiła się mała seria poradników z cyklu „co i jak” zrobić, aby bateria w telefonie „żyła” dłużej. Prezentowaliśmy zarówno techniczne porady, jak i triki przeznaczone dla posiadaczy (zrootowanych) systemów Android. Tym razem będzie nieco inaczej – postaram się Wam podać kilka sposobów jak, chociaż minimalnie, wydłużyć żywotność zasilania telefonu. Być może dla niektórych maniaKów moje rady będą czymś oczywistym, ale myślę że znajdzie się grono osób, które znajdą tutaj coś nowego.
Pojemność baterii zaczęła schodzić na drugi plan. Telefony wyposażone w baterię 1000 mAh albo 1800 mAh potrafią w praktyce wytrzymać tak samo długo. A dlaczego? Wszystko z powodu coraz to nowszych technologii dostępnych w obecnych na rynku urządzeniach. Kupujemy telefon z baterią o pojemności 1800 mAh i okazuje się, że wytrzymuje on tak samo długo, co nasza poprzednia słuchawka, której pojemność wynosiła zaledwie 1300 mAh. Spróbujmy to zmienić!
Powszechnie znane wszystkim aplikacje w stylu „Task Killer” wyłączają aplikacje działające w tle. Do tej pory wszyscy zgodnie uważali, że dzięki nim możemy znacząco wydłużyć czas pracy telefonu. Nic bardziej mylnego, bowiem sama aplikacja „Task Killer” może okazać się bardziej bateriożerna, niż te wszystkie, które działają w tle. Zresztą większość z nich możemy wyłączyć ręcznie, bez większego kłopotu.
Obecnie pojawia się coraz więcej „hot spotów” w każdym możliwym miejscu. Przechodząc przez galerię handlowe i mając aktywny moduł Wi-Fi natrafiłem na kilkanaście (zaszyfrowanych lub nie) możliwości skorzystania z sieci. Warto jednak pamiętać, iż aktywne połączenie bezprzewodowe mocno czerpie z zasobów baterii. Musimy więc pamiętać, aby wyłączać moduł, gdy go nie używamy. Użytkownicy Androida mogą ustawić na wyświetlaczu prosty widget pozwalający jednym „tapnięciem” wyłączyć i włączyć Wi-Fi.
GPS jest niezwykle energochłonny. Nie zawsze jednak musimy z niego korzystać. Podobnie sprawa ma się w przypadku Bluetootha – nie musi być cały czas aktywny, gdyż na ogół nie korzystamy z niego cały czas. Tak jak w przypadku Wi-Fi zarówno GPS jak i Bluetooth możemy wyłączyć za pomocą prostego widgetu za pomocą „tapnięcia”.
Jeśli nie zależy nam wyjątkowo na animacjach, spektakularnych przejściach czy wyjątkowo wysokiej jasności wyświetlacza telefonu możemy to wszystko po prostu wyłączyć. Najlepiej poprzez uaktywnienie „trybu oszczędzania energii”, który powinien zrobić wszystko za nas. Jeśli nie, to możemy zawsze sięgnąć do ustawień ręcznych. Warto wyłączyć wibrację telefonu, dźwięki klawiszy przy wybieraniu numerów, tryb sprzężony (dzięki któremu telefon lekko wibruje gdy dotkniemy wyświetlacza), zmniejszyć jasność samego wyświetlacza oraz ograniczyć czas automatycznego wygaszenia się telefonu do minimum. Chętni mogą również wyłączyć opcje synchronizacji wszystkich aplikacji, jest też do odznaczenia funkcja „dane w tle” w panelu synchronizacji, dzięki której dane synchronizują się bez naszego udziału.
Podsumowując – po wprowadzeniu tych wszystkich zmian nasza słuchawka stanie się nieco mniej funkcjonalna, ale też rzadziej zmuszeni będziemy ją ładować. Co jest ważniejsze? Wybór należy do Was.
Źródło: softpedia
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Smartwatche Huawei otrzymują właśnie aktualizację, która daje użytkownikom możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych we współpracy…
Motorola potężnie zyskuje na popularności w USA. Producent zajmuje już zasłużone 3 miejsce. Czyżby Amerykanom…
Spróbujesz zgadnąć w ciemno, co tak naprawdę zmieni się w specyfikacji Samsunga Galaxy S25? To…
Który smartfon wśród tych ze składanym ekranem będzie mieć największą baterię? vivo X Fold 4…
Składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip6 może być Twój całkiem za darmo. O ten model…
Producent niemal oficjalnie dał nam do zrozumienia, że realme GT 7 Neo otrzyma ogromną baterię…