>
Kategorie: Android Elephone Testy

Elephone M1 – test smartfona, który chce wyglądać jak iPhone 6 i Galaxy S6


 
 

Bateria

Wewnątrz aluminiowej obudowy drzemie litowo-polimerowe ogniwo pojemności 2780 mAh. Jak już wspomniałem, użytkownik nie ma do niego dostępu. Wielkość baterii wydaje się być nieduża w stosunku do przekątnej, ale też warto pamiętać, że mamy tutaj mniejszą niż np. w przypadku P8000 rozdzielczość, a także cztery rdzenie mniej „pod maską”.

Żywotność baterii w praktyce nie jest jednak rewelacyjna. W naszych testach telefon wypadł przeciętnie, a moje doświadczenia płynące z normalnego użytkowania smartfona również nie są najlepsze. Oprócz faktu, że dwa dni z daleka od gniazdka są bardzo ciężkie do osiągnięcia, to poziom naładowania baterii bardzo nieregularnie spada. Często telefon pokazuje, że mamy jeszcze 10% energii, po czym po 3 minutach słuchania muzyki już się wyłącza.

Poniżej znajdziecie wyniki naszych testów przy jasności sprowadzonej do 120 cd/m2. Rezultaty zestawiliśmy z Meizu M2 Note.

Aparat fotograficzny

Telefon wyposażono w 13-megapikselowy sensor marki OmniVision. Nie udało mi się niestety znaleźć pewnej informacji na temat modelu, ale wiadomo, że ma on przysłonę f/2.2, a długość ogniskowej obiektywu wynosi 4 mm.

Elephone M1 / fot.gsmManiaK.pl

Domyślnie, zdjęcia wykonujemy za pomocą aplikacji Aparat, która praktycznie nie różni się od natywnej. Oferuje ona możliwość regulacji wszystkich podstawowych parametrów, a także kilka filtrów i trybów scenerii (Auto, Noc, Zachód słońca, Impreza, Portret, Krajobraz, Portret nocny, Teatr, Plaża, Śnieg, Nieporuszone zdjęcie, Sztuczne ognie, Sport, Światło świecy). Program jest niemal identyczny, jak w przypadku modelu P8000, jednak z tą różnicą, że zdecydowanie szybciej działa. Mowa tutaj zarówno o czasie uruchamiania aplikacji, jak i wykonywania fotografii.

Jakość zdjęć

Aparat robi przeciętne zdjęcia, które najlepiej prezentują się na wyświetlaczu telefonu. Oglądając je na większym ekranie widoczna staje się od razu słabsza kolorystyka. Przede wszystkim wychodzi na jaw wąski zakres tonalny, który sprawia, że fotografie nie sprawiają wrażenia barwnych i przyjemnie nasyconych. Zawodzi także szczegółowość – po 13 megapikselach można by oczekiwać więcej, tymczasem po zbliżeniu wyraźnie widać, że kontury są niewyraźne, a podobne kolorystycznie obiekty zlewają się ze sobą.

Przy gorszym oświetleniu, jak można się domyślić, wcale nie jest lepiej. Warto pochwalić natomiast jednostkę za inteligentne dobieranie wartości ISO w trybie automatycznym. Praktycznie nie potrzebna jest tutaj ingerencja użytkownika, niezależnie od warunków możemy śmiało zaufać oprogramowaniu telefonu.

<

Jakość filmów

Najwyższa możliwa rozdzielczość wideo to 1080p przy 30 klatkach na sekundę, przy czym problemy pozostają dokładnie te same. Szczegółowość nie zachwyca, podobnie jak kolorystyka. Na szczęście, przy odrobinie wysiłku i dobrym oświetleniu możliwe jest nagranie płynnych i nieźle się prezentujących nagrań. Niedogodnością jest natomiast przenoszenie drgań ręki na wideo, co dobrze widać na samplach testowych. Warto zauważyć, że gdy nagrywamy filmy w gorszych warunkach oświetleniowych, dużo tracą one na płynności.

Selfie

Do robienia zdjęć autoportretowych służy 2-megapikselowy układ nieznanej produkcji. Aparat nie nadaje się nawet do robienia autoportretów na Instagrama czy Snapchata. Fotografie są nieostre, pełne szumów, wyglądają jakby były robione tanią kamerką internetową sprzed kilku lat. Szkoda, bo przedni aparat również został wyposażony w diodę LED a w takiej sytuacji jest to gadżet zupełnie bezużyteczny.

Jeszcze gorsza jest jakość filmów. Po uruchomieniu nagrywania obraz staje się niemal zamazany i to przy ustawieniu jakości wideo na „Wysoką”. Niestety, ta kamerka nie nadaje się nawet do wideorozmów i należy traktować ją jako rozwiązanie awaryjne.

 
 

Antoni Zaborski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Oppo
  • Telefony

Cienki jak brzytwa, mocny jak tur. Taki będzie Mini flagowiec, którego kupisz w Polsce

Oppo Find X8 Mini będzie bardzo smukłym smartfonem, który do tego nie zrezygnuje z wielkiej…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony
  • Ulefone

1″ aparat, 16 GB RAM, 1 TB, 120 Hz ekran i 120W ładowanie we flagowcu z 2 ekranami i baterią 10600 mAh. Po co Ci droższy smartfon?

Ulefone Armor 28 Ultra rozbił bank. Smartfon ma 16 GB RAM, MediaTeka Dimensity 9300+, 1…

22 lutego 2025
  • Newsy
  • Telefony

Samsung jest 100 lat za Chińczykami. Liczby pokazują dominację Huawei, vivo i Honora

Choć może się to wydawać niesłychane, Huawei dominuje na rynku smartfonów. Składane telefony w Chinach…

22 lutego 2025
  • Promocje

Najbardziej opłacalny Samsung w Polsce staniał tak bardzo, że niedługo zaczną dodawać go do płatków

Samsung Galaxy M35 5G ma nową cenę w Polsce. Teraz najbardziej opłacalnego Samsunga kupisz u…

22 lutego 2025
  • Apple
  • Newsy
  • Telefony

iPhone 17 Air znów zawodzi. Nie będzie taki, jakbyśmy chcieli

Świeżutki iPhone 17 Air jednak nie będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Jego rozmiary mogą niestety…

22 lutego 2025
  • Motorola
  • Newsy
  • Telefony

Nowa Motorola już na horyzoncie. Producent spieszy się z premierą

Motorola Razr 60 przed premierą zdradza pierwsze detale specyfikacji technicznej. Tańsza składana Motorola przynosi dobre…

22 lutego 2025