Spis treści
Wyposażenie
Jakość rozmów głosowych
Infinity II jest dobrym narzędziem do rozmów. Przy użyciu telefonu możemy komfortowo rozmawiać w każdych warunkach. Głośnik jest wystarczająco donośny i klarowny, a pojedynczy mikrofon wystarczająco czuły. Dialer to natywna, androidowa aplikacja, z dobrze wszystkim znanym, funkcjonalnym interfejsem.
Głośnik główny
Głośnik główny znajduje się w dolnej części tylnej ściany urządzenia. Emituje on przeciętnej jakości dźwięk, o dosyć niskiej maksymalnej głośności (83 dB). Niezależnie od ustawienia, nie są słyszalne są żadne zakłócenia, ale dźwięk standardowo dla takiego typu jednostek jest całkowicie pozbawiony niskich tonów.
Funkcja Dual-SIM
Urządzenie zostało wyposażone w dwa gniazda na karty micro SIM. Działają one w trybie standby, czyli nie mogą pracować równocześnie. Oba obsługują łączność LTE i Aero2.
Łączność i GPS
Dwuzakresowy moduł sieci bezprzewodowej pracuje w standardzie b/g/n. Nawet w najbardziej wymagającym z naszych testów (telefon znajdował się piętro niżej niż router) telefon łączył się z siecią. Incydentalnie zdarzało się, że to połączenie zostało zerwane, jednak po chwili urządzenie samo odnajdowało je z powrotem.
Moduł GPS(z obsługą A-GPS) łączy się z satelitami zwykle w kilkanaście sekund, ale zdarza mu się „pomyśleć” czasami nawet kilka minut. Precyzja namierzania nie jest idealna, ale do nawigacji samochodowej powinna w zupełności wystarczyć.
Pamięć wbudowana i OTG
Telefon nie obsługuje funkcji USB OTG, a więc nie podłączymy do niego żadnych akcesoriów zewnętrznych. Co więcej, nie przewidziano także obsługi technologii strumieniowania obrazu Miracast.
Pamięć wewnętrzna telefonu ma pojemność 16 GB, do użytku pozostaje jednak niecałe 12 GB. W razie gdyby tego było za mało, możemy rozszerzyć tą wartość o kartę pamięci microSD o pojemności do 128 GB (my testowaliśmy Kingstona 128 GB microSDXC Ultra Class10 UHS-1) za pomocą gniazda pod tylną klapką. Na kartę można przenosić dane aplikacji.
Wydajność i system
Wydajność urządzenia powierzono popularnemu układowi MediaTek MT6735M, który bazuje na czterech, 64-bitowych rdzeniach ARM Cortex A53 o taktowaniu 1.0 GHz. Za renderowanie grafiki jest tutaj odpowiedzialne GPU Mali-T720. Pamięć operacyjna ma pojemność 2 GB.
Jak pokazują benchmarki, zastosowany układ jest słabszy niż u poprzednika. Więcej jest za to pamięci RAM. W praktyce jednak z wydajnością jest dużo lepiej niż można przypuszczać. System działa płynnie, podobnie jak systemowe, a także zewnętrzne aplikacje.
AnTuTu
GFXBench
PC Mark Android
3DMark: Unlimited
Sprawdziliśmy również gry. Asphalt 8 i Dead Trigger 2 uruchomiły się i działały bez problemu. W przypadku pierwszego z tytułów warunkiem komfortowej rozgrywki było jednak ustawienie detali graficznych na średnie lub najlepiej niskie.
Tradycyjnie zainstalowaliśmy na telefonie również program MX Player z pakietem najnowszych kodeków. Większość naszych plików testowych uruchomiła się, a problemy z płynnością pojawiły się dopiero przy rozdzielczości 4K.
– mkv, 480p, xvid, 1mbps, he aac, napisy;
– mkv, 720p, h264, 600kbps, aac / mp3 dual audio;
– mp4, 720p, h264, 3mbps, aac;
– mkv, 720p, h264, 3mbps , vorbis, napisy;
– mp4, 720p, h264, 6mbps, ac3;
– mkv, 1080p, h264, 10mbps;
– mkv, 1080p, h264, 40mbps;
– mp4, 4K (3840×2160), h264, 34mbps (brak płynności);
– mp4, 4K (4096×1716), h264, aac, 35mbps (brak płynności).
Pomimo zastosowania słabego SoC, przy dużym obciążeniu obudowa potrafi się rozgrzać do 39 stopni. Na szczęście ma to miejsce tylko w obszarze sąsiadującym z obiektywem aparatu. Pozostała część obudowy pozostaje chłodna
Telefon domyślnie pracuje pod kontrolą czystego Androida 5.1 Lollipop. Producent ograniczył swoją ingerencję w system do dodania kilku darmowych aplikacji i rozszerzenia obsługi gestów.
Interfejs działa płynnie i stabilnie. Podczas dwóch tygodni testów telefon odmówił posłuszeństwa jedynie raz. Miało to miejsce przy przeglądaniu Internetu i słuchaniu muzyki przy użyciu aplikacji Open FM, kiedy oba programy nagle zamknęły się.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.