>
Kategorie: Android Elephone Telefony Testy

Elephone M2 – test niedrogiego telefonu podobnego do Huawei P8

Elephone M2 jest następcą modelu M1, który niedawno gościł w naszej redaKcji. Był to telefon tani i dobrze wyposażony,ale daleki od ideału, bo słabo wykonany i wyposażony w mierny aparat. Czy „dwójka” wypadnie na tym polu lepiej? Zapraszam do lektury testu Elephone M2.

Specyfikacja Elephone M2

Dane podstawowe
Wymiary 155 x 77 x 7.4 mm
Waga 165 g
Obudowa jednobryłowa (bez opcji demontażu tylnej klapki)
Standard sim Micro-sim + Micro-sim, Dual SIM
Data premiery 2015
Ekran
Typ IPS 5.5'', rozdzielczość 1920x1080, 401 ppi
Kluczowe podzespoły
SoC Mediatek MT6753
Procesor 1.3 GHz, 8 rdzeni (ARM Cortex-A53)
GPU Mali-T720
RAM 3 GB
Bateria 2600 mAh
Obsługa kart pamięci microSD, do 128GB
Porty USB (microUSB)
Pamięć użytkowa 32 GB
System operacyjny
Wersja Android 5.1.0 Lollipop
Łączność
Transmisja danych LTE 150 Mb/s
WIFI TAK, Miracast
GPS A-GPS
Bluetooth 4.0
NFC Brak
Aparat fotograficzny
Główny 13 MP, wideo FullHD (1920x1080), 25 kl/s, lampa błyskowa
Dodatkowy 8 MP, wideo HD Ready (1280x720), 19 kl/s

Obudowa i jakość wykonania

M2 pod względem stylistyki konsekwentnie idzie śladami M1. Obudowa została wykonana głównie z aluminium, plastikowe są jedynie błyszczące listwy na tylnej ścianie i cieniutkie paski na krawędziach. Moim zdaniem telefon wygląda bardzo dobrze – ma swój styl i choć jest on widocznie inspirowany modelem Huawei P8, to nie na tyle, aby można było producentowi zarzucać plagiat. Obudowa jest dopracowana – nawet lepiej, niż u poprzednika, dzięki czemu premium-look jest w tym wypadku znacznie bardziej wiarygodny.

Elephone M2 / fot.gsmManiaK.pl

Choć przekątna ekranu pozostała taka sama, druga generacja jest nieco większa i grubsza. Niestety, wpływa to na pogorszenie się komfortu użytkowania. Oczywiście na tle konkurencji urządzenie nie wypada pod tym względem źle. Warto przy tej okazji dodać, że słuchawka jest naprawdę przyjemnie wyważona, przez co wydaje się być lżejsza niż pokazuje waga.

Jakość wykonania to kolejny krok naprzód. Konstrukcja jest niemal idealnie sztywna – nie trzeszczy i nie skrzypi nawet przy nacisku. Przyciski fizyczne po bokach (i jeden główny znajdujący się pod ekranem) mają bardzo przyjemny skok i są dobrze osadzone na swoich miejscach. Materiały są dobrej jakości, chociaż mam pewne obawy przed odpornością tylnej ściany na zarysowania i uszkodzenia – to cena, jaka trzeba zapłacić za aluminiową obudowę.

Elephone M2 / fot.gsmManiaK.pl

Ekran pokrywa szkło Gorilla Glass 3, które jest minimalnie zaokrąglone na krawędziach. Szkiełko cechuje się satysfakcjonującą odpornością na zarysowania, ale za to dużą podatnością na tłuste ślady. Niestety, jest też zdecydowanie za miękkie, co objawia się występowaniem dobrze widocznego „efektu jacuzzi”, nawet przy niezbyt mocnym uciskaniu na ekran.

Urządzenie wyposażono w dwa przewodowe wejścia – micro USB i audio 3,5 mm. Pierwsze znajdziemy dokładnie na środku dolnej krawędzi, a drugie po lewej stronie górnej.

Ekran

5,5-calowy panel IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli jest jednym z największych atutów urządzenia. Obraz jest bardzo przyjemny dla oka, barwy są nasycone i mają naturalny odcień (lekko tylko ochłodzony).

Elephone M2 / fot.gsmManiaK.pl

Zagęszczenie pikseli wynosi 401 punktów na cal, co jest wartością więcej niż wystarczającą do zapewnienia idealnej ostrości obrazu. Kąty widzenia są bardzo szerokie – nawet przy bardzo mocnych odchyleniach kolory nie ulegają zniekształceniu.

Skala regulacji jasności jest niemal wzorcowa. Minimalna wartość, do jakiej możemy zredukować moc podświetlenia to 11 cd/m2, a maksymalnie można podnieść ją do 516 cd/m2. Takie parametry gwarantują możliwość komfortowego korzystania ze smartfona w każdym świetle.

Elephone M2 / fot.gsmManiaK.pl

Panel dotykowy obsługuje 5 punktów jednocześnie. Do jego działania również nie można mieć żadnych zastrzeżeń – digitizer reaguje prawidłowo nawet na najlżejsze muśnięcia.

Antoni Zaborski

Najnowsze artykuły

  • Infinix
  • Newsy
  • Telefony

Te taniutkie smartfony zawstydzają Galaxy S25 Ultra, a kosztują kilka razy mniej. Nowe modele z indukcją wkrótce w Polsce

Infinix NOTE 50 oraz Infinix NOTE 50 Pro oficjalnie. Zwłaszcza wariant Pro jest ciekawie wyposażony.…

4 marca 2025
  • Artykuł sponsorowany
  • Promocje
  • promowane-reklama

To już ostatnie godziny tej promocji. Można zgarnąć ekstra kasę za zakupy

W Media Expert mają świetny zestaw dobrych promocji. W ramach akcji Mega Okazje przeceniono dziesiątki…

4 marca 2025
  • Promocje

Najlepsze tanie głośniki w promocji. Za 300 złotych nie znajdziesz nic lepszego

Jakie kupić dobre głośniki do komputera lub laptopa? Edifier R1600TIII to tani model, z którego…

4 marca 2025
  • Honor
  • Newsy
  • Wearables

HONOR Watch 5 Ultra oficjalnie. To elegancki smartwatch z tytanową kopertą i szafirowym szkłem w dobrej cenie

HONOR Watch 5 Ultra oficjalnie zaprezentowany podczas MWC 2025. Nowy smartwatch producenta czaruje wyglądem i…

4 marca 2025
  • Artykuł sponsorowany
  • Huawei
  • Promocje
  • Wearables
  • Wiadomość dnia

W poszukiwaniu ideału Twoich słuchawek. Bajeczne możliwości i świetne ceny = Huawei

Chcesz kupić nowe słuchawki bezprzewodowe? Wybór na rynku jest ogromny, a rodzajów słuchawek wiele: dokanałowe,…

4 marca 2025
  • Motorola
  • Newsy

Motorola zachwyciła na MWC 2025. Tak wygląda przyszłość całej naszej elektroniki

Motorola przedstawiła na MWC 2025 nowości dla ekosystemu Smart Connect. Te upłynnią pracę systemu, dzięki…

4 marca 2025