Bateria
Pod nierozbieralną obudową telefonu znajduje się litowo-polimerowa bateria o pojemności 2350 mAh (a przynajmniej tak charakteryzuje ją producent). Jak na podzespoły urządzenia wydaje się być to wartość adekwatna. A jak jest w rzeczywistości?
Rezultaty są zgodne z oczekiwaniami. Urządzenie osiąga mniej więcej takie same rezultaty, jak Asus Zenfone 2 Laser i Meizu M2 – czyli zawodnicy tej samej kategorii. W umiarkowanie obciążającym użytkowaniu telefon wytrzyma bez ładowarki około półtorej dnia, w porywach do dwóch dni.
Aparat fotograficzny
Aparat opiera się na sensorze CMOS Samsunga (S5K3L2) – tym samym, który wykorzystano w Galaxy S4, a później w Elephone P8000 i kilku innych średniakach z Chin. Jednostka ma 13-megapikselową matrycę, przysłonę f/2.2 i ogniskową o długości 4 mm.
Aplikacja aparatu została tylko w nieznacznym stopniu zmodyfikowana względem natywnej, a szkoda, bo ta obecna min. w Allview V2 Viper X była świetnym rozwiązaniem. W V2 Soul Style ani pod względem funkcjonalności, ani wachlarza funkcji nie oferuje ona nic specjalnego. Mamy tutaj możliwość regulacji paru podstawowych parametrów, takich jak rozdzielczość, wartość ekspozycji czy ISO i kilka trybów. Do szybkości działania też nie miałem zastrzeżeń, nie zmienia to jednak faktu, że wolałbym aby Allview wróciło do poprzedniej wersji programu.
Jakość zdjęć
Jakość zdjęć jest dobra, jeśli mówimy o ujęciach rejestrowanych w sprzyjających warunkach. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do rozdzielczości, a także kolorystyki. Wartość ekspozycji jest dobierana przez automat prawidłowo, podobnie jak ISO. Widać, że oprogramowanie lepiej radzi sobie z przetwarzaniem obrazu, niż w Elephone P8000 – poziom jest mniej więcej podobny do modelu V2 Viper X. Niestety, podobnie jak w wyżej wymienionym, aparat dużo gorzej odnajduje się w słabiej oświetlonej scenerii.
Kiedy światła zastanego jest za mało, ujawniają się liczne szumy i o wiele trudniej jest zrobić szczegółowe zdjęcie. Na szczęście telefon mądrze i ostrożnie dobiera wartości ISO. Za dużą zaletę należy uznać też bardzo sprawnie działający autofocus.
Jakość filmów
Filmy możemy nagrywać w jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Wideo jest dobrej jakości, choć podobnie jak fotografie, znacznie lepiej wypada w dobrze oświetlonej scenerii. Płynność jest w większości przypadków akceptowalna, podobnie jak szczegółowość. Osobiście polecam zredukowanie jakości do 720p. Wówczas, płynność jest bardzo dobra, a detali jest niemal niewidocznie mniej.
Selfie
Aparat do selfie to 5-megapikselowa jednostka. Robi zdjęcia o zadowalających parametrach, jednak tylko jeśli oglądamy je na ekranie smartfona. Po przybliżeniu widać słabą szczegółowość i ziarnistość fotografii. Wideo nagrywane w jakości VGA (480p) wystarczy do awaryjnych wideorozmów.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.