Spis treści
- Elektronika i optyka
- Funkcjonalność
- Podsumowanie
- Galeria
Elektronika i optyka
Procesor i układ graficzny
Samsung Galaxy S2 szczyci się dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz. Całości dopełnia 1 GB pamięci RAM, co gwarantuje dużą szybkość działania telefonu, nawet przy wielu uruchomionych procesach.
Szumne zapowiedzi Samsunga, który przekonywał nas o tym, jak płynnie i stabilnie działa nowy smartfon – zarówno w aspekcie gier, internetu oraz multimediów – to czysta prawda. Mimo usilnych prób, nie udało mi się doprowadzić telefonu do najmniejszej nawet zadyszki. Samsung Galaxy S2 to bardzo stabilna i wydajna konstrukcja, która – moim zdaniem – jest jedną z najlepszych obecnie dostępnych na rynku. Bez względu na ilość uruchomionych gier, aplikacji działających w tle, odtwarzanych multimediów, czy też ilości włączonych animacji systemowych, możemy być spokojni – smartfon z całą pewnością te wszystkie procesy udźwignie.
Aby jednak nie być gołosłownym, sprawdziliśmy co potrafi SGS2 w trzech popularnych testach wydajności: An3DBench, AnTuTu Benchmark oraz Smartbench 2011. Wyniki prezentują się następująco:
An3DBench:
AnTuTu:
Smartbench 2011:
Pozwolę sobie pominąć szeroką interpretację wyników. Od razu widać, że wyniki jakie udaje się „wykręcić” SGS2 to te najlepsze. We wszystkich trzech rankingach.
Wyświetlacz
Jednym ze znaków rozpoznawczych Samsunga Galaxy S2 jest rewelacyjny wyświetlacz SuperAMOLED Plus, który zdaniem wielu, należy do najlepszych na rynku, zostawiając za sobą w tyle renomowaną Retinę od Apple oraz oczywiście ekrany z rodziny SLCD. Na mnie jakość barw wywarła bardzo pozytywne wrażenie – nie uważam, jakoby kolory były zbyt intensywne, a przez to zniekształcone. Ekran doskonale wykrywający dotyk i gesty, a do tego napędzany przez świetną technologię z rodziny AMOLED, to jedna z najpotężniejszych broni tego telefonu.
Aparat: zdjęcia i wideo
Telefon posiada aparat o matrycy 8 megapikseli z diodą doświetlającą LED, AF i funkcją stabilizacji obrazu. W trybie kamery umożliwia zapis materiału wideo w formacie FullHD 1080p z szybkością 30FPS.
Wydaje mi się, że zdjęcia – zwłaszcza robione po zmroku – to jedna ze słabszych stron optyki w tym modelu. Fotografie czy filmy robione przy dobrym, dziennym świetle prezentują wysoki poziom, który z całą pewnością zadowoli większość gsmManiaKów – nawet tych wymagających. Poniżej przedstawiam Wam kilka poglądowych zdjęć oraz materiał wideo, rejestrowany zarówno przy dobrym, dziennym świetle, jak i po zmroku.
WiFi
Telefon nie jest podatny na tak zwany „uchwyt śmierci”, który – to w ramach ciekawostki – stanowi duży problem dla HTC Sensation. Nawet jeśli obejmiemy urządzenie rękoma dość dokładnie, sygnał trzyma na porównywalnym poziomie, jak zazwyczaj. To, za co polubiłem SGS2, to bardzo dobre i szybkie wykrywanie sieci oraz stabilną łączność – nawet, jeśli owa sieć to zwykły, miejski, niezabezpieczony HotSpot. Dla kontrastu, mój prywatny SGS również szybko się z owym hotspotem łączy, ale raz na jakiś czas zdarzają się poważne zaniki sygnału. Na Galaxy S2 nie doświadczyłem tego typu problemów. Telefon obsługuje standardy szyfrowanych sieci, w tym: WEP/WPA, WPA/WPA2 PSK, 802.1x EAP.
Bateria
Galaxy S 2 i9100 to zaawansowany technologicznie smartfon, obsługujący Flasha, gry, pakiety biurowe i usługi Google, więc oczywistym jest, że bateria trzyma…krótko 😉 Intensywne użytkowanie smartfonu daje nam w miarę bezpieczny jeden dzień bez ładowarki, jednak włączenie WiFi, nadajnika GPS, pogranie w kilka gier może jeszcze nieco zmniejszyć czas pracy urządzenia. Wszyscy ci, którzy wykonują po kilka rozmów telefonicznych dziennie, piszą kilkanaście SMSów i kilka razy na dobę sprawdzają maila powinni witać się z ładowarką co dwa dni. Godnym odnotowania jest także fakt, że podczas grania tylna ściana telefonu nie wydziela zbyt wiele ciepła, dzięki czemu intensywne użytkowanie smartfonu nie oznacza już spadku naszego komfortu.
Spis treści
- Elektronika i optyka
- Funkcjonalność
- Podsumowanie
- Galeria
Ceny Samsung I9100 Galaxy S II
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.