Pod nierozbieralną obudową telefonu znajduje się litowo-polimerowa bateria o pojemności 2350 mAh (a przynajmniej tak charakteryzuje ją producent). Jak na podzespoły urządzenia wydaje się być to wartość adekwatna. A jak jest w rzeczywistości?
Rezultaty są zgodne z oczekiwaniami. Urządzenie osiąga mniej więcej takie same rezultaty, jak Asus Zenfone 2 Laser i Meizu M2 – czyli zawodnicy tej samej kategorii. W umiarkowanie obciążającym użytkowaniu telefon wytrzyma bez ładowarki około półtorej dnia, w porywach do dwóch dni.
Aparat opiera się na sensorze CMOS Samsunga (S5K3L2) – tym samym, który wykorzystano w Galaxy S4, a później w Elephone P8000 i kilku innych średniakach z Chin. Jednostka ma 13-megapikselową matrycę, przysłonę f/2.2 i ogniskową o długości 4 mm.
Aplikacja aparatu została tylko w nieznacznym stopniu zmodyfikowana względem natywnej, a szkoda, bo ta obecna min. w Allview V2 Viper X była świetnym rozwiązaniem. W V2 Soul Style ani pod względem funkcjonalności, ani wachlarza funkcji nie oferuje ona nic specjalnego. Mamy tutaj możliwość regulacji paru podstawowych parametrów, takich jak rozdzielczość, wartość ekspozycji czy ISO i kilka trybów. Do szybkości działania też nie miałem zastrzeżeń, nie zmienia to jednak faktu, że wolałbym aby Allview wróciło do poprzedniej wersji programu.
Jakość zdjęć jest dobra, jeśli mówimy o ujęciach rejestrowanych w sprzyjających warunkach. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do rozdzielczości, a także kolorystyki. Wartość ekspozycji jest dobierana przez automat prawidłowo, podobnie jak ISO. Widać, że oprogramowanie lepiej radzi sobie z przetwarzaniem obrazu, niż w Elephone P8000 – poziom jest mniej więcej podobny do modelu V2 Viper X. Niestety, podobnie jak w wyżej wymienionym, aparat dużo gorzej odnajduje się w słabiej oświetlonej scenerii.
Kiedy światła zastanego jest za mało, ujawniają się liczne szumy i o wiele trudniej jest zrobić szczegółowe zdjęcie. Na szczęście telefon mądrze i ostrożnie dobiera wartości ISO. Za dużą zaletę należy uznać też bardzo sprawnie działający autofocus.
Filmy możemy nagrywać w jakości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Wideo jest dobrej jakości, choć podobnie jak fotografie, znacznie lepiej wypada w dobrze oświetlonej scenerii. Płynność jest w większości przypadków akceptowalna, podobnie jak szczegółowość. Osobiście polecam zredukowanie jakości do 720p. Wówczas, płynność jest bardzo dobra, a detali jest niemal niewidocznie mniej.
Aparat do selfie to 5-megapikselowa jednostka. Robi zdjęcia o zadowalających parametrach, jednak tylko jeśli oglądamy je na ekranie smartfona. Po przybliżeniu widać słabą szczegółowość i ziarnistość fotografii. Wideo nagrywane w jakości VGA (480p) wystarczy do awaryjnych wideorozmów.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Smartwatche Huawei otrzymują właśnie aktualizację, która daje użytkownikom możliwość korzystania z płatności zbliżeniowych we współpracy…
Motorola potężnie zyskuje na popularności w USA. Producent zajmuje już zasłużone 3 miejsce. Czyżby Amerykanom…
Spróbujesz zgadnąć w ciemno, co tak naprawdę zmieni się w specyfikacji Samsunga Galaxy S25? To…
Który smartfon wśród tych ze składanym ekranem będzie mieć największą baterię? vivo X Fold 4…
Składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip6 może być Twój całkiem za darmo. O ten model…
Producent niemal oficjalnie dał nam do zrozumienia, że realme GT 7 Neo otrzyma ogromną baterię…